Porady na każdy temat
 
 

Kategoria: Komputery i Internet

Jaki portal randkowy wybrać?

Minęły już czasy, kiedy poznawanie osób przez Internet było postrzegane jako wstyd i ostatnia deska ratunku dla tych, którzy nie potrafili nawiązać kontaktu w normalnym świecie lub byli zbyt nieatrakcyjni. Teraz serwisy randkowe to droga do poznania drugiej osoby taka sama jak każda inna - zwłaszcza, że Internet ogromnie zyskał na popularności i nawet utrzymywanie znajomości lub codzienny kontakt z przyjaciółmi przeniósł się właśnie w strefę wirtualną.

Dziś na portalach randkowych możesz znaleźć cały przekrój społeczeństwa, a nie - jak się niektórym wydaje - smaych nieudaczników i pasztety ;) Nie każdy ma szczęście do ludzi lub zwyczajnie czas na chodzenie w miejsca, gdzie można kogoś poznać. Nie każdy też ma siłę na stały scenariusz, w którym dopiero na którejś randce okazuje się, że nic z tego nie będzie...

Dlatego jeśli szukasz miłości lub choćby bratniej duszy, możesz bez wahania zwrócić się w stronę portali randkowych, zwłaszcza że niektóre, tak jak eDarling czy Be2, zrobią kawał roboty za Ciebie i wyselekcjonują dla Ciebie najbardziej odpowiednie osoby ze swojej bazy - wystarczy, że szczerze odpowiesz na pytania w teście osobowym. Od których portali randkowych zacząć, jakie w ogóle są i które z nich są godne uwagi?

Autor: dominika5, 08/04/2012, 16:16   temat wyróżnionyTemat wyróżniony przez redakcję

Wykop!Wykop     FacebookFacebook     Dodaj na ŚledzikaŚledzik     Wyślij link

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

www.edarling.pl

eDarling.pl to darmowy portal randkowy rodem z Niemiec, działający już w 12 krajach europejskich. Właściciele portalu chwalą się 11 milionami użytowników w Europie, a wg rankingu Komputer Świat w Polsce jest ich ponad 1,6 miliona! Zaletą eDarling jest bardzo dokładny, naukowo opracowany test osobowości, którego skrupulatne wypełnienie pozwala zawęzić grono proponowanych osób do tych najbardziej odpowiednich.

Serwis celuje w osoby szukające poważnego i długotrwałego związku. Jest to jeden z największych i najpopularniejszych portali randkowych w Polsce, dlatego szukając partnera, zdecydowanie warto się w nim zarejestrować i poświęcić czas na wypełnienie testu osobowości. Na uwagę zasługuje wysoka estetyka i czytelność serwisu, a także ciekawa prezentacja wyników testu osobowościowego na odwiedzanym profilu.

Wersja Premium pozwala m.in. na wysyłanie i odbieranie wiadomości poprzez portal, dostęp do zdjęć innych użytkowników, informacje o osobach odwiedzających Twój profil.

Pokaż komentarze (3)   Skomentuj »

Autor: Zamknij

Autor: dominika5
08/04/2012, 16:16

14 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

www.be2.pl

Be2.pl to również darmowy portal, uruchomiony w Niemczech w 2004 roku i obecnie działający w ponad 30 krajach na całym świecie. Jest to jeden z czołowych portali randkowych w Polsce! Opiera się o niezbyt długi test osobowości (wypełnienie zajmuje ok. 10 minut).

W wersji Premium dostępne są dodatkowe opcje: możliwość przeglądania zdjęć, wysyłania i czytania wiadomości, brak ograniczeń dla pozostałych opcji (np. quizu "Po prostu spytaj"), informacja, kto oglądał Twój profil.

Pokaż komentarze (0)   Skomentuj »

Autor: Zamknij

Autor: dominika5
08/04/2012, 16:16

14 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

www.sympatia.pl

Sympatia.pl to portal randkowy należący do Onetu i znajdujący się w ścisłej czołówce portali randkowych w naszym kraju. Wg rankingu Komputer Świat, ma ponad 4 miliony zarejestrowanych profili.

Od wyżej wymienionych odróżnia się brakiem obowiązkowego testu osobowości (samodzielnie szukasz swojej randki) i możliwością przeglądania profili, w tym zdjęć, tuż po rejestracji. Posiada też funkcje znane z portali społecznościowych (puszczanie oczek, prezenty, dodawanie do ulubionych itp.) co czyni go serwisem stojącym gdzieś pomiędzy portalem randkowym a społecznościowym.

Sympatia ma wersje lokalne dla największych miast (Warszawy, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania i Wrocławia) oraz wersje dla Irlandii, Wielkiej Brytanii i USA.

Wersja bezpłatna niestety ma swoje ograniczenia - np. obecnie (kwiecień 2012) możesz wysłać tylko jedną wiadomość dziennie. W wersji płatnej, tzw. Klubie Sympatii, możesz m.in. kontaktować się z innymi bez żadnych ograniczeń, lub sprawdzić kto odwiedził Twój profil albo dodał Cię do ulubionych.

Pokaż komentarze (4)   Skomentuj »

Autor: Zamknij

Autor: dominika5
08/04/2012, 16:16

33 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

www.mydwoje.pl

MyDwoje.pl to polski portal, bazujący na teście doboru partnerskiego stworzonym przez polskiego psychologa. Test jest dosyć dokładny, a jego wypełnienie zajmuje około 30 minut. Po wypełnieniu testu otrzymasz swój profil, z którego dowiesz się, jaką osobowością jesteś i jaki partner do Ciebie pasuje. Dopiero po wypełnieniu testu i uzupełnieniu profilu można przeglądać profile innych zarejestrowanych osób.

Serwis sprawia wrażenie poważnego i tak też się określa - jako miejsce dla osob chcących stworzyć poważny, trwały i szczęśliwy związek.

Portal jest darmowy w podstawowym zakresie. W wersji płatnej możesz kontaktować się z innymi użytkownikami wysyłając wiadomości lub na czacie, oglądać szczegółowe profile, opisy Waszej zgodności itd.

Pokaż komentarze (1)   Skomentuj »

Autor: Zamknij

Autor: dominika5
08/04/2012, 16:16

30 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

www.dopasowani.pl

Portal Dopasowani.pl opiera się na dość prostym i przyjemnym teście osobowościowym. Rejestracja powinna zająć około 15 minut, a po wypełnieniu testu otrzymujesz propozycje partnerów i krótki opis swojej osobowości. Strona jest bardzo czytelna i estetyczna!

W wersji Premium otrzymujesz m.in. nielimitowaną listę proponowanych partnerów (w wersji bezpłatnej maksimum 20 osób), możliwość przeglądania zdjęć, pełen opis osobowości na podstawie testu.

Pokaż komentarze (0)   Skomentuj »

Autor: Zamknij

Autor: dominika5
08/04/2012, 16:16

17 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

www.fotoflirt.pl

Serwis FotoFlirt.pl umożliwia przeglądanie profili, w tym miniaturek zdjęć, bez rejestracji. Nie ma testu osobowości, jest za to podstawowy kwestionariusz, portal wymaga także od uczestników zamieszczenia swojego zdjęcia. Wszystkie zdjęcia, jak deklarują właściciele, są sprawdzane. W dodatku serwis wyróżnia się weryfikacją użytkowników - można zostać zweryfikowanym poprzez telefon, dowód osobisty, kamerę internetową.

Pokaż komentarze (4)   Skomentuj »

Autor: Zamknij

Autor: dominika5
08/04/2012, 16:16

16 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Serwisy randkowe popularnych portali

Niestety najpopularniejsze poza Onetem portale - czyli Wirtualna Polska, Interia, o2, Gazeta.pl - nie kładą szczególnego nacisku na swoje serwisy randkowe.

Na większości z nich możesz wyszukiwać i przeglądać profile bez logowania (także zdjęcia). Nie ma testów osobowości, natomiast nieobowiązkowo możesz wypełnić standardowy kwestionariusz, w którym masz możliwość dodania zdjęć, możesz podać podstawowe informacje jak wiek, płeć, miejsce zamieszkania itp. oraz szczegółowe - zainteresowania, stosunek do alkoholu, papierosów, dzieci...

Nie ma też specjalnych funkcji pozwalających łatwiej znaleźć odpowiednią osobę. Bliżej tym serwisom do portali społecznościowych, nakierowanych na nawiązywanie znajomości (niekoniecznie znajdowanie wielkiej miłości i budowanie poważnego związku).

Pokaż komentarze (16)   Skomentuj »

Autor: Zamknij

Autor: dominika5
08/04/2012, 16:16

20 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wykop!Wykop     FacebookFacebook     Dodaj na ŚledzikaŚledzik     Wyślij link

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena


Dodaj własne porady!

Zaloguj się, aby dodać poradę lub przekierować na już istniejący temat:

Login: Hasło:

Przypomnij hasło    Zarejestruj się
 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

7
Kilka wskazówek do pielęgnacji Twojej bielizny
5
Jak zaoszczędzić na świętach
4
Jak dobrze zorganizować czas na porządki świąteczne
4
Farby lateksowe
4
Jak zacząć badania genealogiczne na własną rękę?
1
Przydatna gliceryna

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

33
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...

Użytkownicy »

1.  Damonka85472
2.  ellie423
3.  grohalah355
4.  Nina354
5.  Ludi346
6.  molko284
7.  edytaZ227

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, dodane, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz i zrewanżujesz się, umieszczając własne porady dla innych :)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 http://www.milionporad.pl/