Obsługa techniczna i serwisowanie samochodu - praktyczne porady

Jak naładować akumulator prostownikiem? - 10 porad

Jeżeli wsiadasz do auta i ono nie chce odpalić, a masz wrażenie, że kontrolki przygasają to prawdopodobnie rozładował ci się akumulator. Nie musisz od razu kupować nowego. Za pomocą

Kupujemy samochód używany - 11 porad

Kupno samochodu używanego to przedsięwzięcie wymagające dość dobrego przygotowania i niestety, choć mnóstwo osób w to nie wierzy, raczej ryzykowne. Przeczytaj jak nie dać się wykiwać

5PORAD

Jak serwisować używany samochód?

Serwisowanie samochodu nie jest proste. Nawet jeśli oddajemy samochód do serwisu mówiąc "zróbcie co trzeba". Minimum wiedzy pozwoli nam uniknąć wysokich rachunków i utrzymać samochód w dobrej kondycji.

8PORAD

Sposoby na zaparowane szyby

Zjawisko to, występujące szczególnie w zimie lub podczas deszczu, jest jednym z najczęściej napotykanych przez kierowców problemów, utrudniających poruszanie się samochodem lub w ogóle wyjechanie z parkingu. Na szczęście jest na to kilka sposobów.

7PORAD

Jakie powinno być ciśnienie w oponach?

Ciśnie w oponach wbrew pozorom to bardzo ważna kwestia. Ma ono wpływ na komfort jazdy, bezpieczeństwo, zużywanie się opon i podwozia oraz co gorsza na zużycie paliwa. Jakie ciśnienie powinno być w oponach i jak dokonać wiarygodnego pomiaru?

10PORAD

Jak przygotować auto do podróży?

Wielu z nas wybiera się na wakacje samochodem. Awaria auta często oznacza konieczność zakończenia urlopu i powrotu do kraju. Jak więc zabezpieczyć się przed przykrymi niespodziankami?

10PORAD

Jak przygotować samochód do zimy?

Kiedy za oknem pojawia się pierwszy śnieg należy przygotować auto na nadchodzącą zimę. Poniżej wymieniam kilka czynności, które powinno się wykonać, aby zwiększyć komfort jazdy podczas tej pory roku, ale przede wszystkim, by zwiększyć bezpieczeństwo w trudnych zimowych warunkach.

6PORAD

Jaki wybrać silnik: benzyna, diesel czy gaz?

Kupując samochód, zwłaszcza po raz pierwszy, bywa że stawiamy sobie pytanie: jaki rodzaj silnika wybrać? Kupić benzynę czy może jednak diesla? Zawsze ropa była tańsza, ale przy obecnych cenach po pierwsze i tak jest drogo, a po drugie silnik benzynowy można przerobić na gaz i będzie taniej. A może lepiej nie przerabiać? Czy cena paliwa to jedyne kryterium, które powinniśmy brać pod uwagę?

24PORADY

Co warto wozić w samochodzie?

apteczka, kamizelka, gaśnica, koło zapasowe - to standard, ale co jeszcze warto ze sobą wozić na wszelki wypadek?

6PORAD

Na co zwracać uwagę przy doborze oleju silnikowego?

Dobranie odpowiedniego oleju silnikowego do naszego modelu samochodu jest bardzo ważne dla jego sprawnego i długotrwałego funkcjonowania. Jeżeli chcemy, aby samochód służył nam długo i bezawaryjnie musimy wybrać olej silnikowy dokładnie przeznaczony dla odpowiedniego modelu silnika i jak najwyższej jakości.

6PORAD

Jak zrobić nową wykładzinę do bagażnika

Twoja wykładzina w bagażniku była już stara, bruda i poplamiona? Chcesz ją odświeżyć, ale nie wiesz skąd wziąć nową? Nie ma problemu. Tanim kosztem i chwilą pracy tchnąłem w mój bagażnik nowe życie, więc dzielę się zdobytą wiedzą.

https://www.milionporad.pl/