Porozmawiajcie o tym

Powiedz swojemu partnerowi o tym, co czujesz. Z zazdrością nie trzeba walczyć w pojedynkę - to nawet wskazane, żeby nad poprawą sytuacji pracował cały Wasz związek. A dobry związek opiera się na wzajemnym zrozumieniu!

Jeżeli Twój partner nie rozumie Twoich uczuć, obwinia Cię i nie chce Ci pomóc, zastanów się w takim razie czy nie lepiej byłoby się wycofać z takiego związku. Jeżeli się podporządkujesz, będziesz się spalać z zazdrości całe życie! A jeżeli przerwiesz związek, pocierpisz chwilę, ale ten ból minie znacznie szybciej. To prawie zawsze będzie bardzo trudna decyzja i to oczywiste, że będziesz szukać innego wyjścia, ale wyobraź sobie całe życie z uczuciem zazdrości i partnerem, które nic sobie z tego nie robi...

Żeby skutecznie pozbyć się chorobliwej zazdrości w Waszym związku, Twój partner powinien chcieć Ci pomóc, powinien Cię wysłuchać i ograniczyć działania i potencjalne sytuacje, które mogą sprawiać Ci przykrość i powodować uczucie zazdrości. Musi to być czynna współpraca!

Autor: december, 04/12/2007, 13:05
Punktów: 80. Oceń tę poradę! oceń pozytywnieoceń negatywnie zgłoś do usunięcia

‹ powrót do tematu

Komentarze (4)

 • "Żeby skutecznie pozbyć się chorobliwej zazdrości w Waszym związku, Twój partner powinien chcieć Ci pomóc, powinien Cię wysłuchać i ograniczyć działania i potencjalne sytuacje, które mogą sprawiać Ci przykrość i powodować uczucie zazdrości" A jeśli partnerka jest uparta i nawet jesli jej nie zalezy na spotykaniu sie z tym o którego jestem zazdrosny to ona dalej bedzie sie ze mna kłucic i stawiac na swoim widzac ze mnie to denerwuje i są wtedy niepotrzebne konflikty. Jesli prosze ją zeby sie nie spotykała z nim to ona dalej walczy o to chociaz jest jej to obojętne i dalej mowi słowa typu "to moj kumpel i co mam o nim zapomniec?" Co mam w takim przypadku zrobic?
  Fifi, 31/08/2010, 09:37

 • RZUĆ JĄ ONA NIE JEST CIEBIE WARTA !!
  VIP ;), 08/11/2010, 19:56

 • Dobry pomysł
  Artur, 04/12/2010, 14:15

 • Wyżej jest napisane że nie pokazywać swojej zazdrości, a jeśli zacznę rozmowę to partner uzna to za zazdrość
  pycha, 07/09/2013, 20:06

‹ powrót do tematu

https://www.milionporad.pl/