Fotografia

7PORAD

Najczęściej popełniane błędy przez początkujących fotografów

Nieważne, czy robisz zdjęcia tylko na imprezach albo rodzinnych uroczystościach, czy też kupiłeś pierwszą cyfrówkę żeby rozpocząć wielką przygodę z fotografią. Jeśli chcesz, żeby Twoje zdjęcia już od dziś były dużo ciekawsze i żebyś z dumą mógł je pokazywać rodzinie lub znajomym, przeczytaj poniższe porady. Oto czego powinieneś się wystrzegać i na co powinieneś zwracać szczególną uwagę.

9PORAD

Jak robić dobre zdjęcia?

W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada aparat fotograficzny. Czy jesteśmy na wakacjach, czy imieninach u koleżanki robimy dziesiątki zdjęć. W domach mamy mnóstwo albumów i jeszcze więcej zdjęć na komputerze. Jednak nie wszystkie fotografie są tak samo dobre. Zatem co różni dobre zdjęcia od zdjęć przeciętnych?

5PORAD

Jak i gdzie sprzedać swoje zdjęcia w Internecie

Jeśli Twoje zdjęcia to coś więcej niż rodzinne pamiątki i uważasz, że mogłyby się komuś do czegoś przydać, pomyśl czy nie jest to czasem dobry sposób na powiększenie Twojego budżetu. Zdjęcia możesz bowiem sprzedawać poprzez różnorodne internetowe banki zdjęć.

10PORAD

Jak podrasować zdjęcia w Photoshopie

Jeżeli nie dysponujesz dużym bagażem wiedzy i doświadczenia w fotografii, nie masz czasu czekać pół dnia na idealne oświetlenie obiektu lub dysponujesz słabszym aparatem, Twoje zdjęcia to raczej materiał, z którego dopiero możesz stworzyć fantastyczną fotografię. Wystarczy trochę sprytu i znajomości programów graficznych (moje porady poniżej redaguję na przykładzie Photoshopa)

5PORAD

Metody na "wycięcie" przedmiotu ze zdjęcia

Wycinanie obiektów ze zdjęcia to jedno z najszerzej dyskutowanych zagadnień w temacie fotografii użytkowej (tzw. stock photography). Zazwyczaj obiekty fotografuje się na białym tle (kartonie, ewentualnie tkaninie) i z odpowiednim oświetleniem maksymalnie rozjaśniającym tło, ale nie zawsze dysponujemy idealnym studiem, dlatego trzeba radzić sobie inaczej. Uwaga: wycinanie jest trudne i praktycznie zawsze czasochłonne.

11PORAD

Kupujemy pierwszy aparat

Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z fotografią, najlepiej zacząć od kupna cyfrówki kompaktowej w średnim zakresie cenowym. Będzie to relatywnie tani sprzęt, ale zwykle pozwoli Ci wykonywać zdjęcia w bardzo przyzwoitej jakości, dzięki czemu będziesz mogła/mógł nauczyć się podstaw fotografii i zrobić kilka naprawdę dobrych zdjęć. Jeśli zamierzasz kupić aparat przez Internet, przede wszystkim wybierz uznany sklep i wczytaj się w warunki reklamacji itp. Najlepiej oczywiście wybrać odbiór osobisty, z uwagi na to że można na miejscu odpakować aparat i sprawdzić jego stan i działanie.

5PORAD

Jak dbać o aparat

Warto wpoić sobie kilka prostych zasad obchodzenia się z aparatem fotograficznym, które mogą nam zaoszczędzić teraz i w przyszłości mnóstwo nerwów, pieniędzy i czasu.

  • Strona:
  • 1
https://www.milionporad.pl/