Porady dla webmasterów, tworzenie stron internetowych

Jak wybrać hosting (serwer wirtualny)? - 6 porad

Niezależnie od tego, czy właśnie chcesz zamieścić w Internecie swoją pierwszą stronę w życiu, czy też szukasz profesjonalnego hostingu dla nowej strony Twojej firmy - stronę "gdzieś"

Jak założyć sklep internetowy? - 9 porad

Zakładam, że jeśli już tu trafiłeś (lub trafiłaś - przepraszam będę pisał dla wygody w formie męskiej), wiesz już co i komu chcesz sprzedawać, masz swoich dostawców oraz zrobiłeś

19PORAD

Cechy dobrego sklepu internetowego - zwiększ swoją sprzedaż!

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, to mam dla Ciebie kilka porad jak taki sklep powinien działać, by był przyjazny klientowi. Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie nie jesteś informatykiem i nie stworzyłeś swojego sklepu sam, więc większość zmian będzie zbyt trudna do samodzielnego wprowadzenia. Ale dobrze żebyś chociaż zdawał sobie sprawę z tego, jak powinien funkcjonować taki sklep, by klienci czuli się w nim jak najlepiej i jak najłatwiej mogli zrobić zakupy. A jeżeli Twój sklep jest bardzo niezgodny z poniższymi poradami, sugerowałbym nawet zmianę platformy e-commerce, ponieważ jest duża szansa, że wprowadzenie odpowiednich zmian znacznie zwiększy obroty Twojego sklepu i - co za tym idzie - Twoje zarobki. Taka zmiana nie musi się nawet wiązać z wysokimi wydatkami - możesz skorzystać z bardzo dobrze skonstruowanych platform, które nie pobierają opłat instalacyjnych, a jedynie miesięczny abonament lub niewielką prowizję od wartości transakcji. Dzięki temu nie musisz ponosić wysokich kosztów przy przenosinach. O różnych dostępnych rozwiązaniach przeczytasz w artykule Jak założyć sklep internetowy. Dodam tylko, że jeśli chodzi o prowadzenie sklepu internetowego, jest wielkie pole do popisu, ponieważ wg badań PBI, InteliWISE i IAB Polska z 2008 roku: - 55% osób jest "raczej zadowolona" z jakości obsługi, tylko 23% zadowolona, a zaledwie 3% bardzo zadowolona. Pomyśl więc, jakie mogą być korzyści z dołączenia do tych elitarnych 3%! - 90% osób napotyka na trudności w witrynach transakcyjnych! Aż 79% osób nie informuje o tym właściciela witryny, a 25% w ogóle nie może się skontaktować z firmą w celu poinformowania o problemie! 42% przebadanych twierdzi, że napotykając problemy, całkowicie rezygnuje z oferty firmy. Te liczby są przerażające - to gigantyczny odsetek klientów traconych w wyjątkowo głupi sposób. - Zaledwie 4% respondentów nie opowiada innym o swoich negatywnych doświadczeniach. Jak widzisz, dobrze funkcjonujący sklep to podstawa prowadzenia handlu online.

14PORAD

Jak SEO zoptymalizować stronę?

Wiele pod względem pozycji w Google można zyskać dokonując tylko drobnych zmian na samej pozycjonowanej stronie www. Działanie takie to jeden z kluczowych elementów tzw. optymalizacji pod kątem wyszukiwarek - search engine optimisation (SEO). Warto myśleć o odpowiedniej konstrukcji serwisu już od samego początku jego tworzenia, ale wprowadzając modyfikacje do już funkcjonującej strony, często zupełnie niewielkim kosztem można zyskać bardzo wiele. Gdy znamy już misję strony i wiemy, na jakie słowa i frazy kluczowe chcemy ją wypozycjonować, zabieramy się do pracy w następujący sposób:

9PORAD

Jak NIE pozycjonować stron www?

Nielegalne metody zwiększenia pozycji w wynikach wyszukiwania nie tylko są już z łatwością wykrywane przez roboty i omijane, ale mogą doprowadzić do całkowitego wykluczenia oszukującej strony z wyników wyszukiwania. Niektórym może się wydawać że są na tyle sprytni żeby oszukać boty, ale ich twórcy też przecież nie śpią... Co zatem powoduje zbanowanie w wyszukiwarkach na zawsze?

11PORAD

Jak projektować strony internetowe?

W gąszczu rosnących jak grzyby po deszczu stron WWW ciężko trafić na te rzeczywiście dobrze przygotowane. I nie jest to już opinia zadufanych w sobie "webdesignerów", którzy krytykują innych, sami nie będąc lepszymi. Uwaga - Internauci zaczynają być coraz bardziej świadomi na tym polu!

9PORAD

Jak zarejestrować domenę internetową?

Aby zdobyć własny adres internetowy nie potrzebujesz dużo pieniędzy ani specjalnych umiejętności. Nie musisz mieć własnej firmy ani ukończonych 18 lat. Wystarczy 5 minut i przejście 8 kroków, aby stać się posiadaczem własnej domeny.

3PORADY

Jak sprawdzić czy domena internetowa jest wolna i do kogo należ

Kiedy zakładamy stronę w Internecie jednym z pierwszych kroków jest wybór domeny i jej rejestracja. Poniżej pokaże jak prosto sprawdzić czy wybrana nazwa jest wolna, ewentualnie do kogo należy i kiedy wygasa.

18PORAD

Google AdSense - porady

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na spieniężenie prowadzonej przez siebie strony internetowej jest reklama kontekstowa. Google ze swoim programem reklamowym zdobył pozycję niekwestionowanego lidera w tej branży i większość wydawców stron korzysta właśnie z ich usług. Jednak sama rejestracja i umieszczenie reklam na stronie w paru miejscach często nie przyniesie zadowalających dochodów. W ogóle, umieszczenie reklamy na stronie www to nie jest sposób na szybki i duży zarobek. Potrzeba dużo pracy, żeby strona rzeczywiście zaczęła zarabiać. A znając parę tricków można zwiększyć lub nawet pomnożyć swoje dochody. Oto kilka wskazówek właśnie na przykładzie programu Google AdSense.

15PORAD

Jak reklamować się w internecie

Obecnie, zraz z rozwojem Internetu obserwujemy stały wzrost popularności reklamy internetowej. Poniżej pokażę z jakimi typami reklam możemy się spotkać i jakie działania marketingowe podjąć aby pozyskać stałych klientów lub odwiedzających naszą stronę.

10PORAD

Google Adwords - zakładamy konto

Linki sponsorowane to bardzo dobra forma reklamy naszej strony w Internecie. Poniżej przedstawię jak założyć sobie samemu takie konto.

16PORAD

Google Adwords - tworzenie kampanii reklamowej

Kiedy już wiemy jak założyć konto na Google AdWords, trzeba przejść to ustawienia naszej kampanii reklamowej. Poniżej instrukcja krok po kroku.

8PORAD

Jak oszczędzać wzrok podczas korzystania z komputera

Krótkowzroczność to dzisiaj problem wielu młodych ludzi, którzy.. właśnie spędzają dużo czasu przed komputerem. Co możemy więc zrobić, żeby nie rezygnować z tej przyjemności i jednocześnie zachować dobry wzrok?

5PORAD

Co to jest?

portal, strona internetowa, mini strona, host. hosting, katalog stron Bardzo proszę o wyjaśnienie znaczenia tych słów

https://www.milionporad.pl/