Porady na każdy temat
 
 

Kategoria: Dziecko i Mama

Jak wybrać wozek dziecięcy?

Wózek dziecięcy to dość duży wydatek, zwłaszcza dla młodych rodziców. Dobrze jest więc zastanowić się należycie przed dokonaniem zakupu i dokładnie określić wymagania względem wózka: czy ma być lekki, łatwy do złożenia i zajmować niewiele miejsca, czy ma być wielofunkcyjny, czy może ma mieć duże koła, by dziecko nie odczuwało wstrząsów na nierównej powierzchni wokół domu? Należy dobrze się zastanowić, by wózek ułatwiał życie zarówno dziecku jak i rodzicom.

Autor: jezyna, 30/12/2007, 00:07   temat wyróżnionyTemat wyróżniony przez redakcję

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

Rodzaj wózka: spacerowy czy głęboki?

Dla nowonarodzonego dziecka najbardziej optymalnym rozwiązaniem na sam początek będzie wózek głęboki, zwłaszcza gdy dziecko rodzi się jesienią lub zimą - wózek głęboki lepiej chroni od zimna i opadów. Po około 7-8 miesiącach można rozważać zakup spacerówki, gdy dziecko przestanie się mieścić w gondoli, lub gdy nie będzie już potrzebowało (ani chciało) podróżować w pozycji leżącej. Moment, w którym można zmienić wózek na spacerowy, nie jest oczywiście stały i zależy od tempa rozwoju dziecka.

Jeżeli tylko jesteście w stanie, postarajcie się zakupić wózek wielofunkcyjny, składający się i z gondoli i ze spacerówki, pozwalający także na dopięcie fotelika samochodowego. Zazwyczaj rozwiąże to problem i oszczędzi wydatków w przyszłosci.

Pokaż komentarze (2)

Autor: jezyna
30/12/2007, 00:07

48 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wymiary i ciężar

Koniecznie weźcie pod uwagę rozmiary wózka oraz rozmiary złożonego stelaża - czy nie będzie zajmował za dużo miejsca w mieszkaniu i czy zmieści się do bagażnika samochodu. Weźcie pod uwagę, że z wózkiem co jakiś czas (a być może nawet codziennie) trzeba będzie wychodzić lub schodzić po schodach - być może warto wybrać wózek mały, lekki i poręczny, kosztem innych udogodnień?

Pokaż komentarze (0)

Autor: jezyna
30/12/2007, 00:07

47 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Stelaż: krzyżakowy lub teleskopowy?

Najważniejszą cechą stelaża krzyżakowego jest miękkie zawieszenie, pozwala on bujać dziecko ale po złożeniu zajmuje dość sporo miejsca. Stelaż teleskopowy natomiast po złożeniu stoi samodzielnie, ma amortyzowane koła i nie powinien być używany zbyt często do bujania.

Pokaż komentarze (0)

Autor: jezyna
30/12/2007, 00:07

41 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Koła, amortyzacja i hamulce

Duże koła wpływają niekorzystnie na rozmiary i masę wózka, ale są nieocenione w zimie i przy pokonywaniu nierówności. Koła skrętne znacznie ułatwiają manewrowanie. Wózek koniecznie powinien jeździć cicho i miękko, musi mieć również mocne hamulce (zanim im uwierzysz - zawsze sprawdź!).

Pokaż komentarze (0)

Autor: jezyna
30/12/2007, 00:07

41 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Koszyk lub siatka na zakupy

Miejsce do umieszczenia zakupów może okazać się nieocenione, biorąc pod uwagę fakt, że wieszanie cięższych siatek na poręczy może być nie tylko niekomfortowe co niebezpieczne (grozi wywrotką!)

Pokaż komentarze (0)

Autor: jezyna
30/12/2007, 00:07

39 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Ergonomia, łatwość obsługi, brak trzasków przy składaniu itp.

Jeżeli zamierzasz często składać wózek, sprawdź czy dasz sobie z tym łatwo radę. Zwróć też uwagę, czy składając wózek lub chociażby budkę gondoli nic nie skrzypi i nie trzeszczy, mogąc zbudzić śpiącego malucha. Dodatkowo może Wam się spodobać np. regulowana wysokość rączki, regulowane oparcie lub dodatkowe uchwyty np. na parasol.

Pokaż komentarze (0)

Autor: jezyna
30/12/2007, 00:07

42 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Zasięgnij opinii znajomych

Przed zakupem dobrze poszperać w sieci i popytać znajomych rodziców o ich doświadczenia - oni najlepiej będą wiedzieli co tak naprawdę okazało się najistotniejsze i na co zwracać szczególną uwagę. Być może także staniecie przed możliwością zakupu wózka używanego. Będzie to korzystne finansowo, lecz należy pamiętać o bardzo dokładnym sprawdzeniu i przetestowaniu go - w końcu będzie w nim podróżować Wasze Dziecko.

Pokaż komentarze (0)

Autor: jezyna
30/12/2007, 00:07

44 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Mama i Ja

Zawodowo zajmuję się indywidualnym doborem wózków stosownie do oczekiwań i potrzeb klientów. Czytając Państwa wpisy mam zastrzeżenia do ogólnych tez. Podstawowym błędem jest przyjmowanie opinii negatywnych jak i pozytywnych innych internautów bez zwrócenia uwagi na nasze oczekiwania, na nasz indywidualny, specyficzny sposób użytkowania wybranego modelu wózka.
Zwracam uwagę, że innego wózka będą potrzebowały osoby które mieszkają na wyższych kondygnacjach budynku z wysokimi, stromymi schodami, a innego modelu potrzebować będą osoby mieszkające w parterowych budynkach mieszkalnych z garażem i ogrodem. W pierwszym przypadku przyszła mama codziennie będzie zderzać się z problemem wagi wózka zmuszona do znoszenia lub wnoszenia ciężkiego wózka po wąskich i stromych schodach, a mama z domem i ogrodem może problemu wagi wózka w ogóle nie zauważyć. Użytkując wózek natraficie Państwo, na wiele różnych zaskakujących problemów w zależności od tego gdzie mieszkacie i jaki tryb życia prowadzicie. Na dobór wózka może wpłynąć nawet pora roku w której przychodzi na świat Państwa pociecha. Rozpatrując tylko zakup pod kontem podróży samochodem w zależności jakim autem dysponujemy możemy wybrać i dobrać różne modele wózków (wielkość, sposób składania, demontaż kół, itp). Jak Państwo widzicie jest wiele aspektów wpływających na indywidualny dobór wózka.

Pokaż komentarze (1)

Autor: Mamaija
25/05/2011, 16:43

43 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Tyłem do kierunku jazdy

gdy kupowałam wózek, sprzedawca zasugerował że dziecko szybko nudzi się widokiem matki i i tak rozgląda się na boki. BZDURA
gdybym teraz miała jeszcze raz kupować wózek to bym wybrała taki w którym widze dziecko, czy śpi,czy ma czapkę na oczach czy słońce nie świeci w oczy i czy nie ma czegoś w buzi

Pokaż komentarze (3)

Autor: mama
09/06/2011, 23:43

49 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

10
Jak wybrać bank z polskim kapitałem?
3
Jak możesz zaoszczędzić na przyszłość dziecka?
5
Jak kontrolować konto bankowe dziecka?
5
Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?
3
Materiały izolacyjne ? szczególny typ materiałów ogniotrwałych
6
Edukacja finansowa dla młodzieży - jak uczyć się o pieniądzach

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

35
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 


http://www.milionporad.pl/