Porady na każdy temat
 
 

Ekologia

11
PORAD

Jak oszczędzać papier?

Wycinanie dużej ilości drzew, co obecnie jest niestety na porządku dziennym, to ogromne zagrożenie dla przyszłości naszego gatunku. Drzewa są bowiem przede wszystkim głównym producentem tlenu niezbędnego nam do życia! Wycinając je bez opamiętania, sami zakładamy sobie w ten sposób pętlę na szyję. Nadmierne pozbywanie się lasów to także zbyt duża ingerencja w przyrodę, co spowoduje stopniowe ograniczanie liczby gatunków roślin i zwierząt na naszej planecie - co wbrew pozorom MA wpływ na nasze życie. Np. prawie 1500 roślin pochodzących z terenów lasów tropikalnych jest źródłem substancji używanych w produkcji leków przeciwnowotworowych. Zatem naprawdę, to co dzieje się w puszczach Amazonii może w pewnym momencie dotknąć i nas bezpośrednio. Poza tym przyroda to spójny i sprawnie działający system, a jeśli zacznie brakować w nim kolejnych ogniw, całość predzej czy później się posypie. Dlaczego jeszcze potrzeba nam drzew? Przy okazji produkcji tlenu, pochłaniają one szkodliwy dwutlenek węgla, czyli poniekąd czyszczą za nas atmosferę (którą sami zanieczyszczamy). czyli wycinamy je, mimo że w pewien sposób naprawiają nasze błędy. Drzewa uczestniczą także w obiegu wody w przyrodzie - gdy zabraknie drzew, obieg wody ulegnie zakłóceniu i dopiero powstanie problem - nie tylko będzie to brak wody pitnej, ale i zachwianie równowagi hydrologicznej, czyli susze, powodzie i inne anomalie. Konsekwencje znikania lasów z powierzchni Ziemi są dużo groźniejsze i mają dużo większy wpływ na nasze codzienne życie, niż większość ludzi sobie wyobraża.
2
PORADY

Segregacja śmieci w Krakowie

W związku z wieloma kontrowersjami na temat segregacji śmieci należy definitywnie rozwiązać te wątpliwości. Oczywiście pytanie segregować czy nie – powinno pozostać pytaniem retorycznym, ponieważ jednoznaczna odpowiedz brzmi : jak najbardziej tak. W różnych miastach sprawa zbiórki i segregacji śmieci może przebiegać w inny sposób, dlatego nie warto decydować się na porównania. Przyjrzyjmy się zatem jak to wygląda w Krakowie. Selektywna zbiórka surowców wtórnych prowadzona jest tu od 1994 roku. Obecnie na terenie miasta rozstawionych jest około 588 pojemników przeznaczonych na: makulaturę, metal i tworzywa sztuczne, szkło białe, szkło kolorowe. MPO Kraków już ponad 12 lat obsługuje system selektywnej zbiórki odpadów w mieście. Obecnie wszystkie odpady trafiają do sortowni odpadów Barycz, w której wydzielone jako surowiec wtórny przekazane zostają do firm zajmujących się ich recyklingiem Odpady zbierane selektywnie dzielą się na następujące grupy: - papier - metal i tworzywa sztuczne - szkło bezbarwne - szkło kolorowe Pamiętaj: Pozostawiona w środowisku plastikowa butelka rozkłada się 1000 lat albo dłużej... - Porzucona metalowa puszka ulegnie rozkładowi po kilkunastu latach a aluminiowa tysiąc razy dłużej… Pozostawione w środowisku szkło może być przyczyna wypadków ludzi i pożarów… Statystyczny Polak zużywa rocznie blisko 63 kg papieru, a zbiera średnio ciągu roku ok. 22 kg makulatury, zatem przekazuje do recyklingu tylko 35% zużywanego przez siebie papieru. Segregując odpady zmniejszasz ilość odpadów składowanych na składowisku, a tym samym chronisz środowisko!
  • Strona:
  • 1


 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

10
Jak wybrać bank z polskim kapitałem?
3
Jak możesz zaoszczędzić na przyszłość dziecka?
5
Jak kontrolować konto bankowe dziecka?
5
Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?
3
Materiały izolacyjne ? szczególny typ materiałów ogniotrwałych
6
Edukacja finansowa dla młodzieży - jak uczyć się o pieniądzach

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

35
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 


http://www.milionporad.pl/