Na co można przeznaczyć środki z ZFŚS?

Fundusze socjalne mają na celu pomoc w momencie ciężkiej sytuacji materialnej. Ustawa podpowiada, na co można przeznaczyć otrzymane na podstawie odpisu środki. Jedną z form jest dofinansowanie wypoczynku pracownika. Dofinansowanie to może przyjąć różne wersje, to znaczy może dotyczyć tylko pracownika lub wspomagać również dzieci pracowników.

Inna dopuszczalna forma to bezzwrotna zapomoga pieniężna przyznawana w szczególności pracownikom, którzy dotknięci zostali poważnym zdarzeniem losowym, borykają się z ciężką lub przewlekłą chorobą, mają dzieci wymagające specjalnej opieki lekarskiej, posiadają wielodzietne rodziny lub samotnie wychowują dzieci.

Kolejną dopuszczalną przez ustawę formą jest pożyczka z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe. Pracodawca może także dofinansować świadczenia o charakterze sportowo-rekreacyjnym lub kulturalno-oświatowym. Dopuszczalne jest także dofinansowanie innych świadczeń rzeczowych na przykład w postaci paczek dla dzieci. Od niedawna pracodawca może także wesprzeć podległych pracowników w finansowaniu żłobków i przedszkoli dla dzieci.

Autor: ZFSS, 15/07/2012, 18:12
Punktów: 23. Oceń tę poradę! oceń pozytywnieoceń negatywnie zgłoś do usunięcia

‹ powrót do tematu

Komentarze (1)

  • ale to kto za nie płaci one wchodzą w skład zusu?
    smutnik, 06/02/2013, 08:33

‹ powrót do tematu

https://www.milionporad.pl/