Porady na każdy temat
 
 

Styl Życia

5
PORAD

Mały Poliglota - dziecko i języki obce

Kiedy warto zacząć naukę języka, jaką metodę wybrać, jak poznać, czy szkoła językowa i lektor są dobrze przygotowani do nauczania najmłodszych. Ile czasu przeznaczyć na naukę, by nie zamęczyć dziecka i siebie. Jak wspomóc naukę dziecka w domu. Te wszystkie pytania powinni zadać sobie rodzice, którzy zamierzają zainwestować w językowy rozwój dziecka. Według Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, które czuwa nad jakością szkoleń językowych w Polsce i certyfikuje najlepsze szkoły językowe, aby nauka języka ma sens gdy jest dostosowana do wieku i percepcji dzieci, a oprócz wiedzy daje satysfakcję i radość. "Dzisiejsze tempo życia i oczekiwania są tak wyśrubowane, że rodzice, chcący zapewnić dzieciom jak najlepszą przyszłość, szczelnie wypełniają ich czas zajęciami dodatkowymi. Dzieci, które jeszcze nie widzą celu swojej nauki, ale bardzo chcą sprostać oczekiwaniom rodziców, przypłacają to często frustracją i brakiem dzieciństwa." - ostrzega Jacek Członkowski, prezes PASE. "Dlatego z bogatej oferty zajęć dodatkowych warto wybrać takie, które dadzą dziecku przyjemność, zapewnią rozwój i ułatwią naukę w przyszłości. Zajęcia językowe, prowadzone w dobrej szkole przez wykwalifikowanego nauczyciela, spełnią wszystkie te założenia" - dodaje prezes PASE. Według niego przeciążenie dzieci zniechęca je do nauki, dlatego warto wybrać zajęcia opracowane przez metodyków specjalizujących się w nauczaniu dzieci i prowadzone przez profesjonalnych lektorów. Przy wyborze kursu warto również zwrócić uwagę na czas trwania i częstotliwość zajęć, różnorodność materiałów dydaktycznych i pomocy naukowych wykorzystywanych podczas lekcji, a nawet wystrój i przygotowanie sal. "Nauka języków powinna być dla dziecka przede wszystkim przyjemnością, dlatego warto dostosować ją do wieku, przyzwyczajeń i zainteresowań dziecka" - podkreśla prezes PASE.
6
PORAD

Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Z początkiem roku szkolnego rośnie zapał do nauki języków obcych. Wraz z potrzebą szlifowania języka pojawia się także dylemat jaką szkołę językową wybrać. Najlepiej, żeby była tania, dobra, sprawdzona i w pobliżu, żeby miała najlepszych lektorów, program skrojony do indywidualnych potrzeb i gwarantowała realizację naszych celów językowych. Niektóre kryteria takie jak cena, dogodna lokalizacja i godziny zajęć jesteśmy w stanie łatwo sprawdzić sami. Trudniej zweryfikować jakość nauczania, kwalifikacje kadry lektorskiej czy program nauczania. Gdzie szukać takich informacji? Na rynku szkół językowych działają różnego rodzaju podmioty, od małych osiedlowych szkółek do dużych placówek posiadających filie w różnych miastach i dzielnicach. Jeśli kryterium najważniejszym dla nas jest odległość od miejsca zamieszkania, a mamy do wyboru kilka szkół w okolicy, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na certyfikaty i znaki jakości, którymi posługuje się dana placówka. Najbardziej prestiżowe i miarodajne to certyfikaty Europejskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Edukacji Językowej EAQUALS oraz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE. Z myślą o osobach przymierzających się do wyboru szkoły językowej, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE opracowało kryteria, którymi warto kierować się przy wyborze szkoły językowej.


 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

10
Jak wybrać bank z polskim kapitałem?
3
Jak możesz zaoszczędzić na przyszłość dziecka?
5
Jak kontrolować konto bankowe dziecka?
5
Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?
3
Materiały izolacyjne ? szczególny typ materiałów ogniotrwałych
6
Edukacja finansowa dla młodzieży - jak uczyć się o pieniądzach

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

35
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 


http://www.milionporad.pl/