Jak bezpiecznie testować kosmetyki w perfumerii

Zdarzyło Wam się sprawdzać kolor pomadki w drogerii czy perfumerii na ustach, bez wykorzystania pacynki czy uprzedniej dezynfekcji szminki?

Autor: blogmakijazpl, 17/07/2012, 12:42

Wszyscy chcemy testować

Testowanie produktu ? niezależnie od tego czy makijażowego czy pielęgnacyjnego daje nam większą szansę na to, by kupić dobrze dobrany do nas kosmetyk. Ba! To także doskonały pomysł, by nie kupić kosmetycznego bubla.

  Pokaż komentarze (0)

  Autor: blogmakijazpl 17/07/2012, 12:42

  21 pkt
  oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

  Są specjalne płyny

  Oczywiście prawdą jest, że w testerach kryją się bakterie, ale trzeba też wiedzieć, że zarazić się czymkolwiek poprzez testowanie kosmetyków nie jest aż tak łatwo. Rozmawiałam o tym z dermatologiem, który potwierdził, że bezzasadne jest wpadanie w obsesję.
  Wystarczy zachować kilka podstawowych zasad i pamiętać by nie testować kosmetyków w momencie, kiedy nasza odporność jest obniżona ? np. w okresie przeziębienia. Osłabiony organizm jest po prostu bardziej podatny na złapanie wirusa.

  Jeśli jednak podczas okresu osłabienia organizmu musimy skorzystać z testera, najlepiej wykorzystajmy do tego celu jednorazowe akcesoria i płyny do dezynfekcji.

   Pokaż komentarze (0)

   Autor: blogmakijazpl 17/07/2012, 12:42

   29 pkt
   oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

   Co i jak testujemy?

   Podkłady można spokojnie aplikować na skórę bezpośrednio z tubek czy flakonów. Pudry lepiej testować czystym pędzlem, którym dysponuje każdy konsultant w perfumerii, ale można również wykorzystać wacik lub jednorazową gąbeczkę.

   Z tuszem do rzęs sytuacja jest bardziej skomplikowana, w perfumeriach są dostępne jednorazowe szczoteczki, ale tu trzeba pamiętać, że w maskarze za większy sukces odpowiada właśnie szczotka. W każdym tuszu jest inna, a szczoteczki jednorazowe są zupełnie innej jakości!

   Jeśli chodzi o pomadki i błyszczyki to polecam przed pomalowaniem ust wytrzeć chusteczką delikatną warstwę wierzchnią i spryskać ją płynem dezynfekującym albo poprosić o to konsultanta.
   Warto też poprosić konsultanta o nałożenie pomadki gdyż zrobi to swoim pędzlem, a ten za każdym razem musi być dokładnie wyczyszczony.

    Pokaż komentarze (0)

    Autor: blogmakijazpl 17/07/2012, 12:42

    25 pkt
    oceń pozytywnieoceń negatywnie  zgłoś do usunięcia

    https://www.milionporad.pl/