GIMP (zamiast Photoshopa)

Do profesjonalnych zastosowań GIMP raczej nie dorównuje Photoshopowi, ale jeżeli nie jesteś zawodowcem, tylko lubisz bawić się w edycję grafiki czy zdjęć, to śmiało możesz próbować w GIMPie. Za darmo i legalnie.

Autor: miron, 29/07/2009, 14:27
Punktów: 45. Oceń tę poradę! oceń pozytywnieoceń negatywnie zgłoś do usunięcia

‹ powrót do tematu

Komentarze (2)

  • Miałam do czynienia zarówno z GIMPem, jak i z Photoshopem i muszę powiedzieć, że jeśli tylko ktoś może sobie na to pozwolić to lepiej jest korzystać z tego ostatniego programu. Po pierwsze: Photoshop działa w jednym oknie, tymczasem w GIMPie każdy panel mamy osobno. Druga kwestia: o ile możliwości obu programów są dosyć zbliżone, o tyle w GIMPie nie możemy pogrupować swoich plików. Nie ma też co liczyć na zaawansowane funkcje względem edytowania zdjęć. Po trzecie: GIMP będzie miał problemy z otwarciem photoshopowego pliku psd, dlatego po otwarciu pliku możemy zobaczyć coś innego niż było w oryginale. Jednak aby oddać sprawiedliwość GIMPowi, trzeba przyznać że radzi sobie całkiem nieźle jak na bezpłatny program, gdy tymczasem Photoshop CS5 potrafi kosztować nawet ok. 2,5 tys. zł w Polsce. Mimo to, jeśli tylko macie okazję, polecam przynajmniej spróbować "pobawić się" chwilę Photoshopem. Aha, no i moim zdaniem - CS 3 w zupełności wystarczy ;)
    fratellanza, 26/08/2010, 15:53

  • No niestety, taki urok oprogramowania za darmo ;) Ale na początek, jeśli ktoś jest w stanie wydać jakieś pieniądze, może być nawet Photoshop Elements - kosztuje śmiesznie mało, przynajmniej w porównaniu z "całym" Photoshopem, a dla nieprofesjonalisty prawdopodobnie wystarczy na dość długo
    miron, 01/09/2010, 20:46

‹ powrót do tematu

https://www.milionporad.pl/