Jak wybrać kurs językowy dla dziecka

Dzieci zaczynają uczyć się języka bardzo wcześnie. Już w żłobkach i przedszkolach organizowane są dodatkowe zajęcia z angielskiego, ale rodzice nie zawsze widzą postęp językowy swoich pociech, dlatego starają się uzupełnić ich edukację zajęciami w szkołach językowych. Coraz więcej placówek oferuje kursy językowe dla maluchów, dlatego wybór odpowiedniej szkoły jest coraz trudniejszy. Warto polegać na rekomendacjach innych rodziców i na opiniach małych słuchaczy.

Przede wszystkim należy jednak sprawdzić w jaki sposób tworzone są grupy, jaka jest ich liczebność i czy są dobierane pod kątem wieku i poziomu zaawansowania. "Różnica wieku dzieci w grupie nie powinna przekraczać 2 lat. Jeśli dziecko uczyło się już języka, powinno być zaproszone na spotkanie, w którym metodyk oceni jego umiejętności i przydzieli do odpowiedniej grupy" - podkreśla Zbigniew Skierski.

Metodyk powinien także czuwać nad przebiegiem całego kursu i być wsparciem nie tylko dla lektorów, ale także dla rodziców, którzy mają wątpliwości lub pytania dotyczące nauki dziecka. Profesjonalne szkoły opracowują własne programy nauczania lub bazują na podręcznikach, warto się z nimi zapoznać. Rodzice szukają kursów dopasowanych do ich możliwości finansowych, jeśli jednak cena jest podejrzanie niska może to oznaczać, że szkoła oszczędza na dobrych lektorach i pomocach dydaktycznych, nie zatrudnia metodyka i "dopycha" dzieci do grup, żeby zapewnić sobie rentowność.

Autor: pase, 28/11/2011, 20:23
Punktów: 38. Oceń tę poradę! oceń pozytywnieoceń negatywnie zgłoś do usunięcia

‹ powrót do tematu

Komentarze (1)

  • Jedne dzieci łapią szybko inne wolniej nei ma co na siłę
    zuzana, 24/01/2013, 11:39

‹ powrót do tematu

https://www.milionporad.pl/