Porady na każdy temat
 
 

Kategoria: Rozmaitości

Jak wybrać rasę psa?

Zdecydowałeś się na zakup psa, ale nie wiesz jaką rasę wybrać? Psie charaktery są niemal tak różne jak ludzkie. Nie ma dwóch psów o identycznym usposobieniu, ale psy należące do pewnej rasy łączą pewne cechy wspólne związane zarówno z wyglądem, wielkością jak i charakterem. Rasa psa musi też pasować do otoczenia i stylu życia jaki prowadzimy. Jak więc dokonać wyboru?

Autor: Ludi, 19/01/2011, 18:48   temat wyróżnionyTemat wyróżniony przez redakcję

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

Miejsce zamieszkania

Podczas wyboru rasy psa nie bez znaczenia jest miejsce twojego zamieszkania. Niektóre rasy nie nadają się do małych mieszkań, a jej przedstawiciele zamknięci w małej przestrzeni stają się agresywni bądź ospali. Do takich psów należą miedzy innymi: owczarki i psy pasterskie oraz psy bardzo duże takie jak bernardyny, dogi itd. Natomiast jeśli posiadasz

Pokaż komentarze (1)

Autor: Ludi
19/01/2011, 18:48

39 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wielkość pupila

Jeżeli mieszkasz w mieszkaniu wybierz średniej lub małej wielkości psa. Dodatkowo z wielkością psów związany jest ich charakter. Pieski bardzo małe typu pinczer lub york są zazwyczaj dość strachliwe i na spacerze nie spuszczają oka z właściciela. Są one doskonałym materiałem na rodzinnego pieszczocha, który godzinami leży na kolanach właściciela. Psy średnie nie są już tak zależne od człowieka. Natomiast psy duże mają czasem bardzo ekspansywne charaktery i nie są polecane dla osób, które jeszcze nigdy nie miały w domu pieska.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Ludi
19/01/2011, 18:48

45 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Styl życia a potrzeby psa

Jeżeli jesteś osobą zapracowaną, to nie powinieneś wybierać niektórych ras psów, ponieważ im potrzebne jest ciągłe towarzystwo ludzkie. Taki charakter mają na przykład bardzo chętnie kupowane w ostatnich latach amstafy. Regularne pozostawianie ich samych w domu może mieć bardzo negatywne skutki dla ich psychiki. Niektóre psy potrzebują dużo ruchu na świeżym powietrzu. Jeżeli więc nie jesteś zwolennikiem długich spacerów nie kupuj wszelkiego rodzaju owczarków.

Pokaż komentarze (1)

Autor: Ludi
19/01/2011, 18:48

38 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Temperament psa

Temperament to bardzo istotna cecha psa. Niektóre zwierzęta w kółko mogłyby bawić się i biegać np. boksery, labradory itd. Inne psy natomiast preferują bardziej leniwy styl życia i prawie cały dzień leżą i śpią. Zanim dokonasz wyboru przeanalizuj swoje oczekiwania wobec przyszłego towarzysza.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Ludi
19/01/2011, 18:48

41 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Pies a dzieci

Jeżeli posiadasz już dzieci lub w niedługim czasie planujesz potomstwo, to powinieneś wziąć to pod uwagę. Nie każdy pies będzie tolerować obecność małych członków rodziny, a nawet może niektóre dziecięce zachowania odebrać jako atak i zrobić krzywdę maluchowi. Rasą najlepszą dla dzieci jest labrador tetriever. Dobrym kompanem okaże się również min: owczarek podhalański (bardzo spokojny, pies –opiekun), owczarek szetlandzki i szkocki (ten ostatni znany z książki i jej licznych ekranizacji pt. "Lessie wróć").

Pokaż komentarze (0)

Autor: Ludi
19/01/2011, 18:48

33 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Pies stróżujący

Niektóre rasy psów są zbyt łagodne do tej roli. W roli stróża twojego domu najlepiej sprawdzą się owczarki niemieckie i podhalańskie, rottweilery, dobermany i oczywiście słynny moskiewski stróżujący, który należy do najagresywniejszych ras dostępnych w Polsce. Pamiętaj, że niektóre psy stróżujące mogą okazać się niebezpieczne dla dzieci.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Ludi
19/01/2011, 18:48

37 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Inteligencja

Nie można zakładać, że każdy owczarek to pies mądry, a każdy bigiel to pies głupi. Jednak hodowcy twierdzą, że jedne psy uczą się znacznie szybciej od drugich. Najinteligentniejsze wśród psów są te, które od wieków służyły człowiekowi a więc owczarki oraz psy myśliwskie

Pokaż komentarze (0)

Autor: Ludi
19/01/2011, 18:48

48 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Pielęgnacja i wydatki

Niektóre rasy psów są bardziej wymagające niż inne. Potrzebują ciągłych wizyt u psiego fryzjera lub weterynarza. Niektóre rasy mają też wrodzone dyspozycje do chorób oczu czy bioder. Właściwa pielęgnacja oczywiście zmniejszy prawdopodobieństwo zachorowania naszego ulubieńca, ale nie wykluczy takiej możliwości zupełnie. W wypadku wystąpienia takiej choroby zabiegi i leczenie mogą okazać się bardzo drogie. Codzienne utrzymanie psa również kosztuje. Psy rasowe czasem mają bardzo delikatne żołądki i wymagają droższych karm. Jeżeli planujesz zakup psa, koniecznie musisz wziąć takie wydatki pod uwagę.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Ludi
19/01/2011, 18:48

42 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Mieszańce i kundle

Na początek należy wyjaśnić różnicę pomiędzy tymi pojęciami. Mieszaniec to nie kundel, ale pies powstały po skrzyżowaniu dwóch psów różnych ras. Natomiast kundel to krzyżówka kundli lub psa rasowego z kundlem. Na temat kundli krąży wiele mitów. Jednym z nich jest niebywała inteligencja tych psów. Nie ma żadnej gwarancji, że kundel okaże się bardziej inteligentny od psa rasowego. Kundle są jednak zdecydowanie bardziej odporne na różne dolegliwości, dzięki większej różnorodności genetycznej. A te przygarnięte ze schroniska w większości bardzo oddane i wierne. Mieszańce natomiast wymagają właściciela z silnym charakterem, ponieważ bywają agresywne. Krzyżowanie ras na własną rękę jest w Polsce prawnie zabronione!

Pokaż komentarze (0)

Autor: Ludi
19/01/2011, 18:48

43 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Zapoznanie się ze specyfiką rasy

Im bardziej adekwatną dla ciebie rasę psa wybierzesz, tym bardziej będziesz potem z tego zwierzęcia zadowolony. Kiedy już dokonasz wstępnie wyboru, zapoznaj się dokładnie z wymaganiami danej rasy, znajdź informacje w sieci, kup książkę lub najlepiej porozmawiaj z hodowcą. Pies to nie zabawka, którą można rzucić w kat kiedy się znudzi! Wyboru pupila należy dokonywać świadomie!

Pokaż komentarze (0)

Autor: Ludi
19/01/2011, 18:48

36 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Kazdy inny

Kazdy pies jest inny a rasa tylko moze nam podpowiadać co mozemy po tej rasie psa przewidzieć. Najwiecej milosci dadza psy z schoroniska wiec lepiej sie zastanowić nad kupnem i przygarnięciem.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Jastina93
25/02/2013, 01:54

16 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

10
Jak wybrać bank z polskim kapitałem?
3
Jak możesz zaoszczędzić na przyszłość dziecka?
5
Jak kontrolować konto bankowe dziecka?
5
Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?
3
Materiały izolacyjne ? szczególny typ materiałów ogniotrwałych
6
Edukacja finansowa dla młodzieży - jak uczyć się o pieniądzach

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

35
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 


http://www.milionporad.pl/