Rozmaitości

17PORAD

Najlepsze książki dla dzieci

Czyli co warto czytać naszym pociechom. Książka powinna być wartościowa - rozszerzać horyzonty myślowe dziecka, uczyć je, które wartości są w życiu najważniejsze.

11PORAD

Jak wybrać rasę psa?

Zdecydowałeś się na zakup psa, ale nie wiesz jaką rasę wybrać? Psie charaktery są niemal tak różne jak ludzkie. Nie ma dwóch psów o identycznym usposobieniu, ale psy należące do pewnej rasy łączą pewne cechy wspólne związane zarówno z wyglądem, wielkością jak i charakterem. Rasa psa musi też pasować do otoczenia i stylu życia jaki prowadzimy. Jak więc dokonać wyboru?

9PORAD

Jak nie zasnąć?

Musisz uczyć się do egzaminu, jedziesz w nocy samochodem czy nudzi Ci się w pracy? Zastanawiasz się, co robić, by nie usnąć? Oto kilka sposobów, jak radzić sobie z tym problemem.

10PORAD

Jak poradzic sobie z komarami?

Lato, zabawa, wakacje i...komary. Taki scenariusz powtarza się co roku. Jak poradzić sobie z intruzami?

1PORADA

Jak wyczyścić skórzane buty???

Czym można wyczyścić takie buty i jakimi detergentami??Bo pojawiły się bardzo brzydkie plamy i nie wiem czym to wyczyścić.......

1PORADA

Plama z majonezu

Syn poplamił drogie zamszowe buty majonezem teraz jest na nich brzydka plama czy można ją czymś wybawić?

4PORADY

Jak pozbyć się plamy z żywicy?

Cześć :-) ZNACIE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ PLAM Z ŻYWICY? Ostatnio usmarowałam sobie spodnie, moje ulubione :-/ Czytałam że terpentyna , ale gdzie ją dostać??/ Z góry dziekuje ;-)

10PORAD

Jak radzić sobie z tremą w trakcie wystąpień publicznych?

Stres przed ważnym wystąpieniem na forum publicznym dopada prawie każdego z nas, w niektórych przypadkach jest jednak na tyle paraliżujący, że "kładzie" całą, nawet najlepiej przygotowaną prezentację. Jak radzić sobie z tremą w takich sytuacjach?

11PORAD

Jak się bronić na ulicy?

W dzisiejszych czasach czasami strach wyjść na ulicę, do sklepu czy do restauracji...Warto znać parę sposobów, jak można obronić się przed niespodziewanym atakiem.

6PORAD

Jak nie iść do szkoły

Wyjątkowo nie chce Ci się dzisiaj iść do szkoły? Jak jednak tego dokonać, kiedy rodzice są w domu i kategorycznie każą ci do tej szkoły iść? Oto kilka sposobów, jak zostać w domu...

6PORAD

Jak gwizdać na palcach?

Gwizdanie na palcach jest czynnością bardzo prostą, należy jednak trochę poćwiczyć, zanim opanuje się tą sztukę do perfekcji. Skorzystajcie z kilku rad, jak najlepiej przyswoić sobie tą sztukę!

9PORAD

Jak nauczyć szczeniaka czystości?

Biorąc szczeniaka do domu, zapewne mamy świadomość, że przed nami lata opieki i wychowywania malucha. Pierwszą, podstawową rzeczą, za jaką się bierzemy, to oczywiście nauka szczeniaczka załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych poza domem. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ to jedna z tych rzeczy, która jest całkowicie sprzeczna z psią naturą i instynktem. Jeśli bierzemy takiego malucha, musimy teraz odzwyczaić go od zachowań, których nauczyła go matka. Jeśli bierzemy starszego psiaka, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, ponieważ naturalnym zachowaniem psa, jest znakowanie nowego terytorium, którym w tym momencie staje się nasze mieszkanie. Będziemy musieli więc poświęcić sporo czasu i wykazać się anielską cierpliwością, zanim mały załapie o co chodzi. Jak więc nauczyć malucha, gdzie się ma załatwiać ?

10PORAD

Jak napisać sprawozdanie

Sprawozdanie to jedna z form, których umiejętność tworzenia przydaje się nie tylko w szkolnej ławce, ale także potem w dorosłym życiu. Jak napisać dobre sprawozdanie?

11PORAD

Jak się bić?

Mało kto lubi się bić, a już na pewno nikt nie lubi obrywać. Zdarzają się jednak w życiu chwile, kiedy konfrontacja jest nieunikniona. Wtedy dobrze jest wiedzieć jak się bić, żeby zbytnio nie oberwać.

18PORAD

Co hodować w akwarium?

Zakładanie akwarium to nie tylko wlanie do niego wody...Wybór ryb jest najważniejszy. Jednak jest tyle rodzajów ryb, że trzeba się dobrze zastanowić, które się najlepiej nadają...Poniżej przedstawiam te najbardziej popularne.

4PORADY

Jak znaleźć zgubiony telefon komórkowy

Zgodzicie się, że nie da się dzisiaj żyć bez telefonu komórkowego, chcemy ciągle być w zasięgu najbliższych, lub też być pod telefonem, kiedy np. zadzwoni szef z pracy. Dodatkowo korzystamy z komórki jak z zegarka czy odtwarzacza mp3. Co więc zrobić jeśli ją zgubimy? Możemy kupić nowy, ale szkoda by było stracić ważne dane: kontakty i wiadomości. Oto kilka sposobów na znalezienie zguby.

6PORAD

Jak bezkonfliktowo mieszkać ze współlokatorem

Oczywiście mieszkanie samemu jest najbardziej wygodne. Nie każdy jednak lubi samotność, a i nie każdego stać na opłacanie całego lokum samodzielnie. Kiedy mieszkasz ze współlokatorem, warto ustalić wasze własne zasady współżycia społecznego, by mieszkało się dobrze i bezkonfliktowo.

13PORAD

Jak ćwiczyć pamięć

Pamięć jest takim mechanizmem, który aby działał prawidłowo, wymaga nieustannego treningu. Istnieje wiele ćwiczeń, które łatwo poprawią naszą zdolność zapamiętywania bez konieczności wspomagania się środkami farmakologicznymi.

10PORAD

Jaki depilator wybrać?

Już wkrótce rozpoczną się świąteczne promocje. To chyba najlepszy moment w roku, by kupić depilator dla siebie lub dla kogoś w prezencie. Poniżej zamieszczam kilka wskazówek, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu depilatora oraz które rozwiązania są przydatne, a które funkcje są zbędne.

9PORAD

Jaki prezent wybrać na Dzień Babci?

Babcia to dla większości z nas osoba prawie tak ważna jak matka. Każdy z nas na pewno pamięta jak babcia rozpieszczała go w dzieciństwie. W ten jeden dzień w roku wypada odwdzięczyć się naszym babcią za miłość i trud włożony w pomoc przy naszym wychowaniu oraz za to, że są z nami i oby były jak najdłużej. Poniżej przedstawiam kilka propozycji na prezent dla tej wyjątkowej osoby.

https://www.milionporad.pl/