Nadawaj opisowy i jasny tytuł strony

Tytuł strony to jeden z najważniejszych elementów. Tytuł strony pojawia się jako odnośnik do strony w wynikach wyszukiwania i to on najbardziej przykuwa uwagę szukającego. Użytkownik prędzej kliknie w link odzwierciedlający to, czego akurat szuka (np. "karmienie chorego kota") niż zbyt ogólny (np. "porady weterynarza") lub nic konkretnego nie mówiący (np. "zoologia na co dzień"). Nie interesuje go zatem np. nazwa Twojej strony.

Pamiętaj też, że mało kto czyta całą listę wyników - najczęściej jest ona tylko "przelatywana" wzrokiem. Do Ciebie należy skonstruowanie takiego tytułu, który z miejsca przyciągnie wzrok. Zwróć bowiem uwagę, że szukane słowa kluczowe zostaną w nim wytłuszczone - staraj się więc nadawać stronom takie tytuły, by jak najwięcej słów zostało w nich właśnie w ten sposób wyróżnionych!

Generalnie, tytuł powinien jak najlepiej opisywać treść strony. Nie może być stały na każdej podstronie (chyba że jest to rzeczywiście czymś uzasadnione) ani nie powinna to być tylko zbitka słów kluczowych.

Autor: reaktor, 03/11/2008, 22:55
Punktów: 45. Oceń tę poradę! oceń pozytywnieoceń negatywnie zgłoś do usunięcia

‹ powrót do tematu

Komentarze (0)

https://www.milionporad.pl/