Dziecko i Mama

9PORAD

Na co uważać będąc w ciąży?

Ciąża to okres wzmożonej troski matki o samą siebie i przede wszystkim o mające się narodzić dziecko. Pilnowanie diety i brak stresu to nie wszystko. Jakie są rzeczy, na które należy uważać będąc w ciąży?

7PORAD

Jak wyglądać atrakcyjnie w ciąży i zaraz po porodzie?

Jak wyglądać modnie i zarazem atrakcyjnie, kiedy nasze ciało nie jest wcale szczupłe i nie czujemy się atrakcyjne? Oto kilka rad...

8PORAD

Ja poradzić sobie z nudnościami w ciąży

Ciążowe nudności to jeden z bardziej uciążliwych dolegliwości nękających przyszłe mamy. Badania dowodzą, że cierpi na nie aż do 80 % kobiet ciężarnych. Najbardziej intensywne mdłości mają miejsce w przypadku pierworódek oraz kobiet w ciąży bliźniaczej. U większości przyszłych mam mdłości najintensywniej dokuczają rano, nie jest to jednak regułą – zdarza się, że pora dnia nie ma tu znaczenia.

13PORAD

Jak rozmawiać z małym dzieckiem?

Każdy rodzic chciałby, żeby dziecko go słuchało. Jednocześnie chcemy nauczyć dziecka dyscypliny i przy tym jak najmniej go karać. Współczesna pedagogika wypracowała sposoby mówienia do dziecka tak, by odnosiło to zamierzony efekt. Poniżej przedstawiam kilka prostych zasad, których należy trzymać się rozmawiając z dzieckiem. Nie poprawia one naszych relacji z dziećmi w jeden dzień, ale konsekwentnie stosowane przyniosą zamierzony efekt.

6PORAD

Mój mąż wyjechał a dziecko bardzo tęskni

Mój mąż niedawno wyjechał do pracy zagranicę. Mamy pięcioletniego syna i - o ile na początku nie było problemów - teraz bardzo tęskni za tatą. Niemal codziennie pyta czy już dzisiaj przyjedzie, kiedy wreszcie będzie zima (bo wie, ze tata przyjedzie w zimie na święta). Mam też wrażenie, ze stał się bardziej przekorny niż kiedyś. Szybciej wpada w rozpacz, jest jakiś taki nieswój. Jak mu pomóc?

12PORAD

Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Wybór fotelika samochodowego to dylemat, przed którym rodzice stają co pewien czas, w miarę jak pociecha rośnie. Według prawa dziecko transportowane samochodem musi siedzieć w odpowiednim foteliku do czasu aż ukończy 12 r.ż.lub osiągnie 150 cm wzrostu. Czym się kierować przy wyborze fotelika, aby mieć pewność, że nasze dziecko jest maksymalnie bezpieczne?

4PORADY

Bedac w ciazy nie pracujac gdzie mozna uzyskac dofinansowanie?

Witam.Jestem w ciaży nie mam pracy gdyz nikt nie zatrudni kobiety w ciazy wiec szukam jakiegos ratunku by miec dofianansowanie na dziecko. Gdzie sie udac do jakich urzedow by miec ubezpieczenie?

10PORAD

Jak nauczyć dziecko postępować z pieniędzmi?

Dzieci zazwyczaj nie rozumieją wartości pieniądza. Stąd podczas zakupów z nimi zdarzają się ataki dziecięcej histerii. Trudno wtedy szybko i skutecznie wytłumaczyć dziecku, dlaczego nie możemy mu kupić wszystkiego, czego pragnie. Łatwiej od początku uczyć naszą pociechę postępować właściwie z pieniędzmi. Jak nauczyć dziecko szacunku do pieniędzy i bycia oszczędnym?

10PORAD

Jak nauczyć dziecko pływać?

Zdecydowana większość dzieci boi się wody i to znacznie utrudnia naukę pływania. Jest to jednak umiejętność niezbędna, której twoje dziecko prędzej czy później będzie musiało się nauczyć. Jak więc nauczyć dziecko pływać?

8PORAD

Co mam zrobic zeby moj maz zaczal sie interesowac naszym dzieck

Co zrobic zeby moj maz zaczal sie interesowac naszym dzickiem? wraca z pracy i jedyne co robi to siedzi przy komputerze. Nasze dziecko ma 10mies a on od tego czasu sie zmienil. Z poczatku corka miala kolki i duzo krzyczala ale teraz jest spokojniejsza a on ciagle unika zajmowania sie nia.

7PORAD

Jak nie przytyć w ciąży?

Sen z powiek spędza Ci świadomość, ze po urodzeniu dziecka będziesz musiała katować się kolejnymi dietami-cud, a efekt będzie mizerny? Nie musi tak być! Jeśli będziesz odpowiednio odżywiać się w czasie ciąży, Twoja waga może wrócić do normalności bardzo szybko po porodzie. Oto kilka rad!

9PORAD

Jak wybrać wozek dziecięcy?

Wózek dziecięcy to dość duży wydatek, zwłaszcza dla młodych rodziców. Dobrze jest więc zastanowić się należycie przed dokonaniem zakupu i dokładnie określić wymagania względem wózka: czy ma być lekki, łatwy do złożenia i zajmować niewiele miejsca, czy ma być wielofunkcyjny, czy może ma mieć duże koła, by dziecko nie odczuwało wstrząsów na nierównej powierzchni wokół domu? Należy dobrze się zastanowić, by wózek ułatwiał życie zarówno dziecku jak i rodzicom.

10PORAD

Jak sobie radzić z agresją u dziecka ?

W dzisiejszych czasach coraz więcej dzieci wykazuje zachowania agresywne i to zarówno w domu jak i w szkole. Jeżeli zauważysz, że twoje dziecko zaczyna reagować złością na polecenia lub zakazy, celowo krzywdzi swoim zachowaniem innych lub siebie to ma problem z agresją, co może opóźnić jego rozwój emocjonalny i społeczny. Jak więc przeciwdziałać agresji u dzieci?

10PORAD

Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną u dziecka?

Choroba lokomocyjna jest stosunkowo częstym schorzeniem u dzieci. Podczas podróży środkami komunikacji mogą pojawiać się wtedy nudności i wymioty. Choroba lokomocyjna dzieci może zamienić rodzinne wyprawy w prawdziwy koszmar, dlatego zamieszczam kilka porad jak walczyć z tą dolegliwością.

6PORAD

Ząbkowanie-jak sobie radzić?

No i mamy mały horror związany z ząbkowaniem dziecka. Wieczorem podaje czopki viburcol i jest ok ból przechodzi i dziecko spokojnie zasypia. Ale co robić w dzień, bo nie chcę przesadzać z lekami przeciwbólowymi gryzaczki i co jeszcze?

12PORAD

Czego nie jeść w ciąży?

Co prawda ciąża to nie choroba, jednak ze względu na rozwijające się dziecko należy pamiętać, że nie wszystko można jeść! Czego unikać?

9PORAD

Jak przetrwać w biurze będąc w ciąży

Nie ma mniej uciążliwego zajęcia dla przyszłej mamy niż praca w biurze? Pozory mylą! Osiem godzin siedzenia przed komputerem odbija się na Twoim zdrowiu i samopoczuciu. Sprawdź, jak to zmienić, nie zmieniając pracy.

11PORAD

Jakie badania robić będąc w ciąży?

Od samego początku należy być pod opieką lekarza. Jakie badania należy wykonać?

10PORAD

Co jeść w ciąży?

Odpowiednia dieta w trakcie ciąży powinna zapewnić zdrowie i dobrą formę matce oraz odpowiedni rozwój maluszkowi. Co jeść, czego nie, jak często i w jakich ilościach - dowiemy się z tekstu poniżej.

6PORAD

Jak zadbać o ciało po urodzeniu dziecka?

Powszechnie wiadomo, że ciąża nie wpływa zbyt dobrze na naszą sylwetkę...Co zrobić, żeby wrócić do stanu faktycznego sprzed zajścia w ciążę?

https://www.milionporad.pl/