Technika jazdy - porady nie tylko dla początkujących

Jak jeździć oszczędnie? - 32 porady

Kwestia zużycia paliwa staje się ostatnio coraz ważniejsza, ze względu na rosnące ceny ropy i na ostrzeżenia o powoli kończących się zasobach tego surowca na Ziemi. Na upowszechnienie się

Manewrowanie - na co uważać, jak sobie ułatwić - 10 porad

Manewrowanie: wycofywanie, parkowanie, zawracanie - młodych kierowców często przyprawia o duży stres. Nie ma co się dziwić, jest to zadanie wymagające dużego skupienia, maksymalnej

17PORAD

Jak korzystać z drog publicznych?

Temat brzmi dość kontrowersyjnie, ale to niesamowite, jak kierowcy na siebie nawzajem narzekają. Ciśnienie skacze niektórym za kierownicą do granic możliwości i rodzi to niestety agresywne (= niebezpieczne) sytuacje. Takie reakcje często powodują zwyczajne nieporozumienia i ograniczona wyobraźnia. Bądźmy tu szczerzy - ograniczona wyobraźnia KAŻDEGO z nas. Ponieważ w sprawie dróg "jedziemy na tym samym wózku", piszmy tu porady, które ułatwią nam wspólne poruszanie się po drogach i nauczmy się myślenia o innych:

13PORAD

Rady dla początkujących kierowców

Skończony kurs, zdany egzamin, odebrany nowy dokument - zostałeś kierowcą, gratulacje! Ale dopiero teraz czeka Cię szkoła. Jazda samochodem to nie taka prosta sprawa, zwłaszcza jeśli chcemy poruszać się bezpiecznie, sprawnie i nie przeszkadzając innym kierowcom. Dodatkowo trzeba myśleć o wielu rzeczach naraz, widzieć wszystko dookoła i przewidywać co może się stać... Dla osób jeżdżących już dłuższy czas nie stanowi to większego problemu, ale początkujący kierowca może mieć z tym mały kłopot. Warto powtórzyć sobie lekturę tego tematu co jakiś czas, żeby jadąc samochodem, na pewno o wszystkim pomyśleć.

10PORAD

Jak dbać o opony?

Sprawne opony to jeden z kluczowych elementów wpływających na bezpieczeństwo jazdy, dlatego zawsze musi być w dobrym stanie. W końcu jest to jedyny element łączący samochód z drogą... Co robić, aby przedłużyć żywotność opon?

6PORAD

Jak oszczędzać sprzęgło w samochodzie?

Za zużycie lub złą pracę sprzęgła zazwyczaj odpowiada kierowca i jego (jej) zły styl jazdy. Kluczowe jest płynne i sprawne operowanie pedałem. Przede wszystkim:

8PORAD

Jak przetrwać długą trasę

Długie trasy są raczej niebezpieczne: są monotonne i nudne, więc trzeba dobrze się do nich przygotować, by nie zasnąć za kierownicą i w całości dojechać na miejsce.

https://www.milionporad.pl/