Porady na każdy temat
 
 

Kategoria: Styl Życia

Dlaczego warto studiować w Krakowie?

Wybór kierunku studiów, to jedna z najważniejszych decyzji życiowych, nie mniej ważne jest to, gdzie będziemy studiować. Warto wziąć pod uwagę nie tylko uczelnię, ale również miasto, w którym ona się mieści. Uważam, że Kraków jest jednym z najlepszych miejsc do studiowania w Polsce.

Autor: SzymW, 30/10/2010, 14:31

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

Prestiżowe uczelnie.

Po pierwsze i chyba najbardziej oczywiste, to najstarszy uniwersytet w Polsce i jeden ze starszych w Europie, założony w 1364 roku Uniwersytet Jagielloński (ówczesna Akademia Krakowska). Ale nie tylko UJ cieszy się uznaniem, bo przecież Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Krakowska, to jedne z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, Uniwersytet Ekonomiczny to również jedna z najlepszych szkół ekonomicznych w Polsce, a Uniwersytet Pedagogiczny jest ceniony wśród szkół pedagogicznych. Mieści się tutaj również PWST oraz Akademia Sztuk Pięknych. Tak więc naprawdę jest w czym wybierać.

Pokaż komentarze (0)

Autor: SzymW
30/10/2010, 14:31

44 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Akademickie miasto.

W związku z tak dużą liczbą szkół wyższych w Krakowie - mamy tutaj wszystkie rodzaje uczelni: medyczną, ekonomiczną, pedagogiczną, techniczną, rolniczą, jak również masę szkół prywatnych, Kraków jest typowym miastem akademickim. Znajduje się tutaj największe Miasteczko Studenckie w Polsce, na którym mieszka ponad 8 tys. studentów, a także liczne kompleksy akademickie (UEk-u, UJ-u, AWF-u itd.)

Pokaż komentarze (0)

Autor: SzymW
30/10/2010, 14:31

40 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Liczne imprezy i koncerty.

Kraków ma bardzo bogatą ofertę kulturalną, a wiadomo, że nie samą uczelnią żyje student. Tutaj ma okazję do uczestniczenia w koncertach, wystawach, wernisażach, jest mnóstwo kin z szerokim repertuarem, teatrów i muzeów. Wolny czas możemy spędzić również w klimatycznych knajpkach, restauracjach lub klubach nocnych.

Pokaż komentarze (0)

Autor: SzymW
30/10/2010, 14:31

44 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Świetna komunikacja.

Nie wiem jak inne duże miasta, ale Kraków jest świetnie skomunikowany. Nawet z odległej Nowej Huty do centrum tramwajem dostaniemy się w 25 min. Dobrze oznakowane przystanki i niespóźniające się tramwaje, to niewątpliwe duża zaleta tego miasta. Trochę gorzej jest z autobusami, ale i tak uważam, że dobrze.

Pokaż komentarze (0)

Autor: SzymW
30/10/2010, 14:31

40 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Magiczny Kraków.

Klimat tego miasta jest niepowtarzalny i ze świecą szukać drugiego takiego gdziekolwiek na świecie. Ogromny rynek z siatką wąskich uliczek i usianymi wzdłuż nich zabytkowymi kamieniczkami, a to wszystko otoczone krakowskimi Plantami. Do tego Zamek Królewski na Wawelu, Kazimierz, bulwary wiślane. Wszystko to tworzy wyjątkową atmosferę, którą chwalą sobie szczególnie obcokrajowcy (my, Polacy, często nie doceniamy tego, co mamy).

Pokaż komentarze (0)

Autor: SzymW
30/10/2010, 14:31

39 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Bogata oferta mieszkań.

Kraków jest miejscem, w którym rynek nieruchomości w dużej mierze nastawiony jest na wynajem studentom. W związku z tym możemy znaleźć naprawdę ładnie urządzone i atrakcyjne mieszkania w dobrej lokalizacji i za dobrą cenę, trzeba tylko dobrze poszukać. Istnieją również uczelniane pośrednictwa, które pomagają studentom w znalezieniu odpowiedniego lokum, wystarczy się do nich zgłosić i sprawa załatwiona. Oprócz tego wszystkie większe uczelnie dysponują własnymi akademikami, gdzie jest tanio i jest niepowtarzalna atmosfera.

Pokaż komentarze (0)

Autor: SzymW
30/10/2010, 14:37

41 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Duży rynek pracy.

W trakcie studiów mamy do wyboru wiele miejsc, gdzie możemy odbyć staż lub praktykę, co w przyszłości znacznie zwiększy nasze szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy, którą po skończeniu studiów bez problemu tutaj dostaniemy (oczywiście jeśli będziemy odpowiednio zmotywowani). Kraków ma duży rynek pracy i jedną z najniższych stóp bezrobocia w Polsce (4,6% w lipcu 2010 r.).

Pokaż komentarze (0)

Autor: SzymW
30/10/2010, 14:42

42 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Bliskość gór.

Z Krakowa do Zakopanego jest 120 km, więc w ziemie mamy szansę wybrać się z paczką ze studiów na weekend na narty (lub latem na piesze wędrówki). Istnieje bezpośrednie połączenie pociągiem, a podróż trwa nieco ponad 2 godziny.

Pokaż komentarze (0)

Autor: SzymW
30/10/2010, 14:45

46 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Dojedziesz pociągiem

Komunikacja miejska, a także podmiejska, to zdecydowanie atut miasta, jednak warto też wspomnieć o PKP. W Krakowie lub Krakowie Płaszowie zaczyna bieg wiele pociągów, dzięki którym wycieczka nie tylko do Zakopanego, ale i nad morze czy za granicę nie jest wielkim problemem. Wielu studentów korzystając ze zniżki jaką oferuje PKP, dojeżdża spod Krakowa na uczelnię każdego dnia czy to ze względów finansowych, czy też dlatego, że cenią sobie ciepło rodzinnego domu. Trzeba przyznać, że połączeń jest dużo.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Karolinaa
30/10/2010, 17:50

36 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Ciekawi ludzie.

Idąc ulicami Krakowa można natknąć się na ciekawe osobistości (artystów, polityków, dziennikarzy i inne osoby publiczne), więc jak kogoś interesuje taki świat, może to być również argumentem za tym, aby tam studiować. Poza tym, w Krakowie pozostaje sporo elity, i ze względu na pochodzenie, i wykształcenie.

Pokaż komentarze (0)

Autor: SzymW
30/10/2010, 18:06

45 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Festiwale

Jeszcze kilka lat temu Kraków był chyba ostatnim miastem w Polsce, które mogłoby się kojarzyć z muzycznymi festiwalami, czy w ogóle większymi koncertami. Sytuacja ta zmieniła się kilka lat temu i teraz Kraków ma dwa, moim zdaniem, fantastyczne festiwale: Unsound w październiku i święto fanów elektro, Selector Festiwal w czerwcu. Miło jest wziąć udział w tak wielkim muzycznym wydarzeniu nie musząc tłuc się za nim na koniec kraju :)

Pokaż komentarze (0)

Autor: ellie
31/10/2010, 19:23

49 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

10
Jak wybrać bank z polskim kapitałem?
3
Jak możesz zaoszczędzić na przyszłość dziecka?
5
Jak kontrolować konto bankowe dziecka?
5
Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?
3
Materiały izolacyjne ? szczególny typ materiałów ogniotrwałych
6
Edukacja finansowa dla młodzieży - jak uczyć się o pieniądzach

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

35
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 


http://www.milionporad.pl/