Porady na każdy temat
 
 

Kategoria: Zdrowie i Uroda

Jak leczyć migrenę?

Migrena bywa często mylona z bólem głowy i bagatelizowana, jednak bez odpowiedniego leczenia stan osoby na nią cierpiącej będzie się tylko pogarszał, a nieprzyjemne objawy i ból będę się nasilać. Migrena może trwać od 6 do 72 godzin i w tym czasie chory nie będzie w stanie wykonać żadnej czynności. Jak więc leczyć migrenę i zapobiegać atakom?

Autor: julkaaaa, 08/06/2011, 14:08   temat wyróżnionyTemat wyróżniony przez redakcję

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

Diagnoza

Nie każdy silny ból głowy jest atakiem migreny. To schorzenie możemy bez wątpienia poznać, gdy bólowi głowi towarzyszy jeden lub więcej z wymienionych poniżej objawów. Dodatkowe dolegliwości to: światłowstręt, mdłości i wymioty.

Pokaż komentarze (2)

Autor: julkaaaa
08/06/2011, 14:08

38 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Zamiast leczyć zapobiegaj

Kiedy tylko poczujesz pierwsze oznaki migreny od razu zacznij działać. Zażyj lekarstwo, połóż się do łóżka i upewnij, ze nikt nie będzie ci przeszkadzał. Migrenę najłatwiej pokonać na jej początkowym etapie.

Pokaż komentarze (2)

Autor: julkaaaa
08/06/2011, 14:08

40 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Dbaj o dopowienie odżywianie

Atak migreny bywa wywołany niedoborem cukru. Gdy więc poczujesz pierwsze oznaki migreny zjedz małą przekąskę i popij ją słodką herbatą.

Pokaż komentarze (1)

Autor: julkaaaa
08/06/2011, 14:08

35 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Nie siedź zbyt długo przed ekranem

Ataki migreny mogą być również wywołane przez zbyt długie patrzenie na ekran komputera lub telewizora. Jeżeli pracujesz przed monitorem rób sobie regularne przerwy.

Pokaż komentarze (0)

Autor: julkaaaa
08/06/2011, 14:08

41 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Unikaj stresu

Osoby ze skłonnością do migreny kategorycznie powinny unikać stresu. Badania naukowe dowiodły, że zwiększa on częstotliwość ataków i nasila ich przebieg. Postaraj się znaleźć jakieś hobby, które będzie cię relaksować i pomoże ci pozbyć się "emocjonalnego bagażu".

Pokaż komentarze (0)

Autor: julkaaaa
08/06/2011, 14:08

43 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Sport to zdrowie

Ta stara prawda tyczy się także migreny. Osoby regularnie uprawiające sport zmieszają ryzyko wystąpienia ataku.

Pokaż komentarze (0)

Autor: julkaaaa
08/06/2011, 14:08

48 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Rzuć nałogi

Niekiedy ataki migreny wywołuje palenie papierosów lub picie alkoholu, tak więc jeśli cierpisz z powodu migreny to twoje nałogi mogą potęgować twoje ataki. Rzuć więc złe przyzwyczajenia a od razu poczujesz się lepiej i nie chodzi tu tylko o migrenę.

Pokaż komentarze (0)

Autor: julkaaaa
08/06/2011, 14:08

41 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Świeże powietrze

Osoba cierpiąca na ataki migreny nie powinna przebywać w dusznych pomieszczeniach. Jak najczęściej wybieraj się więc na spacery na świeżym powietrzu i dbaj, by twoje mieszkanie było dobrze przewietrzone zwłaszcza przed snem.

Pokaż komentarze (0)

Autor: julkaaaa
08/06/2011, 14:08

39 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wybór leków

Niektóre leki przeciwbólowe mogą potęgować dolegliwości spowodowane migreną, dlatego najlepiej będzie jeżeli przed zażyciem czegokolwiek skonsultujesz się z lekarzem.

Pokaż komentarze (0)

Autor: julkaaaa
08/06/2011, 14:08

39 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Obserwuj i zapisuj

Obserwuj i zapisuj swoje objawy podczas ataków. Zwłaszcza miejsce i nasilenie bólu. Pomoże to lekarzowi wybrać właściwy środek dla ciebie.

Pokaż komentarze (0)

Autor: julkaaaa
08/06/2011, 14:08

43 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Migrena a leki przeciwbólowe

Z własnego doświadczenia pragnę Państwu udzielić pewnej porady, żeby nikt nie musiał się już męczyć. Na migrenę cierpiałam ok 5 lat i spróbowałam już chyba wszystkich lekarstw i żadne mi nie pomogły... wyniszczyły tylko mój żołądek. Ulgę odczuwałam tylko po akupunkturze bo rzeczywiście działa kojąco. Po jakiś 10 zabiegach lekarz zaproponował mi, żebym kopiła rezonator biofotonowy bo jest to jedyna szansa żeby wyleczyć migrenę. Popytałam jeszcze innych lekarzy i stosowałam jakoś pół roku i rzeczywiście bóle minęły. Mam nadzieję że pomogłam, pozdrawiam

Pokaż komentarze (0)

Autor: maria10
03/09/2012, 10:59

28 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Jak leczyć migrenę?

To dolegliwość,która w dzisiejszych czasach dosięga prawie co drugą osobę. A przeważnie zaczyna się od zwykłego bólu głowy,którego niejednokrotnie staramy się nie brać na poważnie,chociaż z bólu zawracamy się.Mówi się,że migrena to choroba rodzin królewskich, wyższych sfer, ale tego nie należy bagatelizować jeśli będzie dotyczyła nas. Należy udać się niezwłocznie do odpowiedniego specjalisty,ale dobrego,który będzie nam w stanie pomóc.Bo to raczej nie są żarty.Przyczyny takich stanów,mogą być różne.

Pokaż komentarze (1)

Autor: poradniczka
18/09/2012, 12:28

25 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Olej z konopii indyjskich naprawdę pomaga!

Oczywiście temat medycznej marihuany wciąż u wielu osób budzi mieszane uczucia i nie każdy jest do niej przekonany. Muszę się przyznać, że jeszcze do niedawna sama stałam murem za tymi, którzy są przeciwko legalizacji jej w Polsce, dzisiaj jednak, mam co do tego inne zdanie...

Migrena... dolegliwość z którą zmagają się przede wszystkim kobiety, upiorny ból głowy ogarniający niemal cały organizm. Nudności, wymioty, osłabienie, wrażliwość na światło to wszystko dopadło również mnie. Przez miesiące zmagania się z comiesięcznymi napadami bóli głowy, które były wręcz nie do zniesienia, próbowałam wszystkiego by skutecznie się ich pozbyć ... żadne ze stosowanych środków nie przynosiło zamierzonego efektu. Któregoś dnia, zupełnie przypadkiem natrafiłam na bloga poświęconego medycznej marihuanie, jak myślicie jaka była moja pierwsza reakcja? Pomyślałam sobie, że to kolejny sposób na nakłonienie ludzi do zaakceptowania tematu legalnej marihuany w Polsce. Dokładnie przeczytałam zamieszczone na blogu artykuły, mówiąc szczerze po 2 albo 3 zaczęłam mieć wątpliwości co do tego czy mój sceptycyzm co do tego tematu rzeczywiście jest oparty na faktach, czy jest jedynie spowodowany uprzedzeniu niektórych osób. W którymś z wpisów przeczytałam o tym iż olej z konopi indyjskich pomaga na bóle migrenowe lub całkowicie im zapobiega. I wiecie co? Kupiłam ten olej! Od niedawna go stosuje i ból migrenowy nie jest już tak silny jak był wcześniej... wszystkie objawy stały się lżejsze a czas trwania dolegliwości już nie jest aż tak długi. Szczerze? Jestem przekonana, że już niedługo migrena pozostanie jedynie wspomnieniem a ja będę mogła odetchnąć z ulgą, że już nie wróci. Jak widać nie taki wilk straszny jak go malują. Olej z konopi potrafi pomóc, nie uzależnia, nie wywołuje żadnych niepożądanych dolegliwości czy reakcji! Polecam, naprawdę POLECAM :)

Pokaż komentarze (0)

Autor: Milena29
11/07/2017, 13:33

5 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Migrena

Przede wszystkim trzeba nawodnić organizm. Ja zawsze gdy czuję, że zbliża się atak migreny, piję jedną lub dwie szklanki wody z odrobiną soli himalajskiej/kłodawskiej.

Pokaż komentarze (0)

Autor: Zaradna
19/02/2018, 11:21

1 pkt. oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

Wykop!Wykop     FacebookFacebook

Sortuj wg:   autor   datarosnąco   ocena

 

Kategorie

Biznes i Finanse


Dom, Wnętrze, Ogród


Dziecko i Mama


Ekologia


Fotografia


Komputery i Internet


Kuchnia


Moda


Motoryzacja


Rozmaitości


Sport i Rekreacja


Styl Życia


Turystyka


We Dwoje


Zdrowie i UrodaPorady finansowe »


Porady miłosne »


Porady turystyczne »

 Milion Porad

Najnowsze tematy »

10
Jak wybrać bank z polskim kapitałem?
3
Jak możesz zaoszczędzić na przyszłość dziecka?
5
Jak kontrolować konto bankowe dziecka?
5
Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?
3
Materiały izolacyjne ? szczególny typ materiałów ogniotrwałych
6
Edukacja finansowa dla młodzieży - jak uczyć się o pieniądzach

Zobacz więcej...

Najpopularniejsze tematy »

35
Oszczędzanie pieniędzy
32
Jak jeździć oszczędnie?
32
Jak oszczędzać energię?
27
Udany związek
26
Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?
26
Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Zobacz więcej...


Co to za strona?

Na MilionPorad.pl znajdziesz sprawdzone porady, skomentowane i ocenione przez innych Internautów. Mamy nadzieję że znajdziesz tu pomoc jakiej potrzebujesz!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść porad
i komentarzy zamieszczonych przez użytkowników.


Kategorie

 


http://www.milionporad.pl/