Co zabrać na wycieczkę jednodniową

Na krótki wycieczki rowerowe lub piesze zalecam zabrać: mapę, przewodnik turystyczny w postaci książki nie jest potrzebny, można przeczytać go wcześniej lub zrobić notatki z niego i zabrać je ze sobą. Książka przewodnika bywa gruba i ciężka więco po co obciążać swój plecak nim, Pewne informacje znajdziemy też na miejscu, ale zalecam dokładne przygotowanie trasy wyprawy, nie tylko trasę samą, ale też co mamy zwiedzać, lub co jest do zwiedzenia, by potem nie szukać i nie zastanawiać się nad tym.
Wodę, posiłek na śniadanie, brakujący napój i posiłek kupimy na miejscu, sklepy są wszędzie otwarte, też w weekendy. Zasada główne zabrać do plecaka jak najmniej. Trochę gotówki, nie kartę płatniczą, bo z bankomatem mogą być problemy, nie wszędzie jest dostępny.
Leki, tylko dla cierpiących na jakieś choroby, zdrowym wystarczy opatrunek na przypadkowe rany i urazy skóry. Samemu nie jest dobrze spacerować, ale kiedy już tak jest to zalecam zabrać komórkę i numery niezbędne do punktów pomocy. Różnie bywa na trasie.
Glukoza tylko dla rowerzystów, daje sporo energii podczas osłabienia fizycznego, nie zalecam RedBull. Jest tania w aptece za kilka złotych 100 gram a wystarcza na dwa sezony w zależności od częstości jazdy. Zalecam spożywanie jest w minimalnych ilościach jednorazowo!!! i dobrze przepić wodą należy.
Pozostawić po sobie w domu ślad dokąd idziemy lub jedziemy, aby wiadomo było gdzie szukać zaginionego turysty.
Światła do roweru są oczywiście niezbędne, też kiedy podróżujemy za dnia, są obowiązkowe, ale zalecam też kamizelkę odblaskową w nocy jest dobrze widoczna. Dziennie pijemy przynajmniej 6 litrów wody podczas upalnego dnia i wzmożonego wysiłku. Nie mniej, organizm musi uzupełniać się w wodę.

Autor: rosolek1970, 30/08/2010, 19:57
Punktów: 38. Oceń tę poradę! oceń pozytywnieoceń negatywnie zgłoś do usunięcia

‹ powrót do tematu

Komentarze (2)

  • frsghvj,ghfjegsh,dgkjg,hkbsb.rsjllughdl
    qwerfcfq, 01/09/2011, 12:32

  • Na jednodniową wycieczkę raczej nie zabierać niczego, co będzie nam przeszkadzało w zwiedzaniu.Wystarczy zabrać ze sobą mały plecaczek a w nim niegazowaną wodę ,chusteczki higieniczne i oczywiście plastry na ewentualne obtarcia. Także zalecanie jest zabranie ze sobą przeciwbólowych tabletek.
    poradniczka, 04/03/2013, 13:23

‹ powrót do tematu

https://www.milionporad.pl/