Porady na każdy temat
 
 

Kategoria: Komputery i Internet

Jak bezpiecznie placic w internecie?

Ostatnio coraz czesciej korzystam z zakupow internetowych, czasami przytym zapominam, ze podawanie danych w sieci, moze miec swoje konsekwencje, dlatego chcialam sie was spytac, jaka metoda wy preferujecie, zeby uniknac niemilych niespodzianek, dzieki!

Autor: Jewel, 09/11/2010, 20:09

Ten temat to pytanie, jakie autor zadał społeczności MilionPorad.pl.
Możliwość zadawania pytań została już wyłączona, ale wciąż możecie czytać porady udzielone przez użytkowników na zadane kiedyś pytania.


Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

Sprawdzony sprzedawca

Zacznijmy od tego, żeby zakupy robić tylko u sprawdzonych sprzedawców. Gwarantuje nam to nie tylko dobrą jakość towaru, ale przede wszystkim bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Portale aukcyjne, np. Allegro nie tylko ułatwiają nam weryfikację sprzedawcy poprzez wystawianie ocen i komentarzy, ale również pomagają jeśli jednak trafimy na takiego, który wziął nasze pieniądze a towaru nie wysłał...

Pokaż komentarze (0)

Autor: Damonka85
10/11/2010, 09:27

47 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Bezpieczny protokół SSL

Kiedy wybierzemy już towar w sklepie, wybieramy metodę płatności. Przy wyborze szybkiego e-przelewu od razu jesteśmy przekierowywani na stronę internetową naszego banku, gdzie po zalogowaniu się dostajemy gotowy formularz przelewu. Pamiętajmy jednak by przed zalogowaniem się sprawdzić, czy strona działa przy pomocy bezpiecznego protokołu SSL. Można to rozpoznać po adresie internetowym, który zamiast standardowego http na początku zawiera https (s oznacza secure - bezpieczny), a następnie występuje przedrostek ssl, np. https://ssl.twojbank.pl. O bezpiecznym połączeniu informuje również ikonka kłódki widoczna w dolnej belce przeglądarki. Jeśli nie zobaczymy tych oznaczeń - nie wpisujmy pod żadnym pozorem naszego loginu i hasła.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Damonka85
10/11/2010, 09:35

32 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Uwaga na kafejki internetowe

Nigdy nie dokonujmy płatności z komputerów do których dostęp ma wiele osób trzecich. Przede wszystkim unikajmy takich operacji korzystając z kafejek internetowych. To prawdziwy raj dla cyberprzestępców.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Damonka85
10/11/2010, 09:38

39 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Bezpieczny komputer

Nie zapominajmy o odpowiednim zabezpieczeniu naszego komputera. Dobre oprogramowanie antywirusowe zabezpieczy nas przed programami szpiegowskimi, które będą chciały wyciągnąć nasze dane. Dlatego też unikajmy zapisywania haseł w managerach haseł w przeglądarkach.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Damonka85
10/11/2010, 09:43

40 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Nie podawajmy nikomu naszych haseł

Nigdy nikomu nie podawajmy haseł do naszych kont bankowych. Nie nośmy ich też w portfelu, torebce itp. I najważniejsze nigdy nie odpowiadajmy na maile, rzekomo od banków, w których jest prośba o wpisanie naszych danych. To stara i niestety ciągle sprawdzona metoda wyłudzania naszych haseł. Pamiętajmy, bank nigdy nie poprosi nas o takie dane!

Pokaż komentarze (0)

Autor: Damonka85
10/11/2010, 09:45

41 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Uważne klikanie

Unikajmy klikania na banery reklamowe, zwłaszcza takie informujące o jakiejś wygranej jeśli przejdziemy na docelową stronę. Często zdarza się, że atrakcyjna reklama to brama, którą jeśli otworzymy przez kliknięcie staje się zaproszeniem dla hakerów. Tym bardziej nie gódźmy się na pobieranie i instalowanie programów nieznanego pochodzenia bez certyfikatów bezpieczeństwa.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Damonka85
10/11/2010, 09:49

37 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Potwierdzenia transakcji

Korzystajmy z metod bezpiecznej weryfikacji transakcji. Taką metodą może być, np. wpisanie kodu, który został wysłany SMSem; kody jednorazowe; instalowany na komputerze, płytce lub pendrive'ie klucz bezpieczeństwa dostarczany przez bank, często zabezpieczony dodatkowym hasłem.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Damonka85
10/11/2010, 09:57

40 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Bezpieczne hasła

Pamiętajmy o tworzeniu bezpiecznych haseł: długich, z różnorodnymi znakami (małe i duże litery, cyfry, znaki specjalne). Wybierając konto bankowe spytajmy się o metodę logowania na konto. Bezpieczniejszą metodą jest podawanie przy logowaniu tylko niektórych pozycji naszego hasła niż każdorazowe wpisywanie go w całości. Dodatkowo niektóre banki wymuszają na klientach zmianę hasła co pewien czas. Ważne też, aby po wylogowaniu się trzeba było od nowa podać nasze dane dostępowe i żeby nie można było wrócić na konto przy pomocy kliknięcia wstecz w przeglądarce.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Damonka85
10/11/2010, 10:03

31 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Karta do płatności w Internecie

Są banki (nazw nie podaje :) które oferują kartę do płatności w Internecie, jest to karta którą nie można zapłacić normalnie na ulicy ani wypłacić pieniędzy z bankomatu. Jej główną zaletą jest to, że na karcie masz 0zł, a tuż przed transakcją zasilasz tę kartę dowolną kwotą ze swojego konta, a tuż po transakcji rozładowujesz ją i reszta wraca na Twoje konto. Dzięki temu nikt nie ma dostępu do wszystkich pieniędzy na Twoim koncie.

Pokaż komentarze (0)

Autor: miron
15/11/2010, 09:31

32 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Anonimowość

Ja od niedawna korzystam z paysafecard i polecam ci ją, bo wtedy nie masz sie co obawiać o swoje dane itd...myślę, że to jest bardzo bezpieczna metoda płatności!

Pokaż komentarze (0)

Autor: poradniczka
19/11/2010, 16:59

41 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

10
Jak wybrać bank z polskim kapitałem?
3
Jak możesz zaoszczędzić na przyszłość dziecka?
5
Jak kontrolować konto bankowe dziecka?
5
Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?
3
Materiały izolacyjne ? szczególny typ materiałów ogniotrwałych
6
Edukacja finansowa dla młodzieży - jak uczyć się o pieniądzach

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

35
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 


http://www.milionporad.pl/