CV powinno zajmować 1 (max. 2) strony A4

Najlepiej, jeśli uda Ci się zawrzeć życiorys na 1 stronie A4. Oczywiście nie kosztem czytelności i wielkości czcionki! Jeśli musisz napisać więcej, kontynuuj na drugiej kartce (nie na odwrocie pierwszej!)

Twój życiorys, choć pewnie ciekawy, trafi do pracodawcy razem z wieloma innymi. Niestety nie ma on czasu by je wszystkie dokładnie przeczytać, zwłaszcza gdy są zbyt długie - on ma konkretne zadanie w postaci wyboru nowego pracownika i musi je zrealizować, najlepiej jak najszybciej. Dlatego lepiej napisać krótko i treściwie, by przekazać wszystkie informacje i jednocześnie zabrać osobie rekrutującej jak najmniej czasu.

Autor: december, 30/07/2008, 16:51
Punktów: 43. Oceń tę poradę! oceń pozytywnieoceń negatywnie zgłoś do usunięcia

‹ powrót do tematu

Komentarze (1)

  • Oprócz CV zazwyczaj trzeba także wysłać list motywacyjny. Zanim jednak przejdziesz do pisania listu motywacyjnego w odpowiedzi na konkretne ogłoszenie, przeczytaj uważnie tę ofertę pracy i zrób listę tych swoich umiejętności nabytych w ramach praktyki zawodowej, jak i związanych z otrzymanym wykształceniem, które bezpośrednio odpowiadają wymaganiom stawianym przez pracodawcę. List motywacyjny w centralnej części powinien odnosić się do tych umiejętności oraz do wynikających z nich korzyści dla pracodawcy. Dobrym pomysłem jest wymienić konkretne zdarzenia, kiedy z powodzeniem wykorzystaliśmy swoje określone umiejętności wbrew pozorom, kandydaci rzadko opisują swoje konkretne osiągnięcia w dokumentach aplikacyjnych. Za: http://www.list-motywacyjny.com.pl
    PawełK, 13/11/2010, 13:15

‹ powrót do tematu

https://www.milionporad.pl/