Porady na każdy temat
 
 

Kategoria: Komputery i Internet

Jak licytować na Allegro, aby na koniec wygrać aukcję?

Coraz więcej osób kupuje dziś przy pomocy Internetu. Momentami jednak znalezienie interesującej nas rzeczy nie jest nawet połową sukcesu. W wielu przypadkach, by zdobyć łup trzeba wykazać się odrobiną sprytu. Tak w dużej mierze wygląda to w przypadku np. Allegro. Ale co zrobić, by zwiększyć swoje zakupowe szanse w wirtualnym świecie?

Autor: molko, 29/09/2010, 12:53

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

Kup od razu

Najlepszym wyjściem, które daje 100 % pewność, że uda się nam kupić konkretny przedmiot jest opcja „kup teraz”. Jeśli przedstawiona cena jest dla nas satysfakcjonująca wystarczy ją zaproponować i mamy wygraną aukcję. W momencie kiedy takiej opcji nie ma trzeba próbować inaczej.

Pokaż komentarze (3)

Autor: molko
29/09/2010, 12:53

31 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Skorzystaj z programu

Można skorzystać z usług tzw. „snajpera” – programu do automatycznego licytowania w ostatnich sekundach aukcji. Takie rozwiązanie bardzo często się sprawdza, choć nie ma absolutnej pewności, że to akurat my wygramy aukcję. Żeby skorzystać ze snajpera wystarczy wejść na jedną z wielu stron poświęconych temu zagadnieniu. Tam wkleić link do konkretnej licytacji oraz podać swoją maksymalną ofertę. Snajper zalicytuje za ciebie, automatycznie tuż przed końcem aukcji. Jeśli twoja oferta będzie wystarczająco wysoka – wygrasz.

Pokaż komentarze (0)

Autor: molko
29/09/2010, 12:53

100 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Sam zostań snajperem

Jeśli ktoś nie ma ochoty na korzystanie z usług snajpera może pobawić się w niego sam. Allegrowicze zazwyczaj czekają do ostatnich chwil zakończenia licytacji. Kiedy zegar wybija minutę do końca aukcji, łapią stoper i starają się podać proponowaną cenę sekundy przed upływem czasu.

Pokaż komentarze (2)

Autor: molko
29/09/2010, 12:53

79 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Daj ile możesz, i ani grosza więcej

Inaczej postępują osoby, którym wprawdzie zależy na przedmiocie, ale nie mają zamiaru za niego przepłacać. Ich system jest bardzo prosty – zakładają ile maksymalnie są w stanie dać za konkretną rzecz, wpisują cenę na allegro, a następnie.. nie zwracają już uwagi na licytację, sprawdzając jedynie czy udało im się coś kupić. To bezpieczny rodzaj licytowania, który sprawia, że nie poniosą nas emocje i nie przepłacimy.

Pokaż komentarze (4)

Autor: molko
29/09/2010, 12:53

63 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Dołącz na koniec

Żeby wygrać i nie przepłacić nie wolno… brać udziału w aukcji. Przynajmniej na początku. Jeśli licytujemy od samego startu to koniec końców podbijamy sami sobie ofertę. Wcześniejsze licytowanie to bowiem nic innego jak działanie na swoją niekorzyść. Najlepiej więc dołączyć do rozgrywki niedługo przed jej zakończeniem.

Pokaż komentarze (0)

Autor: molko
29/09/2010, 12:53

105 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Omiń aukcję

Jeśli komuś bardzo zależy na określonym przedmiocie zawsze może spróbować kupić go poza aukcją. Wystarczy skontaktować się ze sprzedającym i spróbować dojść do porozumienia. W takich przypadkach lepiej jednak odbierać towar osobiście, by nie zostać oszukanym (w końcu cała sytuacja nie odbywa się już na allegro i portal nie bierze za nią odpowiedzialności).

Pokaż komentarze (4)

Autor: molko
29/09/2010, 12:53

45 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Rzuć kwotę nie do przebicia

Dużo daje również podanie zaporowej ceny. Kiedy np. za telefon, który kosztuje 250 zł, proponujemy tysiąc. Tyle nie zapłacimy, a jedynie niewiele ponad to co zaoferował drugi w kolejności licytujący. Niebezpieczeństwo polega jedynie na tym, że jakaś osoba zaoferuje za komórkę powiedzmy 600 zł, a allegro przebije jej propozycję automatycznie zgodnie z tym, że zaproponowaliśmy większą kwotę. Takim sposobem możemy słono przepłacić.

Pokaż komentarze (4)

Autor: molko
29/09/2010, 12:53

51 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Nie zaokrąglaj końcówek

Inna taktyka to niestosowanie standardowych kwot przy licytowaniu. Większość kupujących przedstawia oferty oparte na zaokrąglaniu sum, czyli przykładowo 50 zł, 85 zł, 255 zł. W przypadku, gdy dwóch licytujących podaje identyczną kwotę wygrywa ten, który był szybszy. Nie zaokrąglając i podając kwoty typu: 50 zł 23 gr, 85 zł, 78 gr zwiększamy szansę na wygranie aukcji. Zazwyczaj wystarczy przebić nawet o 1 gr i zaproponować 255 zł 1 gr, by czas licytacji nie zaważył na jej wyniku.

Pokaż komentarze (1)

Autor: molko
29/09/2010, 12:53

116 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wybierz moment zakończenia aukcji

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo szukaj aukcji, które kończą się w weekend i to najlepiej wcześnie rano. Wtedy kupujących jest mniej i nie ma tak dużej konkurencji. Zostają zazwyczaj osoby, którym najbardziej zależy, ale nawet one po całym tygodniu pracy czy nauki mogą zaspać. Większy „ruch” w serwisie zaczyna się zazwyczaj po godzinie 8 rano.

Pokaż komentarze (3)

Autor: molko
29/09/2010, 12:53

57 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Trzymaj rękę na pulsie

Pod koniec licytacji należy często odświeżać stronę, na której się ona znajduje. Pozwoli to trzymać rękę na pulsie oraz zastosować strategię klikania w ostatnich sekundach. Dużym ułatwieniem w tym przypadku jest szybkie łącze, które umożliwi taką taktykę.

Pokaż komentarze (0)

Autor: molko
29/09/2010, 12:53

91 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

10
Jak wybrać bank z polskim kapitałem?
3
Jak możesz zaoszczędzić na przyszłość dziecka?
5
Jak kontrolować konto bankowe dziecka?
5
Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?
3
Materiały izolacyjne ? szczególny typ materiałów ogniotrwałych
6
Edukacja finansowa dla młodzieży - jak uczyć się o pieniądzach

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

35
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 


http://www.milionporad.pl/