Jaki portal randkowy wybrać?

Minęły już czasy, kiedy poznawanie osób przez Internet było postrzegane jako wstyd i ostatnia deska ratunku dla tych, którzy nie potrafili nawiązać kontaktu w normalnym świecie lub byli zbyt nieatrakcyjni. Teraz serwisy randkowe to droga do poznania drugiej osoby taka sama jak każda inna - zwłaszcza, że Internet ogromnie zyskał na popularności i nawet utrzymywanie znajomości lub codzienny kontakt z przyjaciółmi przeniósł się właśnie w strefę wirtualną.

Dziś na portalach randkowych możesz znaleźć cały przekrój społeczeństwa, a nie - jak się niektórym wydaje - smaych nieudaczników i pasztety ;) Nie każdy ma szczęście do ludzi lub zwyczajnie czas na chodzenie w miejsca, gdzie można kogoś poznać. Nie każdy też ma siłę na stały scenariusz, w którym dopiero na którejś randce okazuje się, że nic z tego nie będzie...

Dlatego jeśli szukasz miłości lub choćby bratniej duszy, możesz bez wahania zwrócić się w stronę portali randkowych, zwłaszcza że niektóre, tak jak eDarling czy Be2, zrobią kawał roboty za Ciebie i wyselekcjonują dla Ciebie najbardziej odpowiednie osoby ze swojej bazy - wystarczy, że szczerze odpowiesz na pytania w teście osobowym. Od których portali randkowych zacząć, jakie w ogóle są i które z nich są godne uwagi?

Autor: dominika5, 08/04/2012, 16:16   temat wyróżnionyTemat wyróżniony przez redakcję

www.edarling.pl

eDarling.pl to darmowy portal randkowy rodem z Niemiec, działający już w 12 krajach europejskich. Właściciele portalu chwalą się 11 milionami użytowników w Europie, a wg rankingu Komputer Świat w Polsce jest ich ponad 1,6 miliona! Zaletą eDarling jest bardzo dokładny, naukowo opracowany test osobowości, którego skrupulatne wypełnienie pozwala zawęzić grono proponowanych osób do tych najbardziej odpowiednich.

Serwis celuje w osoby szukające poważnego i długotrwałego związku. Jest to jeden z największych i najpopularniejszych portali randkowych w Polsce, dlatego szukając partnera, zdecydowanie warto się w nim zarejestrować i poświęcić czas na wypełnienie testu osobowości. Na uwagę zasługuje wysoka estetyka i czytelność serwisu, a także ciekawa prezentacja wyników testu osobowościowego na odwiedzanym profilu.

Wersja Premium pozwala m.in. na wysyłanie i odbieranie wiadomości poprzez portal, dostęp do zdjęć innych użytkowników, informacje o osobach odwiedzających Twój profil.

  Pokaż komentarze (6)

  Autor: dominika5 08/04/2012, 16:16

  13 pkt
  oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

  www.be2.pl

  Be2.pl to również darmowy portal, uruchomiony w Niemczech w 2004 roku i obecnie działający w ponad 30 krajach na całym świecie. Jest to jeden z czołowych portali randkowych w Polsce! Opiera się o niezbyt długi test osobowości (wypełnienie zajmuje ok. 10 minut).

  W wersji Premium dostępne są dodatkowe opcje: możliwość przeglądania zdjęć, wysyłania i czytania wiadomości, brak ograniczeń dla pozostałych opcji (np. quizu "Po prostu spytaj"), informacja, kto oglądał Twój profil.

   Pokaż komentarze (4)

   Autor: dominika5 08/04/2012, 16:16

   9 pkt
   oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

   www.sympatia.pl

   Sympatia.pl to portal randkowy należący do Onetu i znajdujący się w ścisłej czołówce portali randkowych w naszym kraju. Wg rankingu Komputer Świat, ma ponad 4 miliony zarejestrowanych profili.

   Od wyżej wymienionych odróżnia się brakiem obowiązkowego testu osobowości (samodzielnie szukasz swojej randki) i możliwością przeglądania profili, w tym zdjęć, tuż po rejestracji. Posiada też funkcje znane z portali społecznościowych (puszczanie oczek, prezenty, dodawanie do ulubionych itp.) co czyni go serwisem stojącym gdzieś pomiędzy portalem randkowym a społecznościowym.

   Sympatia ma wersje lokalne dla największych miast (Warszawy, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania i Wrocławia) oraz wersje dla Irlandii, Wielkiej Brytanii i USA.

   Wersja bezpłatna niestety ma swoje ograniczenia - np. obecnie (kwiecień 2012) możesz wysłać tylko jedną wiadomość dziennie. W wersji płatnej, tzw. Klubie Sympatii, możesz m.in. kontaktować się z innymi bez żadnych ograniczeń, lub sprawdzić kto odwiedził Twój profil albo dodał Cię do ulubionych.

    Pokaż komentarze (7)

    Autor: dominika5 08/04/2012, 16:16

    39 pkt
    oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

    www.mydwoje.pl

    MyDwoje.pl to polski portal, bazujący na teście doboru partnerskiego stworzonym przez polskiego psychologa. Test jest dosyć dokładny, a jego wypełnienie zajmuje około 30 minut. Po wypełnieniu testu otrzymasz swój profil, z którego dowiesz się, jaką osobowością jesteś i jaki partner do Ciebie pasuje. Dopiero po wypełnieniu testu i uzupełnieniu profilu można przeglądać profile innych zarejestrowanych osób.

    Serwis sprawia wrażenie poważnego i tak też się określa - jako miejsce dla osob chcących stworzyć poważny, trwały i szczęśliwy związek.

    Portal jest darmowy w podstawowym zakresie. W wersji płatnej możesz kontaktować się z innymi użytkownikami wysyłając wiadomości lub na czacie, oglądać szczegółowe profile, opisy Waszej zgodności itd.

     Pokaż komentarze (1)

     Autor: dominika5 08/04/2012, 16:16

     34 pkt
     oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

     www.dopasowani.pl

     Portal Dopasowani.pl opiera się na dość prostym i przyjemnym teście osobowościowym. Rejestracja powinna zająć około 15 minut, a po wypełnieniu testu otrzymujesz propozycje partnerów i krótki opis swojej osobowości. Strona jest bardzo czytelna i estetyczna!

     W wersji Premium otrzymujesz m.in. nielimitowaną listę proponowanych partnerów (w wersji bezpłatnej maksimum 20 osób), możliwość przeglądania zdjęć, pełen opis osobowości na podstawie testu.

      Pokaż komentarze (0)

      Autor: dominika5 08/04/2012, 16:16

      21 pkt
      oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

      www.fotoflirt.pl

      Serwis FotoFlirt.pl umożliwia przeglądanie profili, w tym miniaturek zdjęć, bez rejestracji. Nie ma testu osobowości, jest za to podstawowy kwestionariusz, portal wymaga także od uczestników zamieszczenia swojego zdjęcia. Wszystkie zdjęcia, jak deklarują właściciele, są sprawdzane. W dodatku serwis wyróżnia się weryfikacją użytkowników - można zostać zweryfikowanym poprzez telefon, dowód osobisty, kamerę internetową.

       Pokaż komentarze (7)

       Autor: dominika5 08/04/2012, 16:16

       22 pkt
       oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

       Serwisy randkowe popularnych portali

       Niestety najpopularniejsze poza Onetem portale - czyli Wirtualna Polska, Interia, o2, Gazeta.pl - nie kładą szczególnego nacisku na swoje serwisy randkowe.

       Na większości z nich możesz wyszukiwać i przeglądać profile bez logowania (także zdjęcia). Nie ma testów osobowości, natomiast nieobowiązkowo możesz wypełnić standardowy kwestionariusz, w którym masz możliwość dodania zdjęć, możesz podać podstawowe informacje jak wiek, płeć, miejsce zamieszkania itp. oraz szczegółowe - zainteresowania, stosunek do alkoholu, papierosów, dzieci...

       Nie ma też specjalnych funkcji pozwalających łatwiej znaleźć odpowiednią osobę. Bliżej tym serwisom do portali społecznościowych, nakierowanych na nawiązywanie znajomości (niekoniecznie znajdowanie wielkiej miłości i budowanie poważnego związku).

        Pokaż komentarze (19)

        Autor: dominika5 08/04/2012, 16:16

        19 pkt
        oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

        Portal randkowy Buziak.pl

        Serwis www.Buziak.pl to profesjonalny portal randkowy. Innowacyjny system dopasowań pozwala szybko odnaleźć swoją drugą połówkę. Wiele zaawansowanych opcji. Dopasowanie partnerskie, galeria, prywatne zdjęcia, chat, ocenianie, filmy - to tylko niektóre opcje które udostępnia ten portal. Ręczna weryfikacja i moderacja użytkowników.

         Pokaż komentarze (11)

         Autor: Gosia123 27/11/2014, 01:08

         18 pkt
         oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

         www.Randki24.pl

         Portal Randki24.pl jest całkowicie polskim serwisem randkowym. Nie ma podziału na państwa i każdy użytkownik musi podać swoją polską lokalizację. Przez moderatorów zostanie zaakceptowana tylko taka miejscowość przypisana do konta, która znajduje się na obszarze Polski.

         Serwis promuje się jako portal randkowy dla singli szukających poważnych, trwałych związków.

         Od 2005 roku do chwili obecnej (2016.07) portal jest bezpłatny, tzn. można się zarejestrować i kontaktować z innymi użytkownikami bezpłatnie. W Randki24 jest płatna usługa o nazwie pakiet 24-Plus, która aktywuje dodatkowe funkcjonalności usprawniające korzystanie z serwisu, jednak jej aktywacja nie jest wymagana.

         W całym portalu aktywne jest szyfrowane połączenie SSL, co zwiększa bezpieczeństwo przekazywanych przez użytkowników informacji. W celu podniesienia jakości informacji udostępnianych przez użytkowników, moderatorzy weryfikują każdy profil przed jego udostępnieniem w serwisie.

          Pokaż komentarze (4)

          Autor: Patrysja23 14/07/2016, 23:14

          7 pkt
          oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

          https://www.milionporad.pl/