Praktyczne porady dla osób wyjeżdżających na wakacje

Jak szukać tanich lotów - 6 porad

Podróże samolotem już od kilku lat nie są środkiem transportu tylko dla zamożnych. Od czasu uruchomienia pierwszych tanich linii lotniczych minęło już kilka lat i nic dziwnego że zyskały

Jak nie dać się oszukać w biurze podróży? - 11 porad

Na początku października już tradycyjnie pojawiają się oferty przed sprzedażowe wycieczek na rok następny. Wielu klientów decyduje się na wykupienie oferty już na jesień ze względu na

5PORAD

Co można zabrać do samolotu?

Lecąc samolotem musimy podzielić swoje rzeczy na dwa rodzaje bagażu: podręczny, który zabieramy ze sobą do maszyny bagaż główny, który oddajemy przy odprawie i odbieramy na lotnisku docelowym. O ile przy bagażu głównym nie ma większych ograniczeń (towary niedozwolone, ograniczenia wagowe), o tyle bagaż podręczny trzeba pakować z głową i mieć na uwadze pewne obostrzenia wprowadzone kilka lat temu.

15PORAD

Autostop - porady dla początkujących

Podróż autostopem to jedna z ciekawszych i najmniej przewidywalnych przygód jaką można przeżyć w trakcie wędrowania po świecie. Trzeba jednak do takiego podróżowania odpowiednio się przygotować i stosować się do kilku zasad, by w naszej pamięci pozostały na długie lata ciepłe wspomnienia.

22PORADY

Co zabrać na wakacje?

Wybierając się na wakacje często krzątamy się po całym domu myśląc: "o czym jeszcze zapomniałem?". Pół biedy jeśli po przyjeździe na miejsce nie dopadnie nas myśl "cholera, zapomniałem o...". Dla tych, którzy często nie wyjeżdżają i nie mają w głowie listy rzeczy do zabrania, jak i dla tych którzy są niepozbierani - stwórzmy listę-niezbędnik co zabrać ze sobą na wakacje.

10PORAD

O czym nie zapomnieć przed wyjazdem

Wyjeżdżając na urlop zastanawiamy się co ze sobą zabrać i myślimy głównie o tym co ma się znaleźć w walizce albo o tym, czy plecak nie będzie za ciężki do noszenia. A mało uwagi poświęcamy temu, co należy ZROBIĆ przed wyjazdem, żeby przez ten czas świat się bez naszej obecności nie zawalił. I żeby na miejscu nie spotkała nas jakaś niemiła niespodzianka.

12PORAD

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą na wakacjach?

W miejscowościach turystycznych, pociągach i lotniskach na nieprzezornych turystów czekają świetnie przygotowani złodzieje. Turyści wyposażeni w aparaty cyfrowe, drogie komórki, zazwyczaj z dużą ilością pieniędzy przy sobie, a jednocześnie nieprzygotowani i zrelaksowania są dla nich łatwym celem. Dlatego zanim wyruszymy w podróż warto zabezpieczyć się przed kradzieżą. O czym należy pamiętać, by nie paść ofiara złodzieja?

https://www.milionporad.pl/