Przyjaźń

proszę o radę przyjaźnię się z naprawdę świetnym chłopakiem od ponad pół roku. Dogadujemy się nawet bez słów mam do niego pełne zaufanie i on do mnie też i tu wystąpił taki problem, iż się we mnie zakochał ja go również kocham z tylko jedną zasadniczą różnicą, że ja kocham jak przyjaciela a u niego ta granica pomiędzy miłością przyjacielską, a większym uczuciem się zatarła. Ludzie którzy nas znają uważają nas za parę czyli ze się czasem przytulimy jak zimno ale nic więcej. Jak z nim dziś o tym rozmawiałam i powiedziałam prawdę co czuję czułam się jak piep.rzona egoistka, z tego powodu, że nie mogę mu zapewnić swojej miłości, ale również, że oddzielam przyjaciół od reszty chłopaków i jest taki powód, że przez pewną osobę, która mnie zraniła nie umiem się zakochać. I właśnie nie wiem co ja mam w tej sytuacji zrobić

Autor: Miron222, 28/12/2010, 01:41

Ten temat to pytanie, jakie autor zadał społeczności MilionPorad.pl. Możliwość zadawania pytań została już wyłączona, ale wciąż możecie czytać porady udzielone przez użytkowników na zadane kiedyś pytania.

Oczywiste xD

Nie powinnaś bać się związków. Niestety w życiu bywa tak że ludzie ranią siebie nawzajem. Jesteś z tym chłopakiem przyjaciółmi pół roku i bardzo dobrze się dogadujecie.Powinnaś powiedzieć mu co czujesz że ktoś cie kiedyś bardzo zranił i boisz się czegokolwiek rozpoczynać. Ale myślę nie zaszkodziłoby spróbować i dać mu szansę bo może z tego wyniknąć coś naprawdę mocnego i wartego wspólnego trudu. Jeżeli uważasz że możesz mu zaufać to porozmawiaj z nim o tym jak najszybciej.

  Pokaż komentarze (0)

  Autor: kola 28/12/2010, 12:47

  42 pkt
  oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

  Zły pomysł

  Wchodzenie w relacje z przyjacielem, które do końca przyjacielskie nie są, to bardzo zły pomysł...Jak dla mnie, w związku potrzeba trochę tajemniczości, a chodzenie z przyjacielem może źle wpłynąć na obydwoje z Was!Pomyśl o tym, co możesz stracić, jeśli zaczniesz się z nim spotykać, a potem się rozstaniecie? Wtedy na pewno nie będziecie wstanie wrócić do poprzedniego układu... Zwłaszcza, jeśli piszesz, ze nie czujesz do niego nic poza braterską miłością...Zadaj sobie pytanie, czy ekscytuje Cie myśl o seksie z Nim, czy raczej wprawia Cię w zażenowanie?
  Zastanów się poważnie nad tym, przyjaźń jest często bardziej wartościowa i trwa dłużej, niż potencjalny związek...

   Pokaż komentarze (0)

   Autor: grohalah 28/12/2010, 16:25

   42 pkt
   oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

   Zachowuj się jak wobec przyjaciela

   Z jednej strony jeśli traktujesz go jak przyjaciela nie ma powodu abyś katowała się wyrzutami typu: "jestem egoistką" , bo masz prawo czuć tak, a nie inaczej. Z drugiej strony, jeśli jesteście na stopie przyjacielskiej, to nie wysyłaj mu dwuznacznych sygnałów jak choćby pozwolenie na przytulanie. Różne osoby różnie interpretują takie odruchy. Zatarcie takich granic dość często powoduje, ze jedna strona błędnie interpretuje pewne rzeczy.

    Pokaż komentarze (0)

    Autor: kasiek 29/12/2010, 10:17

    28 pkt
    oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

    https://www.milionporad.pl/