Porady na każdy temat
 
 

Kategoria: Biznes i Finanse

Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?

Konto dla dziecka to dobre rozwiązanie, które nie tylko pozwala gromadzić oszczędności, ale uczy również potomka rozsądnego zarządzania własnymi pieniędzmi i wprowadza w świat usług bankowych. Jak jednak wybrać właściwą ofertę, spośród coraz większej liczby produktów przygotowanych przez banki z myślą o najmłodszych?

Autor: kontodziecka, 08/08/2017, 11:40   temat wyróżnionyTemat wyróżniony przez redakcję

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

Czy konto jest dostosowane do dziecka?

Konto dla dziecka powinno cechować się zupełnie innymi rozwiązaniami niż twój rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Przede wszystkim bank powinien zagwarantować intuicyjny i zachęcający malucha do aktywności system. Ponadto dziecko powinno mieć własnego bankowego przewodnika, który wprowadzi go w zawiły świat finansów. Często banki wykorzystują w tym celu bajkowe postacie, które opowiadając krótkie historie przybliżają młodym użytkownikom podstawowe zasady ekonomii.

Pokaż komentarze (0)

Autor: kontodziecka
08/08/2017, 11:40

4 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Przyjazny system

Bankowość internetowa jest obecnie standardem. Nawet w przypadku kont dla dzieci. Dlatego też, zanim zdecydujesz się na ofertę konkretnego banku, obejrzyj wersję demo lub poproś o zaprezentowanie systemu elektronicznego dostępu do rachunku. Zwróć uwagę nie tylko na oprawę graficzną (która powinna być zachęcająca dla dziecka), ale przede wszystkim na jego łatwość użytkowania. Pamiętaj, że zarówno posiadanie konta, jak też jego obsługa drogą elektroniczną będą dla dziecka zupełną nowością. Dlatego im łatwiejszy i bardziej intuicyjny system bankowy, tym lepiej.

Pokaż komentarze (0)

Autor: kontodziecka
08/08/2017, 11:44

5 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Dziecięce aplikacje

Pamiętaj, że dziecko najlepiej uczy się przez zabawę. Dotyczy to również nauki zarządzania pieniędzmi. Dlatego zwróć uwagę czy bank, w którym chcesz otworzyć rachunek dla malucha, zapewnia również ciekawe aplikacje komputerowe bądź na smartfony. Każda wirtualna skarbonka czy możliwość otrzymania wirtualnej odznaki to zachęta dla malucha do systematycznego oszczędzania i rozważnego dysponowania pieniędzmi. Dopełnieniem wszystkiego będą gry, za pośrednictwem których dziecko będzie poznawało kolejne pojęcia dotyczące finansów i ekonomii.

Pokaż komentarze (0)

Autor: kontodziecka
08/08/2017, 11:44

2 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Uważaj na koszty

To, na co powinieneś z pewnością uważać przy wyborze konta dla dziecka, są koszty jego prowadzenia. Nie ma się co oszukiwać ? celem banków jest zarabianie na swoich klientach, tych najmłodszych również. Zanim otworzysz ROR maluchowi, porównaj w pierwszej kolejności bankowe cenniki. Zwróć uwagę nie tylko na opłatę za prowadzenie rachunku, ale również na prowizję za kartę bankomatową, wypłaty z bankomatu czy przelewy. Na szczęście jest kilka banków, które mają bardzo dobrą ofertę dla dzieci ? z bezpłatnym prowadzeniem rachunku i karty, a nawet darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów. Tego typu dane najlepiej zweryfikować w rankingu kont dla dzieci.

Pokaż komentarze (0)

Autor: kontodziecka
08/08/2017, 11:44

4 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Sprawdź oprocentowanie

Skoro będziesz porównywać dostępne na rynku oferty kont bankowych, zwróć uwagę również na ich oprocentowanie. W przypadku rachunków dla najmłodszych nie jest ono wysokie. Jednak część banków oferuje promocje dla nowych klientów, w których np. trzeba regularnie wpłacać środki na konto, aby otrzymać wyższe oprocentowanie środków. Dlatego powinieneś dokładnie czytać wszelkie regulaminy promocji, aby nie okazało się, że zamiast wysokiego reklamowanego przez bank oprocentowania, twoje dziecko otrzymuje dużo niższe odsetki, niż się wydawało.

Pokaż komentarze (0)

Autor: kontodziecka
08/08/2017, 11:44

3 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

10
Jak wybrać bank z polskim kapitałem?
3
Jak możesz zaoszczędzić na przyszłość dziecka?
5
Jak kontrolować konto bankowe dziecka?
5
Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?
3
Materiały izolacyjne ? szczególny typ materiałów ogniotrwałych
6
Edukacja finansowa dla młodzieży - jak uczyć się o pieniądzach

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

35
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 


http://www.milionporad.pl/