Jakie konto bankowe wybrać?

Darmowe konto osobiste, czyli dla osób prywatnych, nie jest już dziś niczym niezwykłym. W większości banków nie ma konieczności płacenia za prowadzenie takiego rachunku, różnice pojawiają się natomiast w zakresie opłat za przelewy (przy czym przelewy internetowe są zazwyczaj za darmo) i kartę płatniczą do konta. Na szczęście kartę również można mieć bez opłat w większości banków, pod warunkiem zrealizowania nią każdego miesiąca płatności na określoną kwotę.

Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na kwestię wypłaty środków w bankomatach. Najlepsze oferty pozwalają Ci wypłacać pieniądze z Twojego konta za darmo ze wszystkich bankomatów w Polsce. Niektóre banki oferują darmowe wypłaty tylko z własnych bankomatów, inne także z maszyn należących do sieci Euronet, PlanetCash itp. Oprócz tego banki kuszą dodatkowymi pakietami usług jak np. bezpłatne konto oszczędnościowe, walutowe, czy możliwość zakupu ubezpieczenia na życie.

Dlatego, niezależnie czy właśnie kończysz 18 lat i chcesz założyć swoje pierwsze "dorosłe" konto, czy też masz dość swojego banku i szukasz jeszcze tańszego rachunku osobistego, mamy nadzieję że poniższe zestawienie pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Autor: emtek, 03/05/2012, 18:49   temat wyróżnionyTemat wyróżniony przez redakcję


https://www.milionporad.pl/