Porady na każdy temat
 
 

Kategoria: We Dwoje
Temat: Jak sobie poradzić po rozstaniu

Zamiast rozpamiętywać to co było dobre, myśl o tym co było złe

Jeśli zaczynasz za bardzo tęsknić, pomyśl o złych chwilach. Nie o samym rozstaniu, ale o tym co było nie tak jeszcze przed rozstaniem. Na pewno coś Cię denerwowało, na pewno zdarzało się że było Ci przykro... Musisz rozbić piękne wspomnienia i pamiętać o tym, że nie zawsze było różowo. A po latach i tak będziesz pamiętać to co było najwspanialsze, bo choćby nie wiem co, to dobre wspomnienia zostają.

Autor: chinski-bog, 19/01/2010, 15:04
Punktów: 112. Oceń tę poradę! oceń pozytywnieoceń negatywnie zgłoś do usunięcia

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

powrót do tematu

Komentarze: (7)

1

Musze sprobowac, nie myslalem o czyms takim a wspomnienia wracaja wciaz i wciaz i rania okrutnie
a..., 12/08/2011, 23:43

2

mam tak samo :( nie potrafie myśleć o tym co złe, bo zaraz i tak wracaja dobre chwile :(
ila, 18/08/2011, 20:05

3

Jak nie umiecie na zawołanie przywołać tych złych bo jest to ciężkie tuż po rozstaniu, to sporządźcie listę i zaglądajcie do niej zamiast szukać we wspomnieniach. W dobrych wspomnieniach można się zatracić, a nie o to chodzi gdy próbujemy uporać się z rozstaniem. A z taką listą będzie łatwiej.
P, 02/10/2011, 22:15

4

Mam 37 lat. 10.5 roku żona znęcała się nade mną psychicznie i fizycznie. Odszedłem od niej dokładnie 3 tygodnie temu jak zarobiłem od niej kolejne limo (nigdy na nią ręki nie podniosłem,miałem dobre wzorce z domu) . Od czasu do czasu mam tekie momenty,(jak byliśmy razem nie miałem),że nagle przypominam sobie to jak mi ubliżała jakich słów przy tym używała,jak wylewała na mnie różne płyny,pluła w twarz,rzucała czym miała pod ręką.Wspomnienia te były takim wstrząsem dla mnie,że 2 godziny płakałem w poduszkę jak dziecko. To uczucie pojawia się nagle i zaczynam się cały trzęść. Wczoraj ni stąd ni z owąd jedząc obiad w restauracji nagle zaszkliły mi się oczy i prawie się rozpłakałem..Zaczęła też mieć problem z alkoholem.Nie chciała dać sobie pomóc.Od pół roku zacząłem się budzić codziennie o 4 rano z myślą żeby sobie strzelić w serce.Gdybym miał jakiś pistolet w domu to chyba bym to zrobił.10.5 roku koszmaru,jak bym napisał książkę to chyba by się rozeszła w jeden dzień.Na szczęście sam poszedłem do psychiatry i to był przełom.Zrozumiałem,że to nie są normalne relacje i podjąłem decyzję o odejściu. Nie tęsknię za nią ale jest mi jej żal.Była zależna ode mnie,wszystko jej zostawiłem,wziąłem tylko swoje ubrania. nie wiem jak sobie radzić z tymi uczuciami.brałem psychotropy ale to wyklucza mnie z pracy ( fizyczne skutki uboczne) będę wdzięczny za każdą radę )
Wiktor, 27/06/2012, 08:12

5

ja mam 25 lat życia zmarnowanego w małożeństwie i wieku 58 lat zaczynam wszystko od nowa, mój były nigdy nie pracował, ja całe życie pracowałam , on obiady gotował, i wszystkim rządził, krzykiem i zastraszeniem wywalczał wszystko , znęcał się psychicznie, w młodości i fizycznie był alkoholikiem , teraz gdy doprowadziłam do człowieka od 6 lat zdradzał ze zdzirą z brzydką, tylko że na jego poziomie intelektualnym / ja jestem po studiach mam wiele specjalizacji, a on po zawodowce , po przejściach kryminalnych, nigdy żadnej książki nie przeczytał/ obecnie pracuję w Niemczech , on zabierał pieniądze ja znów wyjeżdżałam bez pieniędzy i wydawał na przyjemności na kochankę i jej córkę/ona ma 7 dzieci/tylko 6 lat młodsza od mnie on ma 62 lata,i jednocześnie po moim przyjeździe kochał się ze mną i z nią a ponieważ żona dowiaduje się ostatnia ze mną też tak było. możesz wyobrazić jak ja się teraz czuję. nic nie mogę przełknąć /obrzydzenie, to nawet zwierzęta tak nie postępują/ i muszę żyć i nie wiem czy kiedykolwiek komu zaufam, syn się ożenił 12 tys km , jestem sama ale co mam zrobić, dobrze że jest skype i tak utrzymuję kontakt, nie mam nikogo bo byłam odcięta od rodziny sąsiadów, koleżanek, bo mogłam się coś dowiedzieć, a jak się dowiedziałam to przysięgał że to nie prawda, taki prostak że nawet prawo jazdy nie umiał zrobić, ja tylko miałam i jeździłam , Ciągle wyjeżdżał na karty na noce przynosił 2 piwa i zamykał na klucz i wychodził na cale noce. Nie wiem czy chodził do niej ? bo nie wiem mimo szpiegowania to znikał tak szybko między blokami , że nie wiem. Teraz staram się nie chodzić tam gdzie bywaliśmy, wyrzucam wszystko co mi kupił co zostało po nim co mi przypomina go najmniejsze wspomnienie ląduje na śmietniku, i muszę żyć co mam zrobić , także trzymaj się nie jesteś pierwszym i ostatnim.
"żona", 30/07/2012, 06:10

6

Jak po roku myśleć to co było złe, skoro takich chwil nie było? Przez rok była jedna wspaniała bajka, żadnych złych chwil ;(
Ad, 26/10/2014, 12:36

7

Ad, wiem o czym mówisz, mam to samo :( pięknych chwil nie da się zapomnieć.
Zraniona, 13/06/2016, 08:02 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

10
Jak wybrać bank z polskim kapitałem?
3
Jak możesz zaoszczędzić na przyszłość dziecka?
5
Jak kontrolować konto bankowe dziecka?
5
Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?
3
Materiały izolacyjne ? szczególny typ materiałów ogniotrwałych
6
Edukacja finansowa dla młodzieży - jak uczyć się o pieniądzach

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

35
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 


http://www.milionporad.pl/