Internet i strony internetowe: Facebook, Allegro, NK, Fotka, Rapidshare i inne

Na co zwracać uwagę przy wyborze Internetu - 9 porad

Jak nie dać się zwieść obietnicom szybkiego Internetu za małą kasę i mądrze wybrać solidnego dostawcę

Jaki portal randkowy wybrać? - 9 porad

Minęły już czasy, kiedy poznawanie osób przez Internet było postrzegane jako wstyd i ostatnia deska ratunku dla tych, którzy nie potrafili nawiązać kontaktu w normalnym świecie lub byli zbyt

10PORAD

Jak stworzyć profil na portalu randkowym?

Dobrze założony i atrakcyjny profil to połowa sukcesu, żeby poznać wymarzonego partnera przez Internet. Przede wszystkim warto wybrać duży i znany portal. Na szczęście rejestracja prawie w każdym portalu jest darmowa, więc na dobrą sprawę możesz przetestować wszystkie. Jeśli już dokonałaś (lub dokonałeś) wyboru, poświeć trochę czasu na stworzenie przemyślanego profilu, właściwie uzupełnionego informacjami. Poniżej zamieszczam kilka rad jak krok po kroku uzupełnić rubryki formularza i tym samym stworzyć dobry profil.

9PORAD

Jak założyć sklep internetowy?

Zakładam, że jeśli już tu trafiłeś (lub trafiłaś - przepraszam będę pisał dla wygody w formie męskiej), wiesz już co i komu chcesz sprzedawać, masz swoich dostawców oraz zrobiłeś rozeznanie na rynku i wiesz, że to dobry i opłacalny pomysł. Na pewno wiesz też, że do prowadzenia legalnej sprzedaży musisz mieć firmę - działalność gospodarczą lub spółkę - której jedną z form działalności jest handel w Internecie. Generalnie zakładam, że masz przygotowanie do prowadzenia działalności gospodarczej i zastanawiasz się już nad technicznymi rozwiązaniami, to znaczy co właściwie trzeba zrobić, żeby założyć sklep internetowy, tak żeby można było rozpoczynać sprzedaż. Należy zlecić stworzenie sklepu wyspecjalizowanej firmie? Czy można taki sklep "zrobić" samemu?

6PORAD

Jak wybrać hosting (serwer wirtualny)?

Niezależnie od tego, czy właśnie chcesz zamieścić w Internecie swoją pierwszą stronę w życiu, czy też szukasz profesjonalnego hostingu dla nowej strony Twojej firmy - stronę "gdzieś" musisz umieścić, żeby ktokolwiek mógł ją odwiedzić. Gdzie? W zależności od potrzeb, budżetu i akceptowanego poziomu ryzyka (tak, tak - o tym dalej :) masz do wyboru szeroki wachlarz opcji, od darmowych po drogie i bardzo drogie.

6PORAD

Jak usunąć konto na Facebooku?

Założyć konto na Facebooku jest bardzo łatwo, natomiast usunąć trudno. Dzieję się tak dlatego, że właściciele tego typu stron chcą mieć jak najwięcej użytkowników. Poniżej zamieszczam dokładny opis jak usunąć konto z Facebooka.

6PORAD

Jak usunąć konto na NK?

Znudziła ci się Nasza-Klasa i chcesz usunąć z niej swoje konto? Niby nie jest to nic trudnego, a jednak trzeba poświecić chwilę czasu, by ostatecznie zniknąć z tego portalu.

4PORADY

Jak usunąć śledzika z Naszej Klasy?

Irytujący śledzik, jedna z "najgorętszych" nowości na Naszej Klasie, jest jak najbardziej możliwa do usunięcia. Niestety nie jest to tak proste jak odznaczenie odpowiedniej opcji w profilu, ale dasz radę :) Opisane poniżej kroki mogą nieznacznie się różnić w zależności od wersji przeglądarki, systemu operacyjnego i wersji językowej.

5PORAD

Jak usunąć konto na Fotce?

Usunięcia konta na Fotce nie jest rzeczą trudną. Żeby to jednak zrobić trzeba dokładnie przyjrzeć się wyświetlanym odnośnikom, bo twórcy serwisu nie mieli zamiaru nikomu ułatwiać zadania.

9PORAD

Jak usunąć konto na Allegro?

Usunięcie konta z tego popularnego serwisu aukcyjnego to wcale nie taka prosta i oczywista sprawa. Stosując się do podanych niżej instrukcji nie sprawi nam to jednak większego problemu.

6PORAD

Jak anulować zakup na Allegro?

Każdemu zdarzyło się pożałować kupna przedmiotu czy ubrania zanim jeszcze doszedł z nim do domu. Podobne rzeczy przytrafiają się podczas zakupów na allegro. Rzeczy, które jeszcze przed chwilą wydawały nam się super po chwili okazują się być zupełnie niepotrzebne. W takiej sytuacji najlepiej anulować zakup. Ale jak tego dokonać?

10PORAD

Jak licytować na Allegro, aby na koniec wygrać aukcję?

Coraz więcej osób kupuje dziś przy pomocy Internetu. Momentami jednak znalezienie interesującej nas rzeczy nie jest nawet połową sukcesu. W wielu przypadkach, by zdobyć łup trzeba wykazać się odrobiną sprytu. Tak w dużej mierze wygląda to w przypadku np. Allegro. Ale co zrobić, by zwiększyć swoje zakupowe szanse w wirtualnym świecie?

22PORADY

Co oznacza: xd, wtf, lol, rotfl, asap, fyi, afaik i inne skróty

Akronimy znane z języka internetowego, coraz śmielej przechodzą nawet do mowy potocznej, dlatego warto znać ich znaczenie. Poniżej przedstawię te najczęściej spotykane.

11PORAD

Jak ominąć limity na rapidshare, megavideo itp.?

W Internecie można znaleźć praktycznie każdy film i serial. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie uciążliwe limity w oglądaniu i ściąganiu. Większość tego typu zabezpieczeń można jednak ominąć. Poniżej przedstawiam kilka sposobów.

6PORAD

Jak sprawdzić szybkość Internetu?

Masz wrażenie, że twój Internet chodzi znacznie wolniej niż obiecywał dostawca? Koniecznie przetestuj prędkość swojego Internetu. Poniżej zamieszczam kilka porad, jak to zrobić.

3PORADY

Jak sprawdzić swoje IP?

Czasami zdarza się, że potrzebujemy podać nasz numer IP, np. przy konfiguracji programów lub przy kontaktach z naszym operatorem internetowym. Poniżej zaprezentuję kilka sposobów jak uzyskać numer IP swojego komputera.

6PORAD

Spam - jak się chronić

Niby wszyscy już wiedzą, ale przypomnijmy parę podstawowych zasad które pomogą nam ograniczyć ilość niechcianej poczty w skrzynce.

8PORAD

Strony www, gdzie można pograć w mini gry online za darmo

Mini-gry na necie to sposób na dobrą zabawę w jesienny deszczowy wieczór, są nie tylko dla zapalonych graczy, każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawię najbardziej znane strony i w co można na nich zagrać, całkowicie za darmo.

10PORAD

Jak bezpiecznie placic w internecie?

Ostatnio coraz czesciej korzystam z zakupow internetowych, czasami przytym zapominam, ze podawanie danych w sieci, moze miec swoje konsekwencje, dlatego chcialam sie was spytac, jaka metoda wy preferujecie, zeby uniknac niemilych niespodzianek, dzieki!

15PORAD

Jak reklamować się w internecie

Obecnie, zraz z rozwojem Internetu obserwujemy stały wzrost popularności reklamy internetowej. Poniżej pokażę z jakimi typami reklam możemy się spotkać i jakie działania marketingowe podjąć aby pozyskać stałych klientów lub odwiedzających naszą stronę.

6PORAD

Rodzaje aukcji internetowych

Wszyscy korzystamy od czasu do czasu z aukcji internetowych. Jedni z nas tylko kupują, inni tylko sprzedają, a niektórzy z nas dokonują obu rodzajów transakcji. Mało, kto jednak wie, że istnieje kilka rodzajów aukcji internetowych. Znajomość rodzajów tych aukcji może być szczególnie pomocna dla osób, które z aukcji korzystają w celach biznesowych.

6PORAD

Jak wyświetlić zapamiętane hasła w przeglądarkach?

Czasami zdarza się, że nie pamiętamy hasła do danej strony internetowej, a zapamiętaliśmy je w Menedżerze haseł przeglądarki. Poniżej pokaże jak łatwo można je wyświetlić.

3PORADY

Jak sprawdzić czy domena internetowa jest wolna i do kogo należ

Kiedy zakładamy stronę w Internecie jednym z pierwszych kroków jest wybór domeny i jej rejestracja. Poniżej pokaże jak prosto sprawdzić czy wybrana nazwa jest wolna, ewentualnie do kogo należy i kiedy wygasa.

https://www.milionporad.pl/