Sprzątanie - porządki

Czym czyścić podłogę z drewna bukowego

Autor: mysiab46, 17/04/2011, 13:16   temat wyróżnionyTemat wyróżniony przez redakcję

Ten temat to pytanie, jakie autor zadał społeczności MilionPorad.pl. Możliwość zadawania pytań została już wyłączona, ale wciąż możecie czytać porady udzielone przez użytkowników na zadane kiedyś pytania.

Sprawdź jak drewno było wykończone

Dobranie odpowiedniego środka do czyszczenia i konserwacji zależy nie tylko od rodzaju drewna ale i od tego czym drewno było wykończone. Dopiero wiedząc to będzie można wybrać odpowiedni środek. Żeby rozpoznać farbę należy potrzeć powierzchnię szmatką zwilżoną benzyną lakową. Jeżeli szmatka zabarwi się - to jest wosk, jeżeli nie - to jest lakier. Wiedząc to wystarczy iść do sklepu i poprosić o odpowiedni środek do pielęgnacji tego typu podłogi/drewna.

  Pokaż komentarze (0)

  Autor: edytaZ 19/04/2011, 07:11

  29 pkt
  oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

  Ścierka z mikrofibry i dobry płyn

  Należy uważać z myciem drewnianych podłóg, przy nieodpowiedniej pielęgnacji (za dużo wody) łatwo o zniekształcenia. Najlepiej sprawdza się ścierka z mikrofibry i dobry płyn do drewna. Z mopem uważaj, zazwyczaj zostawia sporo wilgoci a drewniane podłogi tego nie lubią.

   Pokaż komentarze (0)

   Autor: kasiek 19/04/2011, 12:31

   38 pkt
   oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

   Woda z denaturatem

   Najlepiej myje się ciepłą wodą z niewielkim dodatkiem denaturatu i oczywiście mikrofibra.

    Pokaż komentarze (1)

    Autor: gregory 19/04/2011, 12:37

    41 pkt
    oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

    Olejowane drewno bukowe

    Do konserwacji olejowanego drewna bukowego można użyć np. preparatów firmy Beckres "Golvolja", "Beckosanolja". O ile na pierwszy raz, na surowe drewno używa się ich w postaci gotowej, to później do renowacji przez polerowanie powinno się je rozcieńczyć benzyną lakową, najlepiej bezzapachową. Tak zabezpieczone drewno przez pewien czas jest odporne na działanie wody, więc kurz można wycierać wilgotną szmatką. Dla lepszej ochrony przed wodą olejowane drewno można polakierować, najlepiej lakierem parkietowym, odpornym na ścieranie i zarysowania.

     Pokaż komentarze (0)

     Autor: dk21 19/04/2011, 12:48

     41 pkt
     oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

     https://www.milionporad.pl/