Porady na każdy temat
 
 

Kategoria: We Dwoje

Udany związek

Chyba wszyscy marzą o szczęśliwym związku, o udanym małżenstwie, o wspólnym, bezkonfilktowym życiu. Ale jak to w życiu, nic samo się nie zrobi. Oprócz gorącego uczucia, potrzeba dużo chęci i pracy z obu stron, aby to się udało. Nie wierzycie? A naprawdę się staraliście..? Udany związek jest możliwy, niektórzy wiedzą o tym z doświadczenia. Ale co robić, żeby było takich szczęśliwych ludzi jak najwięcej?

Autor: sharpie, 05/04/2009, 18:30   temat wyróżnionyTemat wyróżniony przez redakcję

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autorrosnąco   data   ocena

Badzcie soba!!!

to wystarczy!!!!!

Pokaż komentarze (4)

Autor: bruce
10/10/2009, 05:29

39 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Nie obrażajcie się, bo złe słowa mogą zostać na bardzo długo

Bardzo łatwo w czasie kłótni wykrzyczeć partnerowi co się ma akurat do powiedzenia. Obelgi czy uwagi wypowiedziane pod wpływem impulsu mogą jednak bardzo, bardzo zranić i zostawić w sercu rysę na długo. A przecież często wcale tak nie myślicie.
Więc kiedy się spieracie, róbcie to z wzajemnym szacunkiem i nie dawajcie się ponieść. Może czasem lepiej bez słowa wyjść i ochłonąć, niż powiedzieć za dużo.

Pokaż komentarze (2)

Autor: dominika5
03/05/2009, 15:19

69 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Bądźcie ze sobą absolutnie szczerzy

Pokaż komentarze (5)

Autor: dominika5
03/05/2009, 15:20

58 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Rozmawiajcie o problemach, same rzadko się rozwiązują

Głupie niedomówienia są przyczyną tak wielu durnych kłótni, że aż się w głowie nie mieści. Gdy coś jest nie tak - mówcie o tym! Nie możecie bać się rozmowy i to do Was należy takie postępowanie, żeby nikt nie obawiał się szczerych rozmów ze strachu przed niezrozumieniem, wyśmianiem czy agresją.
Nie dopuśćcie też do wytworzenia się błędnego koła - a bez rozmowy bardzo łatwo o to!

Pokaż komentarze (1)

Autor: hagit
15/04/2009, 17:28

71 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wypracujcie sobie pewnie kompromisy

To baaardzo trudna sprawa, zwłaszcza gdy spotka się dwoje uparciuchów, ale to niestety niezbędne. Możecie obrać różne taktyki podziału "racji" - np.:
- na dni parzyste i nieparzyste
- "jeden po drugim", np.: Ty wybrałaś dywan to ja wybiorę szafkę
- ze względu na rodzaj sprawy, np.: Ty decydujesz o samochodzie a ja o sypialni
Pamiętajcie przy tym, żeby możliwie się naginać dla drugiej połowy - nie róbcie sobie na złość.

Pokaż komentarze (1)

Autor: hagit
15/04/2009, 17:28

53 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Szukajcie czasu dla siebie

Jeśli oboje studiujecie i pracujecie, to prawdopodobnie znaczy, że w ciągu tygodnia prawie nie macie dla siebie czasu. A to nie za dobrze, bo to dystansuje i możecie niezauważenie stracić między sobą tę więź która Was połączyła.

Starajcie się tak układać sobie zajęcia by móc się jak najczęsciej widywać i spokojnie spędzać czas tylko we dwoje. Pewne rzeczy - nawet przyziemne zakupy - możecie robić razem. Może warto pomyśleć o wspólnym mieszkaniu wtedy zawsze w nocy będziecie razem, a może warto zwyczajnie zrezygnować z części obowiązków na rzecz pielęgnowania miłości.

Pokaż komentarze (3)

Autor: hagit
15/04/2009, 17:28

54 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Pare zasad

Pierwsza zasadniczą cechą jaka jest najbardziej pożądana przez kobiety to prawdziwa pewność siebie. Drugą cechą, którą cenią kobiety jest szczerość! One nienawidzą świadomości, że facet może je kłamać. Dlatego zawsze w relacjach z kobietami, warto być szczerym i mówić to co się myśli. One kochają facetów którzy mają jaja by robić i mówić to na co mają tylko ochotę... Kolejną wartościową cechą jaka na pewno się spodoba kobietom jest posiadanie zasad. One nie chcą dupy tylko prawdziwego mężczyznę. Zapamiętaj to! Kobiety uwielbiają facetów spontanicznych, nie nudnych, nie przewidywalnych, dominujących i takich którzy są świadomi swojej wartości ale nie eksponują jej zbyt bardzo! Kobiety uwielbiają romantycznych facetów... Jest na pewno wiele innych cech jakie kobiety uwielbiają ale myślę ze przedstawiłem te najważniejsze i uniwersalne

Pokaż komentarze (1)

Autor: hmmhmm
09/02/2010, 00:38

36 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Róbcie sobie prezenty, nawet drobne - bez okazji :)

Pokaż komentarze (7)

Autor: kalashnikov
09/04/2009, 16:04

49 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Przeciwieństwa się przyciągają...?!?

Nikt nigdy nie powiedział, że w związku będzie łatwo, przecież jesteśmy z dwóch różnych planet. My jesteśmy zupełnie inaczej skonstruowani. Nie mamy potrzeby plotkowania godzinami, spędzania całego dnia na zakupach, uzewnętrzniania się przy każdym problemie...."My" poprostu nie jesteśmy skomplikowani, gdy mówimy "tak" to znaczy to dosłownie "tak". To, że po słowie "tak" nie pada nic więcej wcale nie oznacza że nie przejawiamy zainteresowania pytaniem czy całym problemem. Wybaczanie, rutyna, szacunek, egoizm...przecież miłość to "wojna". Każdy związek w początkowej fazie przypomina chodzenie po polu minowym...dwoje ludzi chce być razem ale uważa żeby nie zrobić czegoś co może wywołać kłótnie albo podważyć ich autorytet. Drogie panie! to że w nocy czasem chrapiecie nie jest powodem do rozwodu, to że rozmaże wam się makijaż wcale nie znaczy, że nagle stracimy wami zainteresowanie. Jak mówiłem nasza "budowa" jest prosta i wiem, że czasem należy nami potrząsnąć, zrobić na scenę, wywołać burzę (ale nigdy przy kumplach bo przyniesie to nieprzewidywalne skutki)głośno wykrzyczeć nam wasze zdanie - nie mówię tu o histerii bo tego nie lubi każdy normalny facet. Związek to akceptacja ale nie tylko partnera ale i własnej osoby. Przepych budzi przesyt, takie wszystko cukierkowe i super (osobiście określam to mianem słodkiego "pierdzenia" ) doprowadzi do szału nawet największego "twardziela"...

Pokaż komentarze (1)

Autor: MateuszW
24/08/2010, 13:10

48 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Słuchać, słuchać, słuchać...

Często pojawia się teoria, że mężczyźni nie potrafią rozmawiać, a kobiety słuchać. Jadnakowoż, prawda jest taka, że i jedni, i drudzy miewają problemy z obiema umiejętnościami. Kluczem do naprawdę udanego związku jest znalezienie równowagi w mówieniu i słuchaniu. Ciagłe gadanie, analizowanie, "wywlekanie" różnych spraw przez jednego z partnerów jest męczące i zniechęcające. Również nieustanne milczenie powoduje frustracje. Źródło takich zachowań zwykle tkwi w nieznajomości potrzeb drugiej osoby. Zanim zaczniemy argumentować, kłócić się, doszukiwać problemów i mówić: "Bo Ty zawsze.." lub "A Ty nigdy..", wsłuchajmy się w partnera, obserwujmy jego spostrzeżenia, postarajmy się wczuć w sytuację. Najpierw słuchajmy,a dopiero później wyciągajmy wnioski. Nauczmy się słuchać, tak by nie przerywać, rozumieć i dostrzegać innego człowieka- nie tylko nas samych. W końcu miłość to sztuka odkrywania siebie w każdym dniu na nowo.

Pokaż komentarze (1)

Autor: mgorowska
16/08/2010, 10:44

42 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Nie bądź egoistą

Myślenie o sobie na pierwszym miejscu nie jest zbyt dobre dla związku. Ale z kolei nie wolno też o sobie samym zapominać!

Pokaż komentarze (2)

Autor: pani-monika
12/05/2009, 20:52

47 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Udany związek

W związku należy odrzucic rutynę.Nuda jest przyczyną kryzysu.Należy nieraz zaskoczyć swojego partnera np,dobrą kolacją przy świecach,szalonym strojem, kuszącą propozycją,której nigdy wcześniej od nas nie usłyszał.W związku też potrzebne są nowe bodźce,żeby nie dopuścić do kryzysu.Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do związku,należy dać sobie i drugiej osobie czas do namysłu.Nie błagać aby ta druga osoba została.Udowodniono,że im mniej się pokazuje,że nam na kimś zależy,wówczas bardziej tej drugiej osobie bedzie na nas zależało.

Pokaż komentarze (3)

Autor: poradniczka
16/01/2012, 15:04

44 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Udany związek

Czasami życie ma gorzki smak,bo nikt nie dawał nam gwarancji,że będzie zawsze miło i słodko,ale jeśli chce się przeżyć lata w udanym związku, przede wszystkim należy do tego dojrzeć. Trzeba też umieć wybaczać drobne potknięcia, być lojalnym wobec partnera,szczerym, uczciwym. W małżeństwie musi być tzw. równowaga. Najzdrowsze związki to takie, w których obie strony mają możliwość oddawania się swoim pasjom,a przede wszystkim wspierają się w tym wzajemnie. Bo jak stwierdziła jedna z celebrytek:.... wspólne życie to ciężka praca nad swoim charakterem, szkoła tolerancji i cierpliwości....I ja się pod tym podpisuję obiema rękami.

Pokaż komentarze (0)

Autor: poradniczka
11/12/2012, 09:51

19 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Bądź zazdrosna/y, ale umiarkowanie

Zazdrość nie jest taka niedobra jak się mówi, byle tylko nie była przesadna lub niezdrowa. Miło czuć że ktoś jest o Ciebie zazdrosny, ale szybko zaczyna to być uciążliwe gdy zorientujesz się że jesteś kontrolowany...

Pokaż komentarze (1)

Autor: rewelacja
06/04/2009, 09:01

54 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Bądźcie dla siebie cierpliwi i wyrozumiali

Pokaż komentarze (3)

Autor: rewelacja
06/04/2009, 09:01

70 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Okazujcie sobie uczucia

Mówcie sobie miłe rzeczy, przytulajcie się, uśmiechajcie się do siebie. Bez tego może być ciężko zajść daleko... Upewnianie siebie nawzajem o własnych uczuciach bardzo pozytywnie wpływa na relacje, pod warunkiem że nie jest to na pokaz albo dla swiętego spokoju.

Pokaż komentarze (2)

Autor: rewelacja
06/04/2009, 09:01

75 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Nie dopuszczaj do rutyny! Ciągle wymyślaj coś nowego, zaskakuj

Związek w którym każdy dzień tygodnia wygląda tak samo jest po prostu nudny. Gdy jesteście młodzi i dopada Was nuda to znaczy że coś nie tak! Nie obwiniaj za to swojej drugiej połówki tylko pomyśl czy sam sobie nie masz czegoś do zarzucenia. Weź sprawy w swoje ręce i choćby znienacka zafunduj Wam obojgu coś co ożywi Wasz związek i znowu nabierzecie wigoru :) Co takiego - no, to już do Ciebie należy idea. Wyjazd, wspólny skok ze spadochronu - no raczej nie nowy film w kinie... :)

Pokaż komentarze (0)

Autor: rewelacja
06/04/2009, 09:01

52 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Nigdy nie dopuść do zdrady

Dla wielu zdrada to koniec. Zanim wykonasz o ten jeden ruch za dużo pomyśl, co stracisz i czy warto! Najlepiej próbuj w ogóle nie wikłać się w jakieś romanse, to potrafi wiele zniszczyć.

Pokaż komentarze (8)

Autor: sharpie
05/04/2009, 18:30

103 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Szanuj swoją drugą połowę

Pokaż komentarze (5)

Autor: sharpie
05/04/2009, 18:30

93 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Zawsze słuchaj i staraj się zrozumieć

Pokaż komentarze (2)

Autor: sharpie
05/04/2009, 18:30

78 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Daj partnerowi swobodę, nie bądź zaborcza

Oczywiście nie mam na myśli pełnej swobody :) ale każdy potrzebuje być czasem sam, spędzić czas z kumplami (lub przyjaciółkami - dziewczyny), poświęcić czas na jakieś hobby, realizować pewne marzenia itp. Nawet jeśli nie mieścisz się w tych marzeniach, to nie znaczy, że nagle przestałaś być ważna.
Ogólnie mówiąc, robienie wszystkiego razem wygląda super na początku, ale na dłuższą metę jest to trochę niezdrowe. I niezbędne każdemu człowiekowi jest rozwijanie WŁASNYCH zainteresowań.

Pokaż komentarze (2)

Autor: sharpie
05/04/2009, 18:30

55 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Nie przestawaj się starać, dbaj o siebie i rób wrażenie

Błyskawicznie można wszystko zepsuć gdy w pewnym momencie przestanie się o siebie dbać. Ślub to przysięga i pewne przypieczętowanie związku, ale - chociaż powinien - nie oznacza że do końca będziecie razem, co by się nie wydarzyło.
Tak więc kobiety nie przestawajcie dbać o swój wygląd, wciąż próbujcie robić wrażenie na swoich facetach albo przynajmniej nie robić złego wrażenia.
A faceci nie przestawajcie szanować swoich dziewczyn, nie przestawajcie po sobie sprzątać i nie zaczynajcie rzadziej się myć, oglądać coraz więcej meczy, czy pić więcej alkoholu!! I nie zaczynajcie głośno pierdzieć!! za przeproszeniem

Pokaż komentarze (2)

Autor: sharpie
05/04/2009, 18:30

73 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Słuchaj potrzeb swojego partnera/partnerki

Pokaż komentarze (3)

Autor: sharpie
05/04/2009, 18:30

74 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wspieraj swoją drugą połowę

Pomagajcie sobie zawsze w pracy, w prowadzeniu domu, w wychowaniu dzieci, w realizowaniu marzeń. Bądźcie także dla siebie oparciem w trudnych chwilach, bo to jest prawdziwy sprawdzian miłości. Gdy coś jest nie tak nie obwiniajcie się nawzajem tylko wspólnie szukajcie rozwiązania i umacniajcie w ten sposób Wasz związek.

Pokaż komentarze (1)

Autor: sharpie
05/04/2009, 18:30

75 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Okazuj miłość

mówcie dużo o uczuciach jakimi się darzycie okazujcie je w różne ciekawe sposoby a szczególnie w sypialni bo sex z miłości jest najcudowniejszym chyba uczuciem!

Pokaż komentarze (2)

Autor: Smutna
15/01/2012, 22:37

56 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Zachowaj trochę przestrzeni tylko dla siebie

Np. na swoje zainteresowania, hobby, znajomych, rozwijaj swoją osobowość i rób rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność

Pokaż komentarze (1)

Autor: Stokrotka22
30/06/2009, 11:00

54 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wybaczajcie sobie.

Udany związek, to 75% starań z obu stron i 25% uczucia. Może to przykre, co mówię, ale zakochanie i gorące, płomienne uczcie stosunkowo szybko mija (do roku czasu) i przechodzi w coś głębszego - dojrzałą miłość, nad którą trzeba solidnie pracować.
Po pierwsze, ważne jest, aby wybaczać sobie rzeczy wypowiedziane w złości i emocjach. Związek to burza emocji i czasami powie się coś za dużo, czego później się żałuje. Uważam, że nie należy wypominać takich rzeczy. Oczywiście istnieje granica, ale tutaj każdy powinien ją ustalić samodzielnie.
Po drugie, najważniejsza jest rozmowa o tych rzeczach, których w sobie nie lubimy. Nawet jeżeli to przykre usłyszeć od ukochanej osoby, co ją w nas drażni, to trzeba starać się to zrozumieć, a nie obrażać się na siebie nawzajem.
Po trzecie, nie starajcie się siebie zmienić, tylko zaakceptujcie swoje wady i siebie takimi, jacy jesteście. Każdy ma wady i zalety i skoro jesteście ze sobą, to bilans na pewno jest dodatni. Ważne jest, aby nie rozpamiętywać złych rzeczy i żeby one nie przesłoniły dobrych. Najważniejsze jest trzeźwo patrzeć na swoje zalety i wady, a nie wyolbrzymiać ich w którąkolwiek ze stron.
A więc wybaczenie, to podstawa udanego związku. Miłość zaczyna się tam, gdzie zaczyna się przebaczenie.

Pokaż komentarze (1)

Autor: SzymW
14/08/2010, 00:09

56 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autorrosnąco   data   ocena

 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

10
Jak wybrać bank z polskim kapitałem?
3
Jak możesz zaoszczędzić na przyszłość dziecka?
5
Jak kontrolować konto bankowe dziecka?
5
Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?
3
Materiały izolacyjne ? szczególny typ materiałów ogniotrwałych
6
Edukacja finansowa dla młodzieży - jak uczyć się o pieniądzach

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

35
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 


http://www.milionporad.pl/