Duży problem

Mam 19 lat uczę się i pracuje a mam problem z Mamą która wtrąca się w moje życie nie pozwala się spotykać z moim chłopakiem sprawdza mi telefon nie pozwala wychodzić na imprezy a co dopiero wyjść po 21 albo przyjść o 23 do domu to masakra naprawde nie wiem co mam robić już mam myśli żeby się wyprowadzić

Autor: miśka91, 23/11/2010, 22:46

Ten temat to pytanie, jakie autor zadał społeczności MilionPorad.pl. Możliwość zadawania pytań została już wyłączona, ale wciąż możecie czytać porady udzielone przez użytkowników na zadane kiedyś pytania.

Porozmawiaj z nią!

Rzeczywiście, to dość śmieszne, żeby dorosła i żyjąca na własny rachunek dziewczyna musiała mieć taki problem z matką, jak Ty...Najlepsza rada: porozmawiaj z mamą, wytłumacz jej, że nie może Cię traktować jak małej dziewczynki..Musi dać Ci swobodę, bo inaczej może Cię stracić...Jeśli jest rozsądna, zrozumie swój błąd i będzie się starała go naprawić...

  Pokaż komentarze (1)

  Autor: grohalah 24/11/2010, 19:26

  42 pkt
  oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

  Szantaż emocjonalny

  Jeśli rozmową nic nie wskórasz, użyj szantażu emocjonalnego: powiedz mamie, że jak będzie się dalej zachowywać w ten sposób, to Ty się od niej uwolnisz i wyprowadzisz z domu! To powinno poskutkować!

   Pokaż komentarze (2)

   Autor: grohalah 24/11/2010, 19:26

   41 pkt
   oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

   Uniezależnij się

   Jesteś już w takim wieku, że spokojnie możesz to zrobić. Jeśli nawet użyjesz szantażu emocjonalnego to Twoja mama szybko zorientuje się, że nie mówisz tego poważnie i będzie jeszcze gorzej. To nie jest zdrowa sytuacja, więc lepiej po prostu się wyprowadzić.

    Pokaż komentarze (2)

    Autor: dk21 26/11/2010, 09:41

    33 pkt
    oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

    Zamieszkaj z chłopakiem

    Porozmawiaj ze swoim chłopakiem. On też na pewno jest oburzony zachowaniem twojej mamy. Może powinniście zamieszkać razem? W twoim wieku już czas się usamodzielnić, a wiadomo, że życie we dwoje jest łatwiejsze niż w pojedynkę. Razem stać was będzie na czynsz. Twoja mam, jaka by nie była na pewno cię kocha i nawet jeśli z początku będzie na ciebie zła, to potem przyzwyczai się do nowej sytuacji. Powodzenia!

     Pokaż komentarze (0)

     Autor: Nina 28/11/2010, 19:18

     39 pkt
     oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

     Użyj podstępu!

     Przez dwa dni uśmiechaj się sama do siebie. Jeśli woja mama kontroluje Cię do tego stopnia, na pewno zauważy, że jesteś z czegoś baaaaaaardzo zadowolona. Przy wspólnym obiedzie zadeklaruj, że znalazłaś wspaniałe mieszkanie i chcesz się wyprowadzić. Zapytaj mamy, czy chciałaby je z Tobą obejrzeć. Może wtedy dotrze do niej to, że może Cię stracić i to całkiem serio? W razie, gdyby Twoja mama postanowiła jednak przejść się tam z Tobą... Musisz być na to przygotowana, więc umów się z jakąś kumpelą, która pomoże Ci wszystko zaaranżować. Może np. pójdziecie na "oględziny" do domu jej chłopaka? Trochę to pogmatwane, ale jeśli tylko ma pomóc... POWODZENIA!!!

      Pokaż komentarze (0)

      Autor: Syfia7 02/12/2010, 01:30

      36 pkt
      oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

      Rozmowa , rozmowa i jeszcze raz rozmowa

      Porozmawiaj z nią .Jesteś już pełnoletnia .Nie może cie trzymać na "smyczy" bez obrazy i z szacunkiem dla twojej mamy ale to "lekka" przesada .Każdy chce się pobawić .Nie pytaj jej się czy możesz wyjść .Decydujesz za siebie więc ona nie ma nic do tego jeśli jednak nie poskutkuje na twoim miejscu gruntownie przemyślała bym nowe lokum .Powodzenia .:)

       Pokaż komentarze (1)

       Autor: kaszi999 12/08/2013, 02:37

       13 pkt
       oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

       https://www.milionporad.pl/