Styl Życia

20PORAD

Jak uczyć się językow obcych

Oprócz zapisania się na dobry kurs lub konwersacje, czytania podręczników i wykonywania ćwiczeń, oprócz czytania książek i artykułów w języku obcym - możemy znacznie poprawić swoją znajomość języka obcego przy okazji codziennych czynności.

22PORADY

Co kupić na prezent?

Wprawdzie już po Świętach, ale zaraz znowu staniesz przed olbrzymim problemem: co kupić na urodziny rodzicom, bratu, siostrze, ukochanej, chłopakowi... Skorzystaj z kilku cennych porad:

8PORAD

Jak urządzić fajnego Sylwestra w domu?

Jeśli chcemy spędzić Sylwestra w gronie rodziny lub najbliższych przyjaciół, a nie mamy pieniędzy albo po prostu nie chcemy ich wydawać na imprezę w lokalu, możemy urządzić coś w mieszkaniu - naszym bądź któregoś znajomego, w zależności od tego, kto ma warunki lokalowe. Co zrobić, by impreza była udana?

11PORAD

Jak sobie radzić z porażką?

W obliczu porażki wiele osób załamuje się i porzuca daną czynność lub też odczuwa towarzyszący jej silny stres. Nie powinno i nie musi tak być, w końcu są sposoby na radzenie sobie z porażką.

19PORAD

Jak należy żyć?

Jeśli kiedykolwiek chciałeś przeżywać każdy dzień w produktywny i radosny sposób oraz przezwyciężyć negatywne emocje w sobie, przeczytaj, w jaki sposób możesz to zrobić!

11PORAD

Jak ładnie zapakować prezent?

Zbliżają się Mikołajki i Święta, a z nimi kupno prezentów. Oczywiście najważniejszy jest sam prezent, ale warto również zadbać o opakowanie - odpowiednio dobrane może dać wiele radości i przede wszystkim ucieszyć oko.

12PORAD

Jak być pewnym siebie

Jeżeli tu wszedłeś, to bardzo dobrze, bo znaczy to, że zdajesz sobie sprawę z ważnego problemu. Otóż każdy facet, żeby czuć się 100% mężczyzną, musi spełniać pewne cechy. A najważniejszą z tych cech jest pewność siebie i to w każdej sytuacji. Dlaczego to takie ważne? Na przykład dlatego, że świat jest okrutny i codziennie trzeba stawiać czoła nowym sytuacjom i przeciwnościom, a to wymaga siły. Dlatego, że kobiety lubią pewnych siebie mężczyzn, bo wiedzą że mogą na nich polegać i czują się przy nich bezpiecznie. Dlatego, że to bardzo ułatwia życie i wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Im mniej jesteśmy niepewni, tym bardziej jesteśmy zadowoleni z życia i tym lepiej potrafimy sami je kontrolować.

26PORAD

Co wybrać na prezent gwiazdkowy?

Dużymi krokami zbliżają się święta, a wcześniej mamy też Mikołajki. Pojawia się coroczny problem z prezentami. Przedstawiam kilka moich pomysłów na gwiazdkowy lub mikołajkowy prezent dla najbliższych.

23PORADY

Jak zabić nudę??

Temat dla tych którzy nigdzie nie wyjeżdżają na wakacje.

5PORAD

Mały Poliglota - dziecko i języki obce

Kiedy warto zacząć naukę języka, jaką metodę wybrać, jak poznać, czy szkoła językowa i lektor są dobrze przygotowani do nauczania najmłodszych. Ile czasu przeznaczyć na naukę, by nie zamęczyć dziecka i siebie. Jak wspomóc naukę dziecka w domu. Te wszystkie pytania powinni zadać sobie rodzice, którzy zamierzają zainwestować w językowy rozwój dziecka. Według Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, które czuwa nad jakością szkoleń językowych w Polsce i certyfikuje najlepsze szkoły językowe, aby nauka języka ma sens gdy jest dostosowana do wieku i percepcji dzieci, a oprócz wiedzy daje satysfakcję i radość. "Dzisiejsze tempo życia i oczekiwania są tak wyśrubowane, że rodzice, chcący zapewnić dzieciom jak najlepszą przyszłość, szczelnie wypełniają ich czas zajęciami dodatkowymi. Dzieci, które jeszcze nie widzą celu swojej nauki, ale bardzo chcą sprostać oczekiwaniom rodziców, przypłacają to często frustracją i brakiem dzieciństwa." - ostrzega Jacek Członkowski, prezes PASE. "Dlatego z bogatej oferty zajęć dodatkowych warto wybrać takie, które dadzą dziecku przyjemność, zapewnią rozwój i ułatwią naukę w przyszłości. Zajęcia językowe, prowadzone w dobrej szkole przez wykwalifikowanego nauczyciela, spełnią wszystkie te założenia" - dodaje prezes PASE. Według niego przeciążenie dzieci zniechęca je do nauki, dlatego warto wybrać zajęcia opracowane przez metodyków specjalizujących się w nauczaniu dzieci i prowadzone przez profesjonalnych lektorów. Przy wyborze kursu warto również zwrócić uwagę na czas trwania i częstotliwość zajęć, różnorodność materiałów dydaktycznych i pomocy naukowych wykorzystywanych podczas lekcji, a nawet wystrój i przygotowanie sal. "Nauka języków powinna być dla dziecka przede wszystkim przyjemnością, dlatego warto dostosować ją do wieku, przyzwyczajeń i zainteresowań dziecka" - podkreśla prezes PASE.

6PORAD

Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Z początkiem roku szkolnego rośnie zapał do nauki języków obcych. Wraz z potrzebą szlifowania języka pojawia się także dylemat jaką szkołę językową wybrać. Najlepiej, żeby była tania, dobra, sprawdzona i w pobliżu, żeby miała najlepszych lektorów, program skrojony do indywidualnych potrzeb i gwarantowała realizację naszych celów językowych. Niektóre kryteria takie jak cena, dogodna lokalizacja i godziny zajęć jesteśmy w stanie łatwo sprawdzić sami. Trudniej zweryfikować jakość nauczania, kwalifikacje kadry lektorskiej czy program nauczania. Gdzie szukać takich informacji? Na rynku szkół językowych działają różnego rodzaju podmioty, od małych osiedlowych szkółek do dużych placówek posiadających filie w różnych miastach i dzielnicach. Jeśli kryterium najważniejszym dla nas jest odległość od miejsca zamieszkania, a mamy do wyboru kilka szkół w okolicy, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na certyfikaty i znaki jakości, którymi posługuje się dana placówka. Najbardziej prestiżowe i miarodajne to certyfikaty Europejskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Edukacji Językowej EAQUALS oraz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE. Z myślą o osobach przymierzających się do wyboru szkoły językowej, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE opracowało kryteria, którymi warto kierować się przy wyborze szkoły językowej.

10PORAD

Jak zorganizować wieczór panieński?

Organizacja wieczoru panieńskiego wymaga nie tylko dużo pracy, ale także dobrych pomysłów na zabawę. Dodam jeszcze, że wieczór panieński powinien być niezapomnianym wydarzeniem dla panny młodej i wszystkich uczestniczek oraz dać wspomnienia na wiele lat. Poniżej zamieszczam kilka rad, z których warto skorzystać organizując taką imprezę.

10PORAD

Jak szybko i skutecznie się uczyć?

Chyba każdy student i uczeń chciałby uczyć się szybko i skutecznie. Jest to szczególnie ważne, gdy jest mało czasu, a materiał do opanowania jest duży i trudny. Warto więc poświęcić 5 minut i przeczytać jak skrócić czas nauki i podnieść jej efektywność.

10PORAD

Jak zachowywać się w restauracji?

Większość z nas nie jada na co dzień w restauracji stąd kiedy przydarzy nam się spotkanie w interesach lub randka w dobrej knajpie czujemy się zazwyczaj onieśmieleni i za wszelka cenę próbujemy uniknąć kompromitacji związanej w nieznajomością zasad Savoir Vivre. Poniżej zamieszczam kilka rad jak zachowywać się w restauracji, by uniknąć gafy.

10PORAD

Jak być charyzmatycznym

Czy jeśli się dużo nad sobą pracuje można zostać osobą charyzmatyczną? Jak Waszym zdaniem można na to pracować?

12PORAD

Jak poradzić sobie z brakiem pewności siebie i nieśmiałością?

Hej. Jak wspomniałam w temacie, jestem bardzo nieśmiałą osobą. Pomimo to wiele osób bardzo mnie lubi ;) Jednak mam mnóstwo kompleksów... Jeden z nich wybija się ponad szereg...jest to mój wzrost... Znajomi mówią mi, że jestem bardzo ładną dziewczyną, że mam idealną figurę, lecz mnie to nie przekonuje wcale. Mam 181 cm i czuję się jak najwyższa kobieta świata, choć wiem, że są o wiele wyższe odemnie... Jak mam sobie z tym poradzić? Jak wsiąść do tramwaju i czuć się swobodnie? Błagam ! Pomóżcie, bo mam już dość :((

10PORAD

Jak ładnie pisać

Sztuka ładnego i starannego pisania to nawet w epoce komputera i wszelkiej maści edytorów, marzenie wielu osób. Dobra wiadomość dla nich jest taka, że da się to wytrenować, zła jest z kolei taka, iż wymaga to dużo czasu i poświęcenia. Ale spróbować zawsze można, choćby opierając się na poniższych wskazówkach.

10PORAD

Jakie studia warto wybrać?

Decyzja o wyborze konkretnego kierunku studiów może mieć ogromny wpływ na naszą przyszłość. Wprawdzie najlepiej uczyć się tego co kochamy, jednak trzeba również wziąć pod uwagę aspekt czysto ekonomiczny i zapytać się – czy po uzyskaniu danego tytułu zyskamy także pracę? Są kierunki po których jest to bardzo ciężkie, są też takie gdzie sprawa jest o wiele prostsza. Wprawdzie nie ma nic pewnego, ale wydaje się, że na dzień dzisiejszy najlepiej zainwestować w poniższe.

10PORAD

Jak być szczęśliwym?

Każdy z nas rozumie bycie szczęśliwym nieco inaczej. Jednym z nas wydaje się, że szczęście przynosi posiadanie fortuny, innym, że popularność i sława, jeszcze inni upatrują szczęścia w licznej rodzinie i domu z ogródkiem. Niezależnie od tego, jakie zdanie mamy na ten temat, to wszyscy musimy obiektywnie przyznać, że są wokół nas ludzie szczęśliwi. Nie latają prywatnymi samolotami, niektórzy z nich nie maja nawet dobrze płatnej pracy a i tak sprawiają wrażenie zadowolonych z życia. Współczesna psychologia rozgryzła ten fenomen. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek jak cieszyć się życiem mimo wszystko.

10PORAD

Jak być lubianym?

Być lubianym znaczy niejednokrotnie być szczęśliwym, ponieważ osoby nie cieszące się sympatią otocznia nie mogą liczyć na pomoc, na dobra radę czy uśmiech w trudnej chwili. Omijają je też wydarzenia towarzyskie i posiadają one decydowanie mniej przyjaciół. Jak należy się zachowywać, by być lubianym?

https://www.milionporad.pl/