Porady na każdy temat
 
 

Kategoria: Styl Życia

Jak być szczęśliwym?

Każdy z nas rozumie bycie szczęśliwym nieco inaczej. Jednym z nas wydaje się, że szczęście przynosi posiadanie fortuny, innym, że popularność i sława, jeszcze inni upatrują szczęścia w licznej rodzinie i domu z ogródkiem. Niezależnie od tego, jakie zdanie mamy na ten temat, to wszyscy musimy obiektywnie przyznać, że są wokół nas ludzie szczęśliwi. Nie latają prywatnymi samolotami, niektórzy z nich nie maja nawet dobrze płatnej pracy a i tak sprawiają wrażenie zadowolonych z życia. Współczesna psychologia rozgryzła ten fenomen. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek jak cieszyć się życiem mimo wszystko.

Autor: Nina, 29/01/2011, 13:44   temat wyróżnionyTemat wyróżniony przez redakcję

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

Carpe diem!

Nie rozpamiętuj złych ani dobrych wydarzeń. Dobre chwile nie wrócą, a złe się nie odstaną. Człowiek szczęśliwy to człowiek żyjący teraźniejszością, cieszący się małymi szczęściami i ulotnymi chwilami, to człowiek nie bojący się przyszłości i patrzący w nią optymistycznie.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Nina
29/01/2011, 13:44

31 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Bądź spontaniczny

Marzysz, by zrobić coś szalonego? Nagle naszła cię ochota na spontaniczne szaleństwo? Zrób to i nie przejmuj się konsekwencjami. Ludzie szczęśliwi to ludzie zrealizowani i spontaniczni.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Nina
29/01/2011, 13:44

53 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Realizuj marzenia

Marzysz o wycieczce do Indii? Odkładaj cały rok na ten cel. Poczujesz sens codziennego oszczędzania, a wycieczka z pewnością wynagrodzi ci trud zbierania pieniędzy i wyrzeczenia. Dążenie do wyznaczonych celów i ich realizacja budują nie tylko pewność siebie, ale także poczucie satysfakcji z życia. Pamiętaj, by nie stawiać przed sobą celów, których nie jesteś w stanie zrealizować.

Pokaż komentarze (2)

Autor: Nina
29/01/2011, 13:44

39 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Znajdź sens życia

Nie musisz zamykać się w klasztorze, żeby odnaleźć sens życia. Rozejrzyj się uważnie wkoło. Są tutaj twoi bliscy, dla których warto żyć i marzenia twoje i ich, które warto spełniać.

Pokaż komentarze (1)

Autor: Nina
29/01/2011, 13:44

42 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Stań się niezależny

Poczucie niezależności dodaje nam skrzydeł podczas każdego nowego zadania. Niezależność polega na poczuci własnej siły i wiary w możliwość realizacji potrzeb. Nie uzależniajmy się zbytnio od innych, bo w końcu zaczniemy realizować cudze pragnienia jako własne, kiedy tak naprawę chcemy czegoś innego. Nie pozwól, by ktoś narzucał ci styl życia i mówił co masz myśleć. Bądź niezależny!

Pokaż komentarze (0)

Autor: Nina
29/01/2011, 13:44

43 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Znajdź miłość, bliskość, przyjaźń

„Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący” pisze św. Paweł i ma rację, ponieważ wszyscy jesteśmy istotami stadnymi i nie potrafimy być szczęśliwi w samotności. Zatem pamiętaj, aby dbać o swoich bliskich, bo bez nich nie będziesz szczęśliwy! Posiadanie wielkiej fortuny ma sens tylko wtedy, kiedy jest się z kim nią podzielić!

Pokaż komentarze (0)

Autor: Nina
29/01/2011, 13:44

40 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Pieniądze szczęścia nie dają?

To chyba nie do końca prawda. Jest źle kiedy gromadzenie pieniędzy przesłania nam sens życia. Kiedy zamiast zarabiać, by wydawać zarabiamy, by mieć. Jednak pieniądze są potrzebne do szczęścia. Pomagają realizować plany i zaspokajać potrzeby, dają poczucie wolności. Dlatego dbaj o swoje zarobki, pamiętaj tylko żeby to nie stało się dla ciebie najważniejsze!

Pokaż komentarze (0)

Autor: Nina
29/01/2011, 13:44

37 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Nie porównuj się

Ciągłe porównywanie się z współpracownikami, członkami rodziny, sąsiadami czy przyjaciółmi jest niekorzystne. Zawsze znajdzie się ktoś kto jest lepszy od ciebie! To sprawi ci ból i zniweluje poczucie szczęścia i zadowolenia z osiągniętych przez ciebie sukcesów. Oto przykład: koleżanka dostała lepszą pracę, więc ty czujesz się mniej zdolna. A tak naprawdę otrzymała te posadę po znajomości lub po prostu była w typie urody pracodawcy itp. Tego jednak ty nigdy się nie dowiesz. I po co się zadręczać?

Pokaż komentarze (0)

Autor: Nina
29/01/2011, 13:44

41 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Nastaw się pozytywnie

Wszystkie zdarzenia z naszego życia, można zinterpretować na dwojaki sposób. Kiedy jesteś nastawiony pozytywnie to takie nastawienie narzuca tez pewną interpretację otaczającego nas świata. Na przykład, gdy ktoś traci pracę. Pesymista poczuje się bezwartościowy i przybity. Na kolejne rozmowy o prace pójdzie z lekiem i niskim poczuciem wartości. W rezultacie nikt go nie zatrudni i bardzo długo będzie bezrobotny. Optymista pomyśli, że widocznie tak miało być. Jeszcze tego samego dnia zacznie wysyłać CV. Na spotkanie z potencjalnym pracodawcą pójdzie wyluzowany i uśmiechnięty. Prędzej czy później znajdzie nową pracę i to być może lepszą od poprzedniej. I tak właśnie nasze nastawienie przekłada się na budowanie poczucia szczęścia.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Nina
29/01/2011, 13:44

44 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Daj siebie innym

To stara jak świat recepta na szczęście, która zakłada, że im więcej od siebie dajemy, tym więcej otrzymujemy, ponieważ dobro wraca do nas z nawiązką. Myślę, że warto spróbować!

Pokaż komentarze (1)

Autor: Nina
29/01/2011, 13:44

52 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

10
Jak wybrać bank z polskim kapitałem?
3
Jak możesz zaoszczędzić na przyszłość dziecka?
5
Jak kontrolować konto bankowe dziecka?
5
Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?
3
Materiały izolacyjne ? szczególny typ materiałów ogniotrwałych
6
Edukacja finansowa dla młodzieży - jak uczyć się o pieniądzach

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

35
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 


http://www.milionporad.pl/