Porady dla kobiet

16PORAD

Jak napisać dobre CV (Curriculum Vitae)

Twoje CV to pierwszy krok jaki wykonujesz ubiegając się o stanowisko w wybranej firmie. To, co pracodawca dostanie do rąk jest tu kluczowe - nie znając Cię musi podjąć decyzję czy warto zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Zważywszy na to, że zwykle takich życiorysów pracodawca otrzymuje dużo i na każde poświęca nie więcej niż 30 sekund - masz nie lada zadanie, by przebić się przez tłum pozostałych zgłoszeń.

7PORAD

Trzeci trymestr ciąży - o czym należy pamiętać

Trzeci trymestr ciąży to okres bardzo intensywnego oczekiwania na dziecko. Trwa on od 27 tygodnia do czasu porodu czyli około 40 tygodnia ciąży. Około, gdyż nie da się dokładnie przewidzieć, kiedy dziecko pojawi się na świecie. Za donoszoną ciążę (całkowicie bezpieczny poród) uważa się ciążę po 38 tygodniu, za przenoszoną - po 42 tygodniu, co tak naprawdę daje miesięczny margines niepewności co do faktycznej daty porodu. W trzecim trymestrze większość kobiet ma już bardzo wyraźnie zarysowany brzuch, dziecko nie mieści się już na USG, wyraźnie przypomina małego człowieka, a rodzice zajmują się już kompletowaniem wyprawki dla nowego członka rodziny. Wtedy kobiety coraz częściej myślą już o samym porodzie. Coś, co wydawało się bardzo odległe i nierzeczywiste coraz bardziej się przybliża - wiele kobiet wie, czy będzie rodziła siłami natury, czy przez cesarskie cięcie. Warto poczytać trochę o obu porodach, spróbować je sobie zwizualizować, zaplanować. Najlepiej czytać w dobrych podręcznikach lub na stronach fundacji Rodzić Po Ludzku. Nie ma sensu czytać mrożących krew w żyłach opowieści z forum czy słuchać takich opowieści od rodziny - mam, cioć, babć. Od ich czasów wiele się zmieniło, chociażby możliwość wyboru szpitala czy rodzenia z osobą towarzyszącą.

9PORAD

Sposoby na tłustą cerę

Jeśli masz tłustą skórę to zapewne tworzą się na niej liczne zaskórniaki i wągry, a gdy tylko wyjdziesz z domu, to już po chwili cała błyszczysz. Są jednak sposoby aby pozbyć się problemów, jakie stwarza tłusta cera.

14PORAD

Sposoby na piękne stopy

Zbliża się lato, czas chodzenia w sandałkach i japonkach :) dziewczyny, jak dbać o stopy?? Poza stosowaniem kremów i kosmetyków

10PORAD

Wybieramy imię dla dziecka

Nie znam małżeństwa, w którym podczas ciąży nie był to jeden z tematów numer jeden! Wymyślanie, wzajemne przekonywanie się, czasami spory - znacie to? :)

6PORAD

Jak uniknąć rozstępów w ciąży

Na rozstępy narażone są głównie, choć nie tylko, kobiety w okresie ciąży. Nieestetycznym zmianom skórnym można jednak zawczasu zapobiegać. Oto kilka sprawdzonych metod:

14PORAD

Zdrowe gotowanie

Na to, czy nasze posiłki są zdrowe, ma wpływ nie tylko to co jemy czy pijemy, ale także sposób w jaki te posiłki przyrządzamy. Oto kilka prostych do zastosowania zasad zdrowego gotowania:

12PORAD

Jak ocieplić wnętrze?

Jeżeli czujesz się w swoim mieszkaniu mało przytulnie, "zimno", koniecznie trzeba to zmienić! Wizualne ocieplenie mieszkania to wcale nie taka trudna rzecz :)

13PORAD

Jak dbać o dłonie i paznokcie

Wiemy, że o rękach mówi się, iż jest to metryka kobiety. Na dłonie czyha codziennie mnóstwo niebezpieczeństw, w tym: proszki, detergenty, prace domowe – to wszystko nie jest obojętne dla skóry rąk i dla paznokci. Nic dziwnego, że starzeją się one szybciej, dlatego trzeba o nie dbać, aby temu zapobiec.

6PORAD

Jakie wybrać pieluchy?

Wraz z przybyciem nowego członka rodziny świeżo upieczeni rodzice, zwłaszcza gdy zostali nimi po raz pierwszy, mogą trochę się gubić w wyborze artykułów dla niemowlaka. Nie ułatwia tego ogromna liczba dziecięcego asortymentu, w którym znajdziemy nawet 20 odmian kaszek, mleka czy kosmetyków do pielęgnacji. W tym gronie także mieszczą się pieluchy, stanowiące przez około dwa lata nieodłączny atrybut malucha. Wiele rodziców zastanawia się zatem jakie pieluszki będą najbardziej odpowiednie dla ich dziecka? Jakie nie podrażnią jego skóry i zapewnią mu komfort zarówno w czasie snu jak i zabawy? Takie dylematy to wręcz niekończąca się opowieść, a i tak nieuniknione, że wybór tej najlepszej z ofert będzie się odbywać metodą prób i błędów.

26PORAD

Rozmowa kwalifikacyjna - jak się zachowywać?

Rozmowa kwalifikacyjna jest drugim kluczowym punktem starania się o pracę. To na tym etapie pracodawca musi ostatecznie przekonać się, czy zostaniesz przyjęty/a do pracy w firmie. Wiele zależy od tego pierwszego spotkania, zatem należy się do niego porzadnie przygotować.

11PORAD

Krzywe nogi

co zrobic i jak ubierac sie jesli sie ma krzywe nogi?;/

4PORADY

Brak miesiączki

Witam. Mam chyba powazny problem. Ostatnią miesiączkę dostalam 7 września. Od tamtej pory cały czas bolą mnie piersi. Wczoraj miałam takie 'okresowe' bóle brzucha i niewielkie krwawienie, ale dzisiaj już nic. Okolo 20 wrzesnia miałam krwawienie ale było bardzo małe. Test ciązowy robilam dwa razy, oststni 2 dni temu i oba wyszly negatywnie. Dodam jeszcze 2 razy bylam w szpitalu i lezałam pod kroplówką bo było mi słabo, ale to chyba po imprezie alkoholowej, ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie? Prosze, pomóżcie.

14PORAD

W co się bawić z niemowlakiem?

W 3 miesiącu życia okresy czuwania dziecka stają się coraz dłuższe. Niemowlę jest coraz ciekawsze otaczającego go świata. Pojawia się pytanie: Jak zająć dziecko w czasie, kiedy nie śpi jednocześnie stymulując jego rozwój? Oto kilka fajnych zabaw z niemowlakiem.

15PORAD

Najgłupsze co można powiedzieć drugiej osobie

Ile razy słyszeliście te same teksty od swoich facetów albo dziewczyn? Rzygać się chce, prawda? Czemu one są w kółko powtarzane, jakby nie można było powiedzieć czegoś sensownego albo oryginalnego, albo w ogóle zamilknąć?

6PORAD

Co zrobić, gdy niemowlak nie chce spać?

Czasami zdarza się, iż niemowlaki mają problemy z zaśnięciem. Śpią zbyt mało, często się budzą, są nerwowe. Oto kilka sposobów, jak uspokoić maluszka, aby zasypiał spokojnie.

12PORAD

Domowe sposoby na plamy

Sposobów na plamy podobno są tysiące, czasem ciężko odgadnąć jak nasze babki i prababki na niektóre z nich wpadły, grunt że nie do każdej plamy trzeba używać chemii. No to zaczynamy ;)

8PORAD

Jak się pozbyć brzydkich zapachów z kuchni

Po pysznym obiedzie czy kolacji często pozostają uciążliwe zapachy, których trudno się pozbyć - zwłaszcza gdy w kuchni nie ma okien, lub za oknem jest -20 stopni. Smażenie w aneksie kuchennym to czasami wiązanie sobie pętli na szyję. Ale i na to są sprawdzone sposoby!

13PORAD

Rady dla początkujących kierowców

Skończony kurs, zdany egzamin, odebrany nowy dokument - zostałeś kierowcą, gratulacje! Ale dopiero teraz czeka Cię szkoła. Jazda samochodem to nie taka prosta sprawa, zwłaszcza jeśli chcemy poruszać się bezpiecznie, sprawnie i nie przeszkadzając innym kierowcom. Dodatkowo trzeba myśleć o wielu rzeczach naraz, widzieć wszystko dookoła i przewidywać co może się stać... Dla osób jeżdżących już dłuższy czas nie stanowi to większego problemu, ale początkujący kierowca może mieć z tym mały kłopot. Warto powtórzyć sobie lekturę tego tematu co jakiś czas, żeby jadąc samochodem, na pewno o wszystkim pomyśleć.

7PORAD

Sposoby na drożdżowe ciasto

Jak sprawić żeby drożdżowe ciasto wyrosło a przy tym było żółte i pachnące? Wystarczy przestrzegać kilku zasad a z pewnością się uda.

https://www.milionporad.pl/