Kredyt hipoteczny (mieszkaniowy) - praktyczne porady

Kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) - na co zwrócić uwagę - 10 porad

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego lub mieszkaniowego to dla większości najważniejsza finansowa decyzja w życiu (no, może poza intercyzą i testamentem...). Dlatego należy zachować

Kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) - podstawowe pojęcia - 17 porad

Jeśli zamierzasz starać się o duży kredyt, koniecznie musisz przyswoić sobie bankowe słownictwo. Bez tego nie tylko łatwo się pogubisz w umowach, ale nawet w przeglądaniu ofert. Dodatkowo

7PORAD

Kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) - co wpływa na wysokość raty?

Biorąc kredyt na zakup nieruchomości musisz liczyć się z koniecznością spłaty bardzo wysokich rat. Lecz to jak duże one będą, zależy od mnóstwa różnych czynników - czasu trwania kredytu, rodzaju rat, oprocentowania, waluty, wysokości prowizji, innych towarzyszących kredytowi opłat itp. Wiadomo, że poniżej pewnego pułapu nie da się zejść (żaden bank nie pożycza pieniędzy charytatywnie), ale wiedząc czego szukasz, możesz znaleźć oferty tańsze i droższe. Oczywiście w Twoim interesie jest, żeby raty były jak najniższe, więc postaram się pokrótce przedstawić najważniejsze elementy, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert bankowych, by wybrać dla siebie tę najtańszą.

6PORAD

Kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) - jak zwiększyć zdolność kredytową

Podczas wizyty w banku lub u doradcy, zostaniesz zapytany o szereg rzeczy mających mniejszy lub większy wpływ na Twoją zdolność kredytową, czyli w uproszczeniu ilość pieniędzy jakie bank bedzie mogł Ci pożyczyć. Pewnych rzeczy nie zmienisz tak łatwo (np. rodzaju zatrudnienia, wysokości zarobków, liczby dzieci na utrzymaniu, ew. wysokości płaconych alimentów), ale na pewne masz mniejszy lub większy wpływ, trzeba tylko pomyśleć o tym odpowiednio wcześnie.

12PORAD

Kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) - jakie dokumenty są potrzebne?

Starając się o przyznanie kredytu na zakup mieszkania lub innej nieruchomości, będziesz musiał przedłożyć w banku cały stos dokumentów. Jakich dokładnie? Wymagania są różne. W banku wszystkiego się dowiesz, ale na 99% możesz spodziewać się, że konieczne mogą być:

4PORADY

Co to jest WIBOR, LIBOR i EURIBOR?

Ilekroć mowa jest o oprocentowaniu kredytu i wysokości tegoż oprocentowania, mogą pojawić się tajemnicze skróty: WIBOR, LIBOR lub EURIBOR. Co one oznaczają? Zacznijmy od początku. Oprocentowanie to odsetki należne bankowi z tytułu pożyczenia pieniędzy. Bank, wyliczając ich wysokość, bierze pod uwagę tzw. stawką bazową, czyli koszt pozyskania przez bank pieniędzy na pożyczkę dla Ciebie (tak jakby pożyczał je z innego banku na rynku międzybankowym). Dopiero do tego dolicza swoją marżę, która jest rzeczywistym zyskiem banku.

4PORADY

Jak budować wiarygodność kredytową już od początku studiów

Wiele osób wchodzących w dorosłość już na początku swojej drogi napotyka na trudności nie do pokonania. Jest tak na przykład w przypadku kupna wymarzonego mieszkania. Nawet odpowiednio wysokie zarobki mogą nie wystarczyć, aby móc otrzymać kredyt. Jednak budowanie historii kredytowej, które prędzej, czy później każdemu będzie przydatne, można rozpocząć już na samym początku studiów.

https://www.milionporad.pl/