Dom, Wnętrze, Ogród

6PORAD

Jak przygotować się do cyfryzacji sygnału telewizyjnego?

Przejście na nadawanie cyfrowe zbliża się wielkimi krokami - w Zielonej Górze, Gdańsku i Poznaniu odbiorniki analogowe staną się bezużyteczne już w listopadzie tego roku! Jeśli nie wiesz jeszcze jak przygotować się do tych zmian, ten poradnik jest dla Ciebie.

10PORAD

Jak przystosować mieszkanie dla dziecka z alergią?

Jeśli twoje dziecko ma alergię na kurz, pyłki, roztocza i inne to starasz się je chronić przed działaniem alergenów na zewnątrz. Jednak wasze mieszkanie także może potęgować dolegliwości małego alergika. Jak przystosować dom by był bezpieczny dla dziecka z alergią?

8PORAD

Jak dbać o wodę?

Właściwe dobrane i odpowiednio zastosowane filtry do wody to bardzo ważna sprawa w każdym domu. Co zrobić jeżeli z kranu płynie mętna woda? Jak usunąć bakterie, lub uzdatnić wodę do picia? Jak zmiękczyć wodę? Na większość problemów pomogą właśnie odpowiednie filtry i urządzenia.

4PORADY

Sprzątanie - porządki

Czym czyścić podłogę z drewna bukowego

3PORADY

Mrowki faraona

jak sie ich pozbyc

10PORAD

Jak lutować?

Lutowanie to sztuka – twierdzą znawcy tematu. Jeśli jednak ktoś dopiero stawia pierwsze kroki przyda mu się kilka pomocnych informacji. Z zastrzeżeniem, że będzie tu mowa o samych podstawach. Bo z zasad rządzących lutowaniem można stworzyć książkę.

10PORAD

Jak wybrać drewnianą podłogę

Decydując się na podłogę z drewna nie mamy żadnego marginesu błędu, zarówno przy jej wyborze, jak i montażu. Jakiekolwiek odstępstwa od tej reguły kończą się sporym nadszarpnięciem domowego budżetu, bo to kosztowna inwestycja. Meble czy firanki możemy zmienić w każdym momencie, wymiana podłogi to zupełnie inna sprawa.

16PORAD

Jak sprzedać mieszkanie

Niecodziennie sprzedaje się mieszkania, dlatego może być trudno odpowiednio się do takiej operacji zabrać. Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży? Poniższe moje rady piszę z własnego niedawnego doświadczenia, zachęcam do dyskusji.

10PORAD

Jak postępować z żywą choinką?

Coraz więcej osób decyduje się ostatnio na żywa choinkę, zamiast sztucznej. Wbrew temu, co twierdzą pseudo ekolodzy, bardziej sprzyja to środowisku niż sztuczny wiecheć plastyku znoszony ze strychu co roku. Warto zatem zastosować kilka trików, żeby przedłużyć ładny wygląd pachnących, zielonych gałązek.

5PORAD

Jak ocieplać mieszkanie od wewnątrz

Niestety nie zawsze jest możliwe ocieplenie budynku/mieszkania od zewnątrz (co jest lepszym rozwiązaniem). Czym i jak ocieplać od wewnątrz?

11PORAD

Jak wybrać odkurzacz?

Obecnie na rynku jest bardzo dużo różnych rodzajów odkurzaczy. Nie łatwo podjąć decyzję co do wyboru konkretnego modelu. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek na co warto zwrócić uwagę, by być zadowolonym z zakupu.

11PORAD

Telewizor LCD

Chciałabym kupic telewizor LCD ale nie wiem na co mam zwracać uwage.Proszę o pomoc.

6PORAD

Jak skutecznie posprzątać ogród?

Jesień to koniec sezonu dla działkowców, po którym musimy posprzątać nasz ogród. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe zadanie.

5PORAD

Jak pielęgnować złotą biżuterię?

Złota biżuteria jest nie tylko cenna ale i piękna. Nie każdy wie jak o nią dbać, by na długo cieszyła oko swoim blaskiem. Oto kilka rad jak pielęgnować złote ozdoby, by zachowały swoje piękno.

8PORAD

Jakie rośliny doniczkowe lubią ciemne pomieszczenia?

Bardzo lubię kwiaty w mieszkaniu. Niestety mam szczęście, aby trafiać na pokoje z ekspozycją północną lub północno-wschodnią, w których nie ma słońca wcale albo jest ono tylko przez chwilkę rano. Nie mogę więc hodować wielu moich ulubionych gatunków. Dlatego też dla osób w podobnej sytuacji chciałabym zaprezentować listę domowych roślin doniczkowych, które będą rosły nawet w ciemnych pokojach.

8PORAD

Jak dbać o nasze naczynia?

Naczynia: garnki, patelnie, rondelki, czajniki to często inwestycja na długie lata. Często pary młode dostają je na ślub albo osoby, które wprowadzają się do swojego nowego gniazdka. Jak dbać o nie, aby służyły nam długo i bez zarzutu? Oto kilka porad.

11PORAD

Jak optycznie powiększyć wnętrze

Wielu z nas zmaga się z tym problemem: mamy małe, ciasne mieszkanka, a w nich nieduże pokoje, które często sprawiają wrażenie zagraconych. Miejsca nie da się dodać, ale można sprawić, że pokój będzie wyglądał na trochę większy.

5PORAD

Jak pozbyć się gołębi?

Gołębie- zmora wielu osób. Roznoszą zarazki, brudzą, hałasują gruchając i nie dając rano spać. Jak się ich pozbyć?

5PORAD

Jak pielęgnować storczyki (orchidee)?

Storczyki zdobywają ostatnio coraz większą popularność wśród miłośników roślin doniczkowych. Te piękne kwiaty są jednak bardzo delikatne i kapryśne, dlatego też wymagają wyjątkowej uwagi i troski. Warto poznać kilka podstawowych zasad pielęgnacji tych roślin.

5PORAD

Jak odnowić zaniedbany trawnik?

Przywrócenie trawnika do ładu - po zimie, lub po poprzednim właścicielu gruntu - nie musi od razu oznaczać wielkich nakładów finansowych. Wystarczy trochę pracy i trawnik powinien odżyć :)

https://www.milionporad.pl/