Porady dla kobiet

7PORAD

Jak samodzielnie przygotować odświeżający tonik do twarzy?

Nie musimy kupować toników w aptece czy drogerii, możemy robić różne toniki we własnym domu z ogólnie dostępnych składników :)

6PORAD

Jak domowymi sposobami poprawić przemianę materii?

Częstą dolegliwością kobiet są zaparcia lub zaburzenia przemiany materii. Warto spróbować wprowadzić kilka zmian do swojej diety, które pomogą w złagodzeniu a nawet wyeliminowaniu przykrych dolegliwości. Dzięki tym sposobom oczyścisz też swój ogranizm z toksyn.

12PORAD

Sposoby na dobry, zdrowy sen

Masz kłopoty z zasypianiem? Męczy cię bezsenność? Budzisz się w nocy i nie możesz zasnąć? Oto moich kilka sposobów, jak poprawić komfort spania i ułatwić sobie zasypianie.

4PORADY

Jak odcedzić makaron nie mając durszlaka?

O ile z ryżem (w torebkach) czy z ziemniakami nie ma większego problemu, to odcedzenie makaronu, nie tylko spaghetti, może być już pewnym wyzwaniem jeśli nie ma się pod ręką durszlaka. Torebki z ryżem można "wylać" razem z wodą, a ziemniaki są duże więc można je przyblokować byle czym. A co z makaronem?

4PORADY

Jak ożywić skórę twarzy po zimie?

Po zimie, zwłaszcza tak mroźnej jak w tym roku, skóra jest poniszczona i wysuszona. Oto kilka domowych rad jak wrócić do swojej gładkiej, zdrowej skóry.

14PORAD

Jak dodać sobie energii

Nic chce Ci się rano wstać, wolisz nie zjeść kolacji niż ruszyć się do sklepu na zakupy, znajomi nie mogą Cię wyciągnąć z domu - brakuje Ci energii! A warto sobie jej dodać, bo to ułatwia życie.

6PORAD

Jak dbać o szyję?

Zwykle wiele czasu poświęcamy skórze twarzy. Stosujemy maseczki i kremy, regularnie robimy peeling. Często jednak zapominamy o szyi, której skóra jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego powinniśmy się zatroszczyć o jej kondycję, zanim pojawią się niepokojące zmiany. Ponieważ utrwalone zmiany na szyi bardzo trudno jest usunąć, a czasem jest to wręcz niemożliwe.

5PORAD

Jak przygotować się do spaceru z niemowlakiem?

O czym należy pamiętać przed spacerem, aby był on przyjemnością zarówno dla mamy, jak i dla malucha. Co zabrać i jak się przygotować?

12PORAD

Jak radzić sobie z samotnością?

Samotność dotyka nas często. Zadziwiająco często, patrząc na to jak świat "zmniejszył" się ostatnimi czasy. Dzięki nowym technologiom wszystko się do siebie zbliżyło, ale można odnieść wrażenie że akurat ludzie się od siebie oddalili... Co robić, gdy nie ma się nikogo obok a żyć trzeba?

4PORADY

Co należy zrobić, aby potrawy i wypieki nabrały złotego koloru?

Kurkuma, szafran, suszone płatki pomarańczowego nagietka pomogą uzyskać piękny kolor potraw i ciast.

17PORAD

Jak korzystać z drog publicznych?

Temat brzmi dość kontrowersyjnie, ale to niesamowite, jak kierowcy na siebie nawzajem narzekają. Ciśnienie skacze niektórym za kierownicą do granic możliwości i rodzi to niestety agresywne (= niebezpieczne) sytuacje. Takie reakcje często powodują zwyczajne nieporozumienia i ograniczona wyobraźnia. Bądźmy tu szczerzy - ograniczona wyobraźnia KAŻDEGO z nas. Ponieważ w sprawie dróg "jedziemy na tym samym wózku", piszmy tu porady, które ułatwią nam wspólne poruszanie się po drogach i nauczmy się myślenia o innych:

11PORAD

Kupujemy samochód używany

Kupno samochodu używanego to przedsięwzięcie wymagające dość dobrego przygotowania i niestety, choć mnóstwo osób w to nie wierzy, raczej ryzykowne. Przeczytaj jak nie dać się wykiwać, gdzie można zaoszczędzić a gdzie nie należy, słowem jak wyjść na transakcji jak najlepiej.

2PORADY

Sposoby na aromatyczną zupę

Potrawy mdłe są złe! :)

10PORAD

Bezpieczeństwo dziecka w Internecie

Na zagrożenia występujące i związane z Internetem narażony jest każdy użytkownik Internetu bez wyjątku. W największym niebezpieczeństwie są dzieci, jako najbardziej podatne na wszelkie wpływy, również te szkodliwe i niepożądane. Zakazywanie korzystania z komputera czy Internetu w dobie powszechnego jego użycia może przynieść odwrotne do zamierzonych skutków. Zdecydowanie lepszym sposobem zapobiegania niebezpieczeństwom związanym z Siecią jest edukacja. Stąd też wynika ważna i odpowiedzialna rola rodziców, którzy mogą i powinni być dla dziecka nauczycielami również w zakresie korzystania z Internetu.

3PORADY

Co poradzić na niedobór żelaza w organizmie?

Niedobór żelaza powoduje ograniczenie lub zaprzestanie wytwarzania czerwonych komórek krwi, co może prowadzić do wielu chorób i schorzeń. Niestety często objawy są niezauważalne, warto się więc przebadać! A co w sytuacji, gdy mamy taki niedobór?

https://www.milionporad.pl/