Jak ubrać się tanio i oryginalnie, czyli zakupy w lumpeksie.

Jeżeli nie chcesz stracić dużo pieniędzy, a marzysz o jakiejś odmianie w szafie, spróbuj zakupów w lumpeksie.

Autor: Karolina, 14/08/2010, 11:17   temat wyróżnionyTemat wyróżniony przez redakcję

Jak wybierać lumpeksy.

Warto poszukać i odwiedzić parę lumpeksów w okolicy, w której mieszkamy. Dlaczego? Będziemy zorientowani jakie ceny nam oferują sklepy za kilogram ubrań lub czy ceny ubrań są już ustalone.
Poza tym robiąc zakupy w sklepie z używaną odzieżą to nie jest jak kupowanie w centrum handlowym, gdzie wszystko jest ogólnie dostępne i w każdym rozmiarze. W jednym lumpeksie znajdziesz koszulę, zaś w drugim ciekawą marynarkę, dlatego warto odwiedzić kilka sklepów.
Czasami zdarza się też znaleźć takie lumpeksy, które sprzedają tylko torebki, w innym ubrania są posegregowane kolorami, jeszcze w innym na działy, a niestety, w niektórych trzeba przeglądać kosze co jest najbardziej czasochłonne. Warto też odwiedzać lumpeksy, gdy jest nowa dostawa i rzeczy są nieprzebrane.

  Pokaż komentarze (2)

  Autor: Karolina 14/08/2010, 11:17

  95 pkt
  oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

  Czego lepiej nie kupować.

  Według mnie, aczkolwiek jest to indywidualna decyzja kupującego lepiej sobie odpuścić zakup bielizny i butów, które raczej ciężko będzie nam wyczyścić tak, aby mieć pewność, że są zdatne do użytkowania. Poza tym warto obejrzeć czy ubrania nie są poplamione, dziurawe lub na tyle stare, że widać to po fakturze materiału.

   Pokaż komentarze (8)

   Autor: Karolina 14/08/2010, 11:17

   91 pkt
   oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

   Jak nie zwariować w szale niskich cen.

   Jeżeli polubisz "polowanie" na ciuchy to kieruj się zdrowym rozsądkiem. Nie warto kupować ubrań na ilość bo kosztują mało, a potem je wyrzucać lub w nich nie chodzić. Nie kupuj ubrań, które są za duże lub za małe. Ubrania większe wchodzą w grę, jeśli wiesz jak je przerobić.

    Pokaż komentarze (1)

    Autor: Karolina 14/08/2010, 11:17

    83 pkt
    oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

    Najważniejsze - nastawienie.

    Na zakupy w lumpeksach dobrze jest wybrać się z kimś znajomym, kto ma inny styl ubierania się lub nosi inny rozmiar, ponieważ przeglądając ubrania możecie sobie podawać też te, które założy osoba towarzysząca sklepowemu buszowaniu bez zbędnej rywalizacji. Jeżeli idziesz pierwszy raz nie zniechęcaj się, że nic nie znalazłeś do tego potrzeba cierpliwości, czasu i niekiedy trochę szczęścia. Na koniec najważniejsze, nigdy nie idź z założeniem, że kupisz koszulkę i spodnie, bo możesz się rozczarować.

     Pokaż komentarze (2)

     Autor: Karolina 14/08/2010, 11:17

     84 pkt
     oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

     Ostatnie porady dobrego kupowania.

     Na zakupy w lumpeksie wygospodaruj sobie trochę wolnego czasu. Załóż na siebie takie ubrania, na które będzie można coś przymierzyć lub łatwo je ściągnąć, ponieważ czasami przymiarek jest sporo. Dobrze też wziąć ze sobą pojemną torbę i dobre nastawienie. Gdy już "złowisz" coś dla siebie wrzuć to w domu do prania, a potem ciesz się rzeczą, która jest jedyna w swoim rodzaju bo w końcu nie kupiona w centrum handlowym.

      Pokaż komentarze (0)

      Autor: Karolina 14/08/2010, 11:17

      82 pkt
      oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

      Jak kupować tylko to, co naprawdę jest nam potrzebne.

      Chciałabym dorzucić parę słów do tego tematu. Jak wiadomo w lumpeksach znajdujemy skarby przypadkiem i nie da się zaplanować takich zakupów. Warto jednak przemyśleć sporo wydatków zanim będzie za późno. Na początku proponuję przejrzeć własną szafę - zobaczyć co mamy. Przed wyprawą na zakupy do second-handów zrobić sobie rzetelną listę must have. Zależy od naszego charakteru, co na nią wpiszemy - czy wszystkie "ubraniowe" marzenia czy tylko konkretne potrzeby - starajmy się jednak nie wykraczać poza granice modowej przyzwoitości - skoro w szafie wiszą 4 małe czarne, a zakładamy jedną i to raz do roku, to piąta zdecydowanie nie jest potrzebna ;). rnKiedy już lista must have jest gotowa warto włożyć ją do torebki i zabrać na zakupy. I nią się kierować - nie kupować niczego, czego nie ma liście, jakkolwiek ładne i tanie by nie było. Skoro w domu uznałyśmy, że nie potrzebujemy koszulki bez rękawów, to jej nie kupujmy. rnNastępna rada to przymierzanie - wiadomo, nie wszystko da się założyć. Dlatego do SH polecam założyć dość obcisłe rzeczy - najlepszy będzie biały topik i jakieś leginsy, nawet jeśli założymy je pod warstwę wierzchnią. Pomaga to w przymierzaniu używanej odzieży, której nie mamy ochoty zakładać na gołe ciało. rnI ostatnia rada - przede wszystkim spokojnie. Tylko spokój może nas uratować, a naprawdę nie warto kłócić się z nikim, o to, kto pierwszy zobaczył tę czy inną bluzkę :)rnŻyczę owocnych zakupów.

       Pokaż komentarze (4)

       Autor: Jolka 15/08/2010, 21:21

       59 pkt
       oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

       Spontaniczność

       Według mnie nie należy na nic się nastawiać. Trzeba liczyć na spontaniczność. Pójść, a może coś się znajdzie, jeśli nie to trudno. Nie ma co planować. Zwykle jest tak, że szukając danego ubrania czy butów nigdy ich nie znajdujemy i to nie tylko w "ciucholandzie", ale także w zwykłym sklepie. Najczęściej dzieje się tak przypadkiem. Czasem idziemy coś załatwić i widzimy po drodze fajną rzecz, taką której nie znaleźlibyśmy nigdy specjalnie jej szukając.
       Także chodźmy do "szmateksów" bo można tam znaleźć naprawdę coś "eleganckiego". Nie musimy odwiedzać każdego, z pewnością znajdziemy ten jedyny ulubiony lub dwa lub trzy :-)

        Pokaż komentarze (0)

        Autor: Agnieszszka 28/08/2010, 13:58

        41 pkt
        oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

        Oryginalność i kreatywność

        Lumpeksy to idealne miejsce gdzie za niewielkie pieniądze dostaniemy naprawdę oryginalne ciuchy. Dlatego będąc w sklepie szukajmy wzrokiem ubrań, które się wyróżniają, i które sprawią, że każdy zwróci na nas uwagę, a nie koniecznie kolejnego czarnego t-shirta. Jeśli jeszcze potrafimy trochę szyć albo mamy kogoś takiego, to po niewielkich przeróbkach może się okazać, za niewielkie pieniądze możemy poczuć się jak gwiazda!

         Pokaż komentarze (0)

         Autor: Damonka85 29/09/2010, 09:53

         49 pkt
         oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

         https://www.milionporad.pl/