Porady na każdy temat
 
 

Kategoria: Dziecko i Mama

Jak przetrwać w biurze będąc w ciąży

Nie ma mniej uciążliwego zajęcia dla przyszłej mamy niż praca w biurze? Pozory mylą! Osiem godzin siedzenia przed komputerem odbija się na Twoim zdrowiu i samopoczuciu. Sprawdź, jak to zmienić, nie zmieniając pracy.

Autor: VampireGirl, 28/02/2011, 09:01   temat wyróżnionyTemat wyróżniony przez redakcję

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

Dostosuj stanowisko pracy do swoich potrzeb

Żeby mocno nie zginać nóg w pachwinach, poproś pracodawcę o podwyższenie biurka. Potrzebujesz też dobrego oparcia dla pleców i nóg. Niewygodne krzesło lepiej wymienić na nowoczesne: wyprofilowane, z regulacją wysokości, oparciem pod łokcie. Jeśli możesz jedynie o tym pomarzyć, przynieś z domu dwie nieduże poduszki – jedną podkładaj pod plecy w okolicy krzyża, a na drugiej siadaj. Wyreguluj wysokość fotela tak, by Twoje nogi były zgięte w kolanach pod kątem prostym, a stopy swobodnie opierały się o podłogę. Zatroszcz się także o podnóżek albo zastąp go estetycznym pudłem.

Pokaż komentarze (0)

Autor: VampireGirl
28/02/2011, 09:01

36 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Używaj przegrody oddzielającej biurka

Promieniowanie emitowane przez nowoczesne monitory nie przekracza bezpiecznego progu określonego przez międzynarodowe normy. Produkują one jednak fale elektromagnetyczne i szumią, dlatego możesz być bardziej zmęczona. Szczególnie gdy w jednym pomieszczeniu stale włączonych jest kilka, a nawet kilkanaście komputerów. Najlepiej, by monitor współpracownika nie stał tyłem do Ciebie. Jeśli nie ma innego wyjścia, oddziel go przegrodą. Swój ustaw tak, by nie odbijało się w nim światło naturalne ani sztuczne. Najlepiej bokiem do okna, co najmniej metr od niego. Jeżeli nie jest to możliwe, zastosuj filtr ograniczający refleksy, poprawiający kontrast.

Pokaż komentarze (0)

Autor: VampireGirl
28/02/2011, 09:01

36 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Pamiętaj o prawidłowej postawie ciała

Jeśli masz monitor ustawiony z boku biurka, stale odchylasz głowę w jedną stronę, napinając mięśnie szyi. A gdy coś przepisujesz, pochylasz głowę i wyginasz szyję. Zmień te nawyki, bo to droga do zniekształceń w odcinku szyjnym kręgosłupa. Długie siedzenie nasila bóle krzyża, i tak częste w Twoim stanie. By odciążyć kręgosłup, opieraj się plecami o oparcie fotela. Nie zakładaj nogi na nogę, bo to sprzyja obrzękom i powstawaniu żylaków. Aż do porodu pożegnaj się ze szpilkami (możesz je czasem włożyć na wielkie okazje) i wąskimi noskami, które utrudniają krążenie.

Pokaż komentarze (0)

Autor: VampireGirl
28/02/2011, 09:01

42 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Odprężaj zmęczony pracą wzrok

W czasie ośmiu godzin przy komputerze oczy wykonują nawet 30 tysięcy ruchów, dlatego często są załzawione i zaczerwienione. Wzrok szybko się męczy, bo mięśnie poruszające gałkami ocznymi są stale napięte. Powiększ więc używaną czcionkę i siadaj pół metra od monitora. Jego górny brzeg powinien być nieco poniżej poziomu Twoich oczu. Ustaw go na specjalnej podstawce albo... opasłej encyklopedii. Staraj się, by pisanie na komputerze nie zabierało ci więcej niż cztery godziny. Rozmawiając przez telefon, nie patrz w monitor. Od czasu do czasu spójrz przez okno, rozejrzyj się dookoła.

Pokaż komentarze (0)

Autor: VampireGirl
28/02/2011, 09:01

35 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Zatroszcz się o przeciążone nadgarstki

Klawiatura Twojego komputera powinna być umieszczona nisko, na wysokości łokci. Gdy znajduje się wyżej (np. na blacie biurka), bolą Cię mięśnie ramion, które stale unosisz. Najlepszym rozwiązaniem jest używanie szuflady na klawiaturę, ale wystarczy wyżej usiąść, by poczuć się bardziej komfortowo. Opieraj nadgarstki o blat biurka (nie o kant!). Jeśli puchną Ci dłonie, kup pod nie żelowe podkładki.

Pokaż komentarze (0)

Autor: VampireGirl
28/02/2011, 09:01

44 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Co pewien czas zrób sobie krótką przerwę

Z powodu ciąży puchną Ci nogi, masz w nich gorsze krążenie. Dlatego co godzinę rób pięciominutową przerwę – jako pracownik masz do tego prawo! Przejdź się po korytarzu, przynieś szklankę wody.

Pokaż komentarze (0)

Autor: VampireGirl
28/02/2011, 09:01

41 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Co najmniej raz dziennie dotleniaj swój organizm

Nie lekceważ tego, że teraz potrzebuje on dużo więcej tlenu. Najlepiej, gdyby udało Ci się siedzieć blisko otwieranego okna. Jeśli zrobi Ci się gorąco, co w Twoim stanie zdarza się często, możesz je bez kłopotu uchylić. To ważne szczególnie w klimatyzowanych pomieszczeniach, w których zwykle bywa duszno. Wykorzystaj też przerwę obiadową na krótki spacer, pójdź do pobliskiego sklepu po owoce.

Pokaż komentarze (0)

Autor: VampireGirl
28/02/2011, 09:01

47 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Ukradkiem wzmacniaj najważniejsze mięśnie

Potrzebne są Ci teraz zwłaszcza ćwiczenia Kegla – nie tylko bardzo przydają się podczas porodu, a także skutecznie poprawiają pracę cewki moczowej. Nikt nie zauważy, że zaciskasz mięśnie krocza, bo możesz to robić, nie wstając od biurka. Kilka razy dziennie napinaj też pośladki oraz uda, rób kółka dłońmi i stopami, unoś wyprostowane nogi. Gdy jesteś w łazience, wyciągnij obie ręce do góry, a potem na zmianę: unieś jedną jak najwyżej, wyciągając w dół drugą.

Pokaż komentarze (0)

Autor: VampireGirl
28/02/2011, 09:01

40 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Każdą wolną chwilę wykorzystaj na relaks

Ciągły pośpiech, rosnące wymagania nie zawsze pasują do Twojego nastroju. Będąc w pracy, nie zapominaj o maleństwie. Jeśli podczas ważnego zebrania poczujesz znajome kopnięcie, pogłaszcz czule swój brzuch (nienarodzone dzieci „podpływają” do dłoni mamy). Każdą wolną chwilę wykorzystaj, by się odprężyć – wyjdź z pokoju, pooddychaj wolno i głęboko.

Pokaż komentarze (0)

Autor: VampireGirl
28/02/2011, 09:01

45 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

10
Jak wybrać bank z polskim kapitałem?
3
Jak możesz zaoszczędzić na przyszłość dziecka?
5
Jak kontrolować konto bankowe dziecka?
5
Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?
3
Materiały izolacyjne ? szczególny typ materiałów ogniotrwałych
6
Edukacja finansowa dla młodzieży - jak uczyć się o pieniądzach

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

35
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 


http://www.milionporad.pl/