Bezpieczeństwo Twojego komputera - praktyczne porady

Bezpieczeństwo korzystania z Windows - 10 porad

Większość użytkowników komputerów bazuje na systemie operacyjnym Windows. Trzeba jednak wiedzieć, że to system bardzo narażony na zagrożenia płynące przede wszystkim z Internetu. Żeby

Jak chronić komputer przed wirusami - 13 porad

Wirusów nie można bagatelizować niszczą one bowiem nie tylko logiczną strukturę dysków, uniemożliwiając dostęp do danych, ale także powodują fizyczne uszkodzenie komputera. Codziennie

11PORAD

Jak zabezpieczyć się przed utratą danych?

Stracić dane możemy na różne sposoby: kradzież komputera, przepięcie w sieci i spalenie dysku, wirus, czy choćby zwykła awaria sprzętu. Jak chronić dane, albo chociaż zmniejszyć ryzyko ich utraty?

10PORAD

Jak bezpiecznie placic w internecie?

Ostatnio coraz czesciej korzystam z zakupow internetowych, czasami przytym zapominam, ze podawanie danych w sieci, moze miec swoje konsekwencje, dlatego chcialam sie was spytac, jaka metoda wy preferujecie, zeby uniknac niemilych niespodzianek, dzieki!

14PORAD

Krok po kroku: Co zrobić zaraz po instalacji systemu Windows

Temat dla tych, którzy kupili swój pierwszy komputer i nie bardzo wiedzą, co im się przyda, dla tych, którzy mają komputer od dawna, ale postanowili wgrać od nowa system, bo za wolno chodzi i dla tych, którzy formatują kompa często. Dla tych ostatnich w celu przypomnienia, wypunktowałem co ja po kolei instaluję/ustawiam w systemie, żeby można już było w pełni z niego korzystać. Myślę, że wielu osobom się to przyda.

13PORAD

Jak stworzyć bezpieczne hasło?

Hasło jest to najpopularniejsza i zarazem najprostszą metodą uwierzytelniania dostępu do komputera, danych i stron internetowych. Co prawda coraz więcej stron wymaga stworzenia od użytkownika hasła trudniejszego do złamania niż 1234, ale mimo to, wiele osób na co dzień nie stosuje tej zasady, przez co stają się oni ofiarami złodziei haseł. Aby chronić swoje dane, trzeba stworzyć hasło spełniające poniższe zasady.

6PORAD

Jak wyświetlić zapamiętane hasła w przeglądarkach?

Czasami zdarza się, że nie pamiętamy hasła do danej strony internetowej, a zapamiętaliśmy je w Menedżerze haseł przeglądarki. Poniżej pokaże jak łatwo można je wyświetlić.

6PORAD

Rodzaje nośników zapasowej kopii danych

Backup jest zapasowa kopia naszych danych. Najczęściej wykorzystywana jest w firmach, gdzie trzeba zachować przez dłuższy czas np. ważne dokumenty. Ale w domu też możemy z niej korzystać. Pytanie jednak, gdzie przechowywać taką kopię? Zalecane jest aby jedna kopia była na komputerze, ale druga powinna znajdować się gdzie indziej, np. na zewnętrznym nośniku, by w razie awarii komputera szybko mieć dostęp do naszych danych. Poniżej zaprezentuję kilka typów nośników zapasowych kopii danych.

6PORAD

Spam - jak się chronić

Niby wszyscy już wiedzą, ale przypomnijmy parę podstawowych zasad które pomogą nam ograniczyć ilość niechcianej poczty w skrzynce.

10PORAD

Bezpieczeństwo dziecka w Internecie

Na zagrożenia występujące i związane z Internetem narażony jest każdy użytkownik Internetu bez wyjątku. W największym niebezpieczeństwie są dzieci, jako najbardziej podatne na wszelkie wpływy, również te szkodliwe i niepożądane. Zakazywanie korzystania z komputera czy Internetu w dobie powszechnego jego użycia może przynieść odwrotne do zamierzonych skutków. Zdecydowanie lepszym sposobem zapobiegania niebezpieczeństwom związanym z Siecią jest edukacja. Stąd też wynika ważna i odpowiedzialna rola rodziców, którzy mogą i powinni być dla dziecka nauczycielami również w zakresie korzystania z Internetu.

https://www.milionporad.pl/