Porady dla przedsiębiorców i właścicieli firm

Co trzeba sprawdzić przed wyborem rachunku firmowego - 7 porad

Przedsiębiorca otwierający swoją własną firmę musi mieć głowę na karku, aby dopilnować formalności i połapać się w gąszczu przepisów. Właśnie przez to decyzja o wyborze konta

Oszczędzanie w firmie - poradnik dla małych i średnich firm - 6 porad

W mediach od kilku lat regularnie pojawiają się informacje o tym, że nadciąga kolejna fala spowolnienia gospodarczego i przedsiębiorcy powinni liczyć się z spadkiem liczby zamówień. Wielu

6PORAD

Jak dobrać konto firmowe do potrzeb przedsiębiorstwa

Rachunek firmowy właściwie dopasowany do potrzeb Twojej firmy pozwoli Ci ograniczyć koszty organizacyjne, a ponadto uzyskać dostęp do innych produktów, jak na przykład linii kredytowej, czy zabezpieczeń walutowych. Wyzwaniem pozostaje wybór takiego rachunku, który będzie oferował to, z czego faktycznie będziesz korzystać. Nie ma sensu przepłacać za operacje, których Twoja firma nigdy nie przeprowadzi. Jak dobrze dopasować konto firmowe radzi redakcja serwisu KontoFirmowe24.pl.

4PORADY

Co to jest zakładowy fundusz świadczeń socjalnych?

ZFŚS to środki pieniężne gromadzone na odrębnym rachunku bankowym, pozyskane z corocznego odpisu na zakładowy fundusz socjalny. ZFŚS tworzony jest na podstawie ustawy z dnia 4 marca 1994r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, która określa zasady tworzenia funduszu, dopuszczalne formy pomocy czy sposoby rezygnacji z działalności socjalnej.

8PORAD

Jak założyć działalność gospodarczą

W czasach kiedy bezrobocie w naszym kraju ponownie zaczęło się pogłębiać, coraz więcej osób decyduje się zacząć pracować „na własną rękę” i otwiera działalność gospodarczą. Poniżej znajduje się kilka porad jak w miarę bezboleśnie przebrnąć przez proces rejestracji.

9PORAD

Formy prawne działalności gospodarczej

Zakładając naszą własną firmę zawsze zadajmy sobie to samo pytanie: jaką formę prawną powinna mieć moja działalność: czy powinna być to jednoosobowa działalność czy spółka? A jeśli to drugie to jaka? Czym różnią się poszczególne formy prawne, jakie są ich zalety i wady, tym właśnie poświęcony będzie niniejszy temat.

https://www.milionporad.pl/