Porady na każdy temat
 
 

Kategoria: Styl Życia

Co kupić na prezent?

Wprawdzie już po Świętach, ale zaraz znowu staniesz przed olbrzymim problemem: co kupić na urodziny rodzicom, bratu, siostrze, ukochanej, chłopakowi... Skorzystaj z kilku cennych porad:

Autor: emtek, 24/11/2007, 00:12   temat wyróżnionyTemat wyróżniony przez redakcję

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

Nigdy nie myśl o prezentach w ostatniej chwili

Panika spowoduje, że będziesz myśleć w kółko o tych samych rzeczach i nie wymyślisz nic dobrego. Poza tym odpadną wszystkie pomysły, które trzeba zorganizować z wyprzedzeniem, czyli np. zakupy w sklepie internetowym, bilety do kina/teatru itp.

Pokaż komentarze (5)

Autor: emtek
24/11/2007, 00:12

45 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Spisuj pomysły które najdą Cię w ciągu całego roku

Kiedy nie ma okazji, zawsze wiemy co podarować najbliższym. Niestety, kiedy jest okazja, dziwnym trafem cała ta wiedza wylatuje nam z głowy... Warto więc natychmiast, gdy pomyślimy "kupię mu to na urodziny", zanotować nasz pomysł np. w pamięci telefonu.

Pokaż komentarze (0)

Autor: emtek
24/11/2007, 00:12

57 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Szukaj prezentu zawsze w innym miejscu

(Uwaga będzie banalnie): Badź kreatywny i otwórz umysł. (Koniec banału). Nie szukaj prezentów zawsze w tych samych miejscach - ile płyt, książek lub krawatów można komuś podarować?

Pokaż komentarze (0)

Autor: emtek
24/11/2007, 00:12

46 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Absolutnie nie powtarzaj prezentów

Dostawanie w kółko tego samego to żadna przyjemność (no chyba, że Porsche...), więc dawanie w kółko tego samego również nie powinno być przyjemnością. Zamiast się powtarzać, lepiej podarować nawet coś skromnego - chodzi przecież o symbol.

Pokaż komentarze (0)

Autor: emtek
24/11/2007, 00:12

50 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Pomyśl o prezencie niematerialnym

Jeżeli wydaje Ci się, że osoba którą chcesz obdarować ma już wszystko czego potrzebuje, zastanów się co możesz dla niej zrobić. Zorganizuj wycieczkę, skok ze spadochronem, weź do wesołego miasteczka, na maraton filmowy, na gokarty - musisz tylko wiedzieć, co ta osoba lubi lub czego chciałaby spróbować. To dopiero może być niezapomniany prezent!

Pokaż komentarze (0)

Autor: emtek
24/11/2007, 00:12

45 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Podaruj coś co przywoła miłe wspomnienia

Zwłaszcza odległe wspomnienia - np. pierwszy samochód taty! ;-)

Pokaż komentarze (0)

Autor: emtek
24/11/2007, 00:12

46 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Podaruj coś od siebie

Taki prezent sprawdza się szczególnie gdy jesteś z kimś w bliższych stosunkach. Narysuj coś, wykonaj, napisz. Podaruj swojemu chłopakowi swoje ładnie oprawione zdjęcie (wysoka skuteczność)

Pokaż komentarze (0)

Autor: emtek
24/11/2007, 00:12

42 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

A może coś totalnie zakręconego?

Zadziwiająco skuteczne mogą okazać się prezenty o niskiej lub zerowej przydatności do czegokolwiek :-) Potrafią rozbawić do łez i zająć człowieka na długie godziny, a bywają wśród nich także i gadżety bardzo praktyczne!

Można je znaleźć na Allegro lub kupować bezpośrednio w sklepach internetowych, np. najpopularniejszym w Polsce Toys4Boys.pl.

Pokaż komentarze (0)

Autor: emtek
24/11/2007, 00:12

39 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Nie kupuj byle jakich kosmetyków!

Jeżeli chcesz kupić komuś kosmetyki, musisz dokładnie wiedzieć jakich ta osoba używa, albo jakie _chciałaby_ otrzymać! Kosmetyki są zbyt osobistą rzeczą, żeby kupować je na wyczucie albo pod siebie!!

Pokaż komentarze (1)

Autor: december
04/12/2007, 12:49

44 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Na Walentynki podaruj coś symbolicznego

Walentynki to dobra okazja, żeby powiedzieć sobie coś miłego i dać do zrozumienia ważnej osobie, ile dla Ciebie znaczy. Ale o wiele ważniejsze jest, by wyrazić to sobą i swoim zachowaniem a nie drogim prezentem. Oczywiście wspaniały prezent na pewno jest mile widziany;) ale swoją rolę znakomicie spełni drobny upominek, byle nie był to pusty podarek kupiony "z przymusu".

Pokaż komentarze (0)

Autor: emtek
31/01/2008, 15:27

38 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Zadbaj o oprawę

Najdrobniejszy i najzwyczajniejszy prezent może sprawic radośc, gdy włoży się w niego trochę serca. Zadbaj o to by był wręczony w nietypowy sposób. Zadbaj o ciekawe opakowanie, zaskakujące miejsce, piękne życzenia, nastrojową kolację przyrządzoną samodzielnie itd. Atmosfera potrafi zdziałac cuda :)

Pokaż komentarze (0)

Autor: beignet
22/02/2008, 10:24

47 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Prezent wykonaj sam

Najbardziej cieszą prezenty, w które bliska nam osoba włożyła serce i ogrom pracy, poświeciła swój czas. Więc,jeśli nie mamy funduszy na kupno drogich bibelotów nie martwmy się! Wykonajmy niepowtarzalną kartkę albo namalujmy coś ładnego.

Pokaż komentarze (0)

Autor: dance-or-die
10/06/2008, 15:10

39 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Kup coś co danej osobie jest naprawdę potrzebne

Prezenty to prosta sprawa, wystarczy słuchać potrzeb znajomych :) Na co kto narzeka - na zepsutą klawiaturę, na dziurawe garnki, na brak bagażnika na narty w samochodzie...... fakt, sporo tych potrzeb przekracza budżet jaki można przeznaczyć na prezenty, ale to już daje jakieś pole do manewru.

Pokaż komentarze (0)

Autor: sharpie
05/04/2009, 18:35

48 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Kup coś oryginalnego

Od pewnego czasu zaczęły się u nas pojawiać różnego rodzaju śmieszne prezenty i gadżety jak kaszlące popielniczki, latające budziki, lodowe kufle czy wytatuowane rękawy.

Pokaż komentarze (1)

Autor: laurita
08/06/2009, 15:05

33 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Na prezent najlepiej relaks i piękno

Podaruj najbliższym bon upominkowy do gabinetu kosmetycznego. Wśrod bogatej oferty zabiegów kosmetycznych i masaży każdy znajdzie coś dla siebie!

Pokaż komentarze (0)

Autor: carrmen87
10/12/2009, 16:10

39 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Kup coś, co dana osoba planuje kupić

Zawsze kiedy zbliża się jakaś ważna okazja np. urodziny kogoś bliskiego, odpowiednio wcześniej zwracam uwagę podczas rozmów na to, co planuje kupić, co chciałby mieć. W miarę swoich możliwości finansowych spełniam te życzenia niczym dobra wróżka. O dziwo, solenizanci są zazwyczaj zaskoczeni.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Ludi
26/08/2010, 19:02

47 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Prezent na wieczór panieński

Już ktoś wspomniał o kupowaniu prezentów na ostatnią chwilę, natomiast moja porada będzie dotyczyć konkretnego zakupu. Wybrałam się do bardzo znanego salonu jubilerskiego kupić coś ślicznego dla przyszłej pani młodej pierwszy zakup to kolczyki tak mi się spodobały że zostawiłam je sobie, drugi zakup bransoletka i ta sama sytuacja (już nie mam pomysłu co kupić) i takim sposobem stałam się posiadaczką niepotrzebnie zwiększonej ilości biżuterii i jak tu nie być kobietą :) dziewczyny strzeżcie się ślicznych błyskotek szczególnie z A...t. Asia

Pokaż komentarze (1)

Autor: wolak.joanna
26/08/2010, 21:23

46 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Prezent -najlepszy jest taki który jest potrzebny.

Zastanów się jaki prezent najbardziej ucieszyłby Ciebie? napewno coś praktycznego, przydatnego co będziesz miał na dłużej, Pamiętaj również aby nie kupywać np. Aparatu mamie na prezent, kiedy wiesz że ma już ich 3 :) bo pewnie bardzo ucieszona to z prezentu nie byłaby. Najlepiej jeśli podpytasz co ucieszyłoby daną osobą. Taki prezent który ona sama planowała sobie kupić wtedy będzie naprawdę wniebowzięta z prezentu! :)

Pokaż komentarze (1)

Autor: monii2601
06/07/2012, 14:59

26 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Perfumy lub kosmetyki w pakietach

Jeśli nie znasz dobrze kobiety lub dziewczyny, której chcesz zrobić prezent, zawsze możesz kupić jakiś zestaw kosmetyków lub perfum, z którego jest duża szansa, że znajdzie coś dla siebie.

Ciekawym pomysłem jest GlossyBox - eleganckie pudełeczko zawierające 5 luksusowych mini-kosmetyków, do wypróbowania na własnej skórze. Z takiego prezentu ucieszy się chyba każda kobieta ceniąca sobie własne piękno.

Pokaż komentarze (0)

Autor: december
02/10/2012, 18:34

17 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Najlepiej coś, co obdarowywany chciałby dostać

Czasem trzeba trochę inwencji i dyplomacji, żeby się dowiedzieć, o czym marzy dana osoba. Nam jest trudno spytać, jej trudno odpowiedzieć. Ale warto próbować. Pomocne mogą być też serwisy społacznościowe, na FB, czy NK czasem znajdzie się sugestie między wierszami.

Pokaż komentarze (0)

Autor: marzymisie
16/01/2013, 21:39

20 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Prezent dla palacza..

Jeśli pali papierosy polecam elegancki zestaw elektronicznych papierosów ze sklepu internetowego. Ja kupiłem taki zestaw mojej mamie na prezent urodzinowy i po 27 latach palenia i nie dających efektu próbach rzucenia tego nałogu w końcu się udało! Jestem zadowolony, bo wcześniej kolega kupił na allegro dużo tańszy zestaw, ale okazał się podróbką z chin bez gwarancji i szlak go trafił po 2 tygodniach. W tym sklepie są oryginalne produkty od Niemieckiego dostawcy. Już rok minął a fajki dalej działają.. Najlepsze w tym jest to, że z 400 zł jakie matka wydawała na papierochy teraz wydaje max, 50 zł na te olejki co trzeba uzupełniać w tych e-papierosach. Za zestaw 2 szt. zapłaciłem ok. 150 zł + przesyłka (10 zł) i ten zakup praktycznie zwrócił się w nie całe 2 tygodnie. Serdecznie polecam oryginalny prezent.

Pokaż komentarze (1)

Autor: zhizer
02/12/2013, 21:49

11 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Niespodzianka

Proponuje, zrobić coś naprawdę od serca.
Magia prezentów polega w tym, żeby uszczęśliwiły druga osobę, a nie żeby wydać na to majątek.

Pokaż komentarze (0)

Autor: werka664
15/01/2017, 22:24

0 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

10
Jak wybrać bank z polskim kapitałem?
3
Jak możesz zaoszczędzić na przyszłość dziecka?
5
Jak kontrolować konto bankowe dziecka?
5
Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?
3
Materiały izolacyjne ? szczególny typ materiałów ogniotrwałych
6
Edukacja finansowa dla młodzieży - jak uczyć się o pieniądzach

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

35
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 


http://www.milionporad.pl/