Komputery i Internet

14PORAD

Jak SEO zoptymalizować stronę?

Wiele pod względem pozycji w Google można zyskać dokonując tylko drobnych zmian na samej pozycjonowanej stronie www. Działanie takie to jeden z kluczowych elementów tzw. optymalizacji pod kątem wyszukiwarek - search engine optimisation (SEO). Warto myśleć o odpowiedniej konstrukcji serwisu już od samego początku jego tworzenia, ale wprowadzając modyfikacje do już funkcjonującej strony, często zupełnie niewielkim kosztem można zyskać bardzo wiele. Gdy znamy już misję strony i wiemy, na jakie słowa i frazy kluczowe chcemy ją wypozycjonować, zabieramy się do pracy w następujący sposób:

13PORAD

Jak chronić komputer przed wirusami

Wirusów nie można bagatelizować niszczą one bowiem nie tylko logiczną strukturę dysków, uniemożliwiając dostęp do danych, ale także powodują fizyczne uszkodzenie komputera. Codziennie pojawiają się także ich nowe wersje więc, by skutecznie z nimi walczyć należy trzymać rękę na pulsie.

9PORAD

Jaki portal randkowy wybrać?

Minęły już czasy, kiedy poznawanie osób przez Internet było postrzegane jako wstyd i ostatnia deska ratunku dla tych, którzy nie potrafili nawiązać kontaktu w normalnym świecie lub byli zbyt nieatrakcyjni. Teraz serwisy randkowe to droga do poznania drugiej osoby taka sama jak każda inna - zwłaszcza, że Internet ogromnie zyskał na popularności i nawet utrzymywanie znajomości lub codzienny kontakt z przyjaciółmi przeniósł się właśnie w strefę wirtualną. Dziś na portalach randkowych możesz znaleźć cały przekrój społeczeństwa, a nie - jak się niektórym wydaje - smaych nieudaczników i pasztety ;) Nie każdy ma szczęście do ludzi lub zwyczajnie czas na chodzenie w miejsca, gdzie można kogoś poznać. Nie każdy też ma siłę na stały scenariusz, w którym dopiero na którejś randce okazuje się, że nic z tego nie będzie... Dlatego jeśli szukasz miłości lub choćby bratniej duszy, możesz bez wahania zwrócić się w stronę portali randkowych, zwłaszcza że niektóre, tak jak eDarling czy Be2, zrobią kawał roboty za Ciebie i wyselekcjonują dla Ciebie najbardziej odpowiednie osoby ze swojej bazy - wystarczy, że szczerze odpowiesz na pytania w teście osobowym. Od których portali randkowych zacząć, jakie w ogóle są i które z nich są godne uwagi?

6PORAD

Jak wybrać hosting (serwer wirtualny)?

Niezależnie od tego, czy właśnie chcesz zamieścić w Internecie swoją pierwszą stronę w życiu, czy też szukasz profesjonalnego hostingu dla nowej strony Twojej firmy - stronę "gdzieś" musisz umieścić, żeby ktokolwiek mógł ją odwiedzić. Gdzie? W zależności od potrzeb, budżetu i akceptowanego poziomu ryzyka (tak, tak - o tym dalej :) masz do wyboru szeroki wachlarz opcji, od darmowych po drogie i bardzo drogie.

9PORAD

Jak założyć sklep internetowy?

Zakładam, że jeśli już tu trafiłeś (lub trafiłaś - przepraszam będę pisał dla wygody w formie męskiej), wiesz już co i komu chcesz sprzedawać, masz swoich dostawców oraz zrobiłeś rozeznanie na rynku i wiesz, że to dobry i opłacalny pomysł. Na pewno wiesz też, że do prowadzenia legalnej sprzedaży musisz mieć firmę - działalność gospodarczą lub spółkę - której jedną z form działalności jest handel w Internecie. Generalnie zakładam, że masz przygotowanie do prowadzenia działalności gospodarczej i zastanawiasz się już nad technicznymi rozwiązaniami, to znaczy co właściwie trzeba zrobić, żeby założyć sklep internetowy, tak żeby można było rozpoczynać sprzedaż. Należy zlecić stworzenie sklepu wyspecjalizowanej firmie? Czy można taki sklep "zrobić" samemu?

6PORAD

Jak usunąć konto na Facebooku?

Założyć konto na Facebooku jest bardzo łatwo, natomiast usunąć trudno. Dzieję się tak dlatego, że właściciele tego typu stron chcą mieć jak najwięcej użytkowników. Poniżej zamieszczam dokładny opis jak usunąć konto z Facebooka.

10PORAD

Jak stworzyć profil na portalu randkowym?

Dobrze założony i atrakcyjny profil to połowa sukcesu, żeby poznać wymarzonego partnera przez Internet. Przede wszystkim warto wybrać duży i znany portal. Na szczęście rejestracja prawie w każdym portalu jest darmowa, więc na dobrą sprawę możesz przetestować wszystkie. Jeśli już dokonałaś (lub dokonałeś) wyboru, poświeć trochę czasu na stworzenie przemyślanego profilu, właściwie uzupełnionego informacjami. Poniżej zamieszczam kilka rad jak krok po kroku uzupełnić rubryki formularza i tym samym stworzyć dobry profil.

19PORAD

Cechy dobrego sklepu internetowego - zwiększ swoją sprzedaż!

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, to mam dla Ciebie kilka porad jak taki sklep powinien działać, by był przyjazny klientowi. Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie nie jesteś informatykiem i nie stworzyłeś swojego sklepu sam, więc większość zmian będzie zbyt trudna do samodzielnego wprowadzenia. Ale dobrze żebyś chociaż zdawał sobie sprawę z tego, jak powinien funkcjonować taki sklep, by klienci czuli się w nim jak najlepiej i jak najłatwiej mogli zrobić zakupy. A jeżeli Twój sklep jest bardzo niezgodny z poniższymi poradami, sugerowałbym nawet zmianę platformy e-commerce, ponieważ jest duża szansa, że wprowadzenie odpowiednich zmian znacznie zwiększy obroty Twojego sklepu i - co za tym idzie - Twoje zarobki. Taka zmiana nie musi się nawet wiązać z wysokimi wydatkami - możesz skorzystać z bardzo dobrze skonstruowanych platform, które nie pobierają opłat instalacyjnych, a jedynie miesięczny abonament lub niewielką prowizję od wartości transakcji. Dzięki temu nie musisz ponosić wysokich kosztów przy przenosinach. O różnych dostępnych rozwiązaniach przeczytasz w artykule Jak założyć sklep internetowy. Dodam tylko, że jeśli chodzi o prowadzenie sklepu internetowego, jest wielkie pole do popisu, ponieważ wg badań PBI, InteliWISE i IAB Polska z 2008 roku: - 55% osób jest "raczej zadowolona" z jakości obsługi, tylko 23% zadowolona, a zaledwie 3% bardzo zadowolona. Pomyśl więc, jakie mogą być korzyści z dołączenia do tych elitarnych 3%! - 90% osób napotyka na trudności w witrynach transakcyjnych! Aż 79% osób nie informuje o tym właściciela witryny, a 25% w ogóle nie może się skontaktować z firmą w celu poinformowania o problemie! 42% przebadanych twierdzi, że napotykając problemy, całkowicie rezygnuje z oferty firmy. Te liczby są przerażające - to gigantyczny odsetek klientów traconych w wyjątkowo głupi sposób. - Zaledwie 4% respondentów nie opowiada innym o swoich negatywnych doświadczeniach. Jak widzisz, dobrze funkcjonujący sklep to podstawa prowadzenia handlu online.

9PORAD

Na co zwracać uwagę przy wyborze Internetu

Jak nie dać się zwieść obietnicom szybkiego Internetu za małą kasę i mądrze wybrać solidnego dostawcę

3PORADY

Jak sprawdzić swoje IP?

Czasami zdarza się, że potrzebujemy podać nasz numer IP, np. przy konfiguracji programów lub przy kontaktach z naszym operatorem internetowym. Poniżej zaprezentuję kilka sposobów jak uzyskać numer IP swojego komputera.

6PORAD

Jak sprawdzić szybkość Internetu?

Masz wrażenie, że twój Internet chodzi znacznie wolniej niż obiecywał dostawca? Koniecznie przetestuj prędkość swojego Internetu. Poniżej zamieszczam kilka porad, jak to zrobić.

6PORAD

Jak czyścić klawiaturę w laptopie?

Toporne działanie, zacinające się klawisze czy klejący touchpad - brudna klawiatura to bardzo uciążliwa sprawa. Przed wizytą w serwisie możemy spróbować wyczyścić ją na własną rękę.

5PORAD

Jak usunąć konto na Fotce?

Usunięcia konta na Fotce nie jest rzeczą trudną. Żeby to jednak zrobić trzeba dokładnie przyjrzeć się wyświetlanym odnośnikom, bo twórcy serwisu nie mieli zamiaru nikomu ułatwiać zadania.

6PORAD

Jak usunąć konto na NK?

Znudziła ci się Nasza-Klasa i chcesz usunąć z niej swoje konto? Niby nie jest to nic trudnego, a jednak trzeba poświecić chwilę czasu, by ostatecznie zniknąć z tego portalu.

11PORAD

Jak ominąć limity na rapidshare, megavideo itp.?

W Internecie można znaleźć praktycznie każdy film i serial. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie uciążliwe limity w oglądaniu i ściąganiu. Większość tego typu zabezpieczeń można jednak ominąć. Poniżej przedstawiam kilka sposobów.

9PORAD

Jak usunąć konto na Allegro?

Usunięcie konta z tego popularnego serwisu aukcyjnego to wcale nie taka prosta i oczywista sprawa. Stosując się do podanych niżej instrukcji nie sprawi nam to jednak większego problemu.

6PORAD

Jak anulować zakup na Allegro?

Każdemu zdarzyło się pożałować kupna przedmiotu czy ubrania zanim jeszcze doszedł z nim do domu. Podobne rzeczy przytrafiają się podczas zakupów na allegro. Rzeczy, które jeszcze przed chwilą wydawały nam się super po chwili okazują się być zupełnie niepotrzebne. W takiej sytuacji najlepiej anulować zakup. Ale jak tego dokonać?

1PORADA

Jak zamienić Y i Z na klawiaturze?

Niby drobnostka, ale spotykam się od czasu do czasu z osobami, które czy to na gg czy innym komunikatorze pozamieniali 'y' z 'z'. Jest to po prostu przełączenie języka w systemie.

11PORAD

Jak przekonwertować plik DOC do PDF?

PDF to obecnie jeden z najpopularniejszych formatów dokumentów, które stosujemy w korespondencji elektronicznej. W przeciwieństwie do dokumentu Word nie można go łatwo edytować, a poza tym jest gwarancja, że wygląd, nad którym ciężko pracowaliśmy nie rozwali się, niezależnie od programu jakim PDF zostanie otwarty. Dlatego warto przed wysłaniem zamienić DOC na PDF.

10PORAD

Jak dbać o baterię w laptopie?

Każdy świeży użytkownik laptopa zadaje sobie na samym początku to pytanie. Jak obchodzić się z baterią, żeby po roku nie trzeba było kupować nowej? Czy to prawda, że na początku trzeba ją rozładować 3 razy zanim zacznie się normalnie korzystać? Czy wyjmować ją podczas pracy na zasilaczu? Spróbujmy rozwiać pewne wątpliwości:

https://www.milionporad.pl/