Słuchaj radia w obcym języku; język angielski w radiu BBC

W dzisiejszych czasach większość z nas ma dostęp do Internetu, mając chwilę wolnego czasu można włączyć sobie w tle radio on-line.rnJeśli chcemy nauczyć się angielskiego możemy wejść na stronę radia BBC ( http://www.bbc.co.uk/radio/ ) i tam mamy duży wybór. Spośród 7 stacji tematycznych, możemy posłuchać wiadomości, muzyki, wywiadów, talk- showów, rozmów ze słuchaczami, audycji popularno-naukowych, o sztuce, sporcie itd. Wystarczy kliknąć „Listen Live”rnJest to bardzo dobry sposób na naukę a przede wszystkim na osłuchanie się z językiem obcym. W wiadomościach usłyszymy bardziej oficjalny angielski, w talk-showach ( Chris Moyels show, Scott Mills) posłuchamy codziennego angielskiego, śmiesznych sytuacji, dowcipów, slangu, akcentów. Słuchając audycji tematycznych nie tylko rozbudujemy nasze słownictwo, ale także pogłębimy swoją wiedzę.rnNie należy się zrażać, jeśli na początku nic nie rozumiemy. Jest to doskonały sposób na doszlifowanie angielskiego, gdyż mamy do czynienia z „żywym” angielskim a nie z dialogami przygotowanymi specjalnie pod naukę podręcznikową - mówionymi wolno nienaturalnie wyraźnie, a nieraz sy-la-bo-wo, a z którymi w życiu, w rozmowie z obcokrajowcami nie spotkamy się. Gwarantuję.rn Cierpliwości, po kilku dniach słuchania będziemy rozumieć coraz więcej, co przyniesie nam satysfakcję i mobilizację do dalszej nauki!rnRadio jest o tyle dobre, że można go słuchać w tle, nawet przy pracy czy codziennych obowiązkach domowych, nie jest tak absorbujące i nie wymaga od nas specjalnie czynnego udziału jest częścią naszego codziennego dnia. rnJuż po kilku dniach słuchania będziecie zaskoczeni, że znacie tyle nowych słów, nowe słowa zaczną same „chodzić po głowie”. Ja byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Najlepsze, że to nic nie kosztuje. Przyjemność i nauka w jednym. Powodzenia!

Autor: missgosia, 30/08/2010, 22:37
Punktów: 41. Oceń tę poradę! oceń pozytywnieoceń negatywnie zgłoś do usunięcia

‹ powrót do tematu

Komentarze (3)

  • Z nauką języków obcych bywa różnie. Jednemu słówka wchodzą do głowy błyskawicznie, inny musi wkuwać całymi dniami. Jedyna metoda to uczenie pamięciowe i przepytywanie przez drugą osobę. Ja tak się uczyłam- wkuwałam ,a potem moja mama mnie przepytywała i tak na okrągło.
    poradniczka, 03/08/2012, 12:09

  • "Nie należy się zrażać, jeśli na początku nic nie rozumiemy. " Jeśli rozumiesz 5% (czy nawet 20%) z jakiegoś nagrania to choćbyś słuchał go miliard razy i tak więcej nie zrozumiesz. Powinniśmy znaleźć materiał na odpowiednim na nas poziomie - 60 - 80 % zrozumienia to jest to. Nie wiem kto pisze takie bzdury?
    lingwista, 28/03/2013, 16:15

  • @lingwista co za bzdury. przeciętna osoba, która zdała maturę z angielskiego i pragnie z poziomu "kupa-po-polskiej-szkole" wskoczyć na poziom "umiem-angielski-komunikatywny" musi słuchać ang. radia i oglądać ang. filmy bez napisów! i to codziennie!! Do tego czytanie na głos wykładów z napisami równo z lektorem, np na stronie TED albo zwykłych ang. blogów. nawet jeśli nie rozumie się praktycznie nic, z czasem wszystko zacznie stawać się klarowne. co do poszerzenia słownictwa - czytamy blogi, sprawdzamy słowo którego nie znamy, zwracamy szczególną uwagę na akcent, sprawdzamy jak słowo brzmi w przykładowych zdaniach i tyle. nie zapisujemy go nigdzie bo po co. słowo samo się powtórzy, gdy będziemy musieli go sprawdzić ponownie. za którymś razem wbije się do głowy na zawsze. szkoda tylko, że polskie nauczycielki są w większości przypadków tępymi idiotkami i nie mają zielonego pojęcia o nauce angielskiego : ) jeśli jesteś nauczycielką/em i czytasz ten komentarz to odpowiedz sobie na pytania: - czy robię durne kartkóweczki z gramatyki? - czy robię durne kartkóweczki ze słownictwa? jeśli tak to zabij się, bo sprawiasz że uczniowie łączą angielski z czymś negatywnym i potem, w prawdziwych życiowych sytuacjach unikają konfrontacji z językiem, boją się odezwać itp - czy częściej zadaję uczniom rozwalanie zadań pisemnych niż czytanie textu? - czy częściej zadaję uczniom czytanie niż speaking? - czy częściej zadaję uczniom speaking niż słuchanie? jeśli tak to fajnie masz na chacie XD szkoda tylko że małe dziecko najpierw słucha, potem mówi, potem czytać, a na samym końcu pisać. i w takiej kolejności jakiej małe dziecko uczy się języka, w takiej powinno się kłaść nacisk na naukę nowego języka -czy mam tendencję do poprawiania każdego najmniejszego potknięcia w wymowie? oj oj jesli tak to jesteś debilką/em. sprawiasz że uczeń boi się potem odezwać do angola na ulicy, bo ma w głowie, że jeśli popełni najmniejszy błąd to zostanie wyśmiany pozdrawiam wszystkich nauczycieli którzy są normalni i odpowiedzieli NIE na KAŻDE z moich powyższych pytań
    truskawek, który do matury rozs, 10/12/2015, 20:21

‹ powrót do tematu

https://www.milionporad.pl/