Dom, Wnętrze, Ogród

5PORAD

Jak pielęgnować storczyki (orchidee)?

Storczyki zdobywają ostatnio coraz większą popularność wśród miłośników roślin doniczkowych. Te piękne kwiaty są jednak bardzo delikatne i kapryśne, dlatego też wymagają wyjątkowej uwagi i troski. Warto poznać kilka podstawowych zasad pielęgnacji tych roślin.

5PORAD

Jak odnowić zaniedbany trawnik?

Przywrócenie trawnika do ładu - po zimie, lub po poprzednim właścicielu gruntu - nie musi od razu oznaczać wielkich nakładów finansowych. Wystarczy trochę pracy i trawnik powinien odżyć :)

4PORADY

Jak pielęgnować irysy (kosaćce)?

Irysy to jedne z najczęściej uprawianych w Polsce kwiatów. Liczą ponad 200 odmian i gatunków - bardzo zróżnicowanych, pod względem nie tylko barwy, rozmiarów i kształtów, ale nawet warunkami uprawy. Z całą pewnością mogą przyozdobić każdy ogród, pod warunkiem że odpowiednio się o nie zadba.

9PORAD

Jak pielęgnować rośliny owadożerne?

Zdarza się, że pod wpływem chwili kupujemy roślinę owadożerną lub też dostajemy ją w prezencie. Co zrobić, aby nie zmarniały? Oto kilka podstawowych rad, jakie należy spełnić decydując się na hodowlę tych pięknych roślin.

7PORAD

Czy warto zamieszkać na poddaszu

Jakiś czas temu modne stały się mieszkania na poddaszu. Poddasze często jest przestronne, przez co kojarzy się z wolnością i swobodą. A przy samodzielnej adaptacji można zrealizować różne ciekawe pomysły na wnętrze.

5PORAD

Jak pielęgnować kaktusy?

Zwykło się mówić, że kaktusy są łatwe w uprawie, bo nie trzeba ich podlewać. Jednak kaktusy wymagają naszej uwagi. Jeśli zapewnimy im optymalne warunki rozwoju, odwdzięczą się zakwitając.

7PORAD

Jak pielęgnować ogródek różany?

Kilka porad dla tych, którzy mierzą się z hodowaniem róż na większą skalę niż we flakonie ;)

6PORAD

Jak przygotować sadzonkę oleandra?

Oto kilka porad, jak przygotować sadzonkę, by wyhodować u siebie piękną, śródziemnomorską roślinę

5PORAD

Jak sprawić, by pestki owoców egzotycznych wykiełkowały?

Rośliny egzotyczne są ciekawym urozmaiceniem domowej roślinności, a do ich zasadzenia można zwyczajnie wykorzystać pestki z owoców. Ale jak to zrobić, żeby pestki wykiełkowały?

4PORADY

Jak się pozbyć uciążliwego współlokatora?

Wynajmujesz mieszkanie do spółki z kimś z ogłoszenia. Na początku było OK, ale im pewniej się przy Tobie poczuł, tym na więcej zaczął sobie pozwalać. W końcu stało się to nie do zniesienia... Co począć?

2PORADY

Pleśń w łazience

nie mogę usuną uszczelnień w kabinie

1PORADA

Bezpieczny dom dla malucha

Urządzanie mieszkania, w którym wkrótce pojawi się dziecko jest nie lada wyzwaniem. Wybierając farby do ścian i meble nie zwracamy już uwagi wyłącznie na design i kolorystykę, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo zastosowanych materiałów. Wszystko po to, aby nasze maleństwo rozwijało się jak najlepiej i cieszyło się jak najlepszym zdrowiem.

3PORADY

Plamy na skórzanej kanapie

Witam. Proszę o poradę, jak usunąć z jasnej beżowej kanapy skórzanej plamy po ciemnych jeansach. Od siadania na kanapie zrobiły się odbarwienia. Próbowałam delikatnie płynem do naczyń, nawet cif-em, ale nic. Może jest jakiś środek do czyszczenia specjalny? A może domowym sposobem się da?

1PORADA

Terma gazowa dwu funkcyjna

mam problem z termą gazową dwu funkcyjną ,nie utrzymuje płomienia po zapaleniu co się zapali to zaraz gaśnie i tak co chwila się zapala i gaśnie,czy to może być awaria czujnika przy wylocie czy coś poważniejszego czy bez serwisu się nie obejdzie terma jest f-my BERETTA CIAO II

2PORADY

Jak dobrze urządzić sypialnię

Sypialnia to oaza wypoczynku, w której regenerujemy siły po całodziennej gonitwie. Przestrzeganie pewnych reguł lub zastosowanie pomysłowych rozwiązań sprawi, że stanie się ona miejscem, gdzie będziemy budzić się i zasypiać z prawdziwą przyjemnością.

2PORADY

Czy jest jakiś preparat na pająki?

Witam. Mieszkam w domku jednorodzinnym od kilku lat. Mój problem dotyczy pająków. Syna pokój jest na poddaszu i wcześniej nie było takiego problemu, a teraz problemem są pająki które wiszą wieczorem wzdłuż jego okien i czekają aby wejść do środka. Syn boi się spać w swoim pokoju, a ja zauważyłam,że te pająki są także widoczne z drugiej strony budynku pod daszkiem gdzie idą rynny i chciałaby te miejsca wokół całego domu spryskać jakimś preparatem , ale nie wiem jakim. Proszę więc o pomoc w tej sprawie i jakąś radę , bo to że je zniszczyłam raz nie znaczy ,że za dzień czy dwa znów ich tam nie będzie. Do tej pory w ciągu 3 lat nie miałam podobnego problemu. Czekam na sugestie co robić.

1PORADA

Jak urządzić bezpieczną łazienkę

Planując wyposażenie mieszkania, bądź domu ze szczególną uwagą oglądamy magazyny wnętrzarskie, dobieramy kolory ścian, zastanawiamy się nad zakupem designerskich elementów, które nadadzą pomieszczeniom wyrazu. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, że dom nasz, nie będzie muzealnym wnętrzem, lecz miejscem w którym toczyć się będzie życie. Powinien więc on być nie tylko wysmakowany pod względem estetycznym, ale także bezpieczny w użytkowaniu.

1PORADA

Mrożenie roślin

Mam pytanie, moje myszy bardzo lubią łodygi od mniszka lekarskiego. Wiem że rośliny po przymrozkach nie można dawać zwierzętą, ale słyszałem coś o mrożeniu roślin. Czy można zamrozić je i np zimą dawać?

https://www.milionporad.pl/