Windows - praktyczne porady (Windows 7, Vista, XP i oprogramowanie Microsoft)

Krok po kroku: Co zrobić zaraz po instalacji systemu Windows - 14 porad

Temat dla tych, którzy kupili swój pierwszy komputer i nie bardzo wiedzą, co im się przyda, dla tych, którzy mają komputer od dawna, ale postanowili wgrać od nowa system, bo za wolno chodzi i

Jak przygotować tekst do druku w Wordzie? - 11 porad

Czy nie lepiej czyta się nam teksty, które nie tylko są dobrze napisane, ale również są przejrzyste i czytelne?

4PORADY

Jak przyspieszyć działanie systemu Windows XP?

Pracujesz jeszcze na Windowsie XP, bo Twój sprzęt nie uciągnie nowszego i robisz reinstall systemu co tydzień, bo czujesz, że chodzi coraz wolniej i doprowadza Cię to do szału? Jeśli nie posiadasz najnowszego komputera, to możesz zrobić pare rzeczy, które przedłużą żywotność Twojego systemu i nie będzie potrzeby ponownej instalacji przez długi czas.

1PORADA

Jak zamienić Y i Z na klawiaturze?

Niby drobnostka, ale spotykam się od czasu do czasu z osobami, które czy to na gg czy innym komunikatorze pozamieniali 'y' z 'z'. Jest to po prostu przełączenie języka w systemie.

10PORAD

Bezpieczeństwo korzystania z Windows

Większość użytkowników komputerów bazuje na systemie operacyjnym Windows. Trzeba jednak wiedzieć, że to system bardzo narażony na zagrożenia płynące przede wszystkim z Internetu. Żeby obronić się przed atakami trzeba stosować odpowiednią profilaktykę.

13PORAD

Jak chronić komputer przed wirusami

Wirusów nie można bagatelizować niszczą one bowiem nie tylko logiczną strukturę dysków, uniemożliwiając dostęp do danych, ale także powodują fizyczne uszkodzenie komputera. Codziennie pojawiają się także ich nowe wersje więc, by skutecznie z nimi walczyć należy trzymać rękę na pulsie.

11PORAD

Jak przekonwertować plik DOC do PDF?

PDF to obecnie jeden z najpopularniejszych formatów dokumentów, które stosujemy w korespondencji elektronicznej. W przeciwieństwie do dokumentu Word nie można go łatwo edytować, a poza tym jest gwarancja, że wygląd, nad którym ciężko pracowaliśmy nie rozwali się, niezależnie od programu jakim PDF zostanie otwarty. Dlatego warto przed wysłaniem zamienić DOC na PDF.

7PORAD

Przywracanie systemu WINDOWS 7 do poprzedniego stanu

Czasami zdarza się, że dokonamy jakiejś zmiany w systemie, której nie może cofnąć, a zakłócają nam pracę komputera. Ratunkiem może być dostępna funkcja przywracania systemu. Poniżej instrukcje jak to zrobić w systemie Windows 7 i jak potem ewentualnie cofnąć te zmiany.

10PORAD

Przywracanie systemu WINDOWS VISTA do poprzedniego stanu

Czasami zdarza się, że dokonamy jakiejś zmiany w systemie, której nie może cofnąć, a zakłócają nam pracę komputera. Ratunkiem może być dostępna funkcja przywracania systemu. Poniżej instrukcje jak to zrobić w systemie Windows VISTA i jak potem ewentualnie cofnąć te zmiany.

11PORAD

Przywracanie systemu WINDOWS XP do poprzedniego stanu

Czasami zdarza się, że dokonamy jakiejś zmiany w systemie, której nie może cofnąć, a zakłócają nam pracę komputera. Ratunkiem może być dostępna funkcja przywracania systemu. Poniżej instrukcje jak to zrobić w systemie Windows XP i jak potem ewentualnie cofnąć te zmiany.

13PORAD

Przywracanie usuniętej ikony kosza z pulpitu

Czasami zdarza się, że niechcący usuniemy ikonkę kosza z pulpitu. Nie możemy przez to np. przywrócić usuniętych plików. Poniżej sposoby jak można odwrócić nasza pomyłkę.

10PORAD

Przeniesienie kontaktów z MS Outlook do Excela

Kiedy nasza książka adresowa w MS Outlook zawiera bardzo dużo pozycji, warto zastanowić się, czy nie przenieść ich do arkusza kalkulacyjnego. Dzięki temu lista będzie bardziej czytelnia i prostsza do druku. Poza tym, to idealna meta na zrobienie sobie zapasowej kopii danych naszych kontaktów.

8PORAD

Jak zabezpieczyć Outlook Express przed modyfikacją ustawień?

Jeśli z Twojego komputera, np. w pracy korzysta wiele osób, to warto zabezpieczyć swoje konto pocztowe przed niepożądanymi zmianami w ustawieniach programu. Przy korzystaniu z programu Outlook Express jest to bardzo proste. Wystarczy drobna zmiana w rejestrze.

6PORAD

Jak wyświetlić zapamiętane hasła w przeglądarkach?

Czasami zdarza się, że nie pamiętamy hasła do danej strony internetowej, a zapamiętaliśmy je w Menedżerze haseł przeglądarki. Poniżej pokaże jak łatwo można je wyświetlić.

3PORADY

Jak dodać automatyczny podpis do poczty wychodzącej?

Podpis w poczcie wychodzącej to element nieodzowny formowej korespondencji. Dzięki niemu nie musimy przy każdym mailu ręcznie wpisywać naszych danych kontaktowych. Program pocztowy zrobi to za nas. Poniżej podam jak szybko przygotować taki podpis.

3PORADY

Jak sprawdzić swoje IP?

Czasami zdarza się, że potrzebujemy podać nasz numer IP, np. przy konfiguracji programów lub przy kontaktach z naszym operatorem internetowym. Poniżej zaprezentuję kilka sposobów jak uzyskać numer IP swojego komputera.

https://www.milionporad.pl/