Turystyka

22PORADY

Co zabrać na wakacje?

Wybierając się na wakacje często krzątamy się po całym domu myśląc: "o czym jeszcze zapomniałem?". Pół biedy jeśli po przyjeździe na miejsce nie dopadnie nas myśl "cholera, zapomniałem o...". Dla tych, którzy często nie wyjeżdżają i nie mają w głowie listy rzeczy do zabrania, jak i dla tych którzy są niepozbierani - stwórzmy listę-niezbędnik co zabrać ze sobą na wakacje.

15PORAD

Autostop - porady dla początkujących

Podróż autostopem to jedna z ciekawszych i najmniej przewidywalnych przygód jaką można przeżyć w trakcie wędrowania po świecie. Trzeba jednak do takiego podróżowania odpowiednio się przygotować i stosować się do kilku zasad, by w naszej pamięci pozostały na długie lata ciepłe wspomnienia.

14PORAD

O czym warto wiedzieć wybierając się do Indii?

Indie, kraj kontrastów, pięknych przestrzeni, ale też biedy, chorób i brudu...Aby się odnaleźć podczas podróży do tego kraju, warto zapoznać się z kilkoma praktycznymi radami.

12PORAD

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków to miasto, które zasłużenie nazywa się magicznym. Zachwycają się nim nie tylko rodacy z innych rejonów kraju ale i cudzoziemcy. Oto kilka podpowiedzi dla przyjezdnych, co warto zobaczyć.

12PORAD

O czym pamiętać jadąc do Egiptu

Egipt jest obecnie bardzo popularnym krajem wśród osób planujących wakacje, ze względu na stosunkowo niskie ceny pobytu i... trwający cały rok sezon. Jednak Egipt to Afryka i jeżeli jedzie się tam po raz pierwszy, należy wiedzieć o paru rzeczach, np. jak ustrzec się przed tzw. Zemstą Faraona i nie spędzić urlopu w toalecie.

12PORAD

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą na wakacjach?

W miejscowościach turystycznych, pociągach i lotniskach na nieprzezornych turystów czekają świetnie przygotowani złodzieje. Turyści wyposażeni w aparaty cyfrowe, drogie komórki, zazwyczaj z dużą ilością pieniędzy przy sobie, a jednocześnie nieprzygotowani i zrelaksowania są dla nich łatwym celem. Dlatego zanim wyruszymy w podróż warto zabezpieczyć się przed kradzieżą. O czym należy pamiętać, by nie paść ofiara złodzieja?

11PORAD

Jak nie dać się oszukać w biurze podróży?

Na początku października już tradycyjnie pojawiają się oferty przed sprzedażowe wycieczek na rok następny. Wielu klientów decyduje się na wykupienie oferty już na jesień ze względu na atrakcyjne ceny. Promocja jednak nie koniecznie idzie w parze ze standardem. Poniżej zamieszczam kilka rad, na co zwracać uwagę podczas zakupu wycieczki.

10PORAD

Jak wybrać namiot?

Na rynku jest obecnie bardzo duży wybór namiotów o różnej konstrukcji i w różnej cenie. Trudno pośród takiego wyboru podjąć właściwą decyzję. Przede wszystkim należy ocenić, jakiego sprzętu tak naprawdę potrzebujemy i co jest dla nas ważne. Inne potrzeby mają turyści zamierzający samotnie zdobywać Tatry z namiotem na plechach, a inne rodzina biwakująca nad jeziorem. Poniżej zamieszczam kilka wskazówek, na co należy zwrócić uwagę kupując namiot.

10PORAD

O czym warto wiedzieć wybierając się do Chin?

Chiny od wieków fascynowały ludzi, w końcu to jedna z najstarszych cywilizacji świata...Zanim jednak zdecydujemy się na taką podróż, warto zdobyć kilka informacji o tym kraju...

10PORAD

O czym nie zapomnieć przed wyjazdem

Wyjeżdżając na urlop zastanawiamy się co ze sobą zabrać i myślimy głównie o tym co ma się znaleźć w walizce albo o tym, czy plecak nie będzie za ciężki do noszenia. A mało uwagi poświęcamy temu, co należy ZROBIĆ przed wyjazdem, żeby przez ten czas świat się bez naszej obecności nie zawalił. I żeby na miejscu nie spotkała nas jakaś niemiła niespodzianka.

9PORAD

Gdzie spędzić Sylwestra?

Z reguły z początkiem grudnia zaczynamy się zastanawiać, gdzie spędzimy tegoroczną noc sylwestrową. Dla niektórych ten dzień jest jednym z ważniejszych w roku, więc dużo wcześniej planują jego przebieg z najmniejszymi detalami. Inni czekają prawie do ostatniej chwili i dopiero decydują się, gdzie spędzić ostatni dzień starego roku i pierwszą noc nowego roku. Atrakcji nie brakuje, jednak dla tych, którzy nie mają jeszcze planów lub nie potrafią dokonać wyboru, wymieniam kilka najciekawszych pomysłów na niezapomniany Sylwester.

9PORAD

Jaki plecak wybrać?

Wybór plecaka jest jednym z ważniejszych, jakie musisz podjąć przed wyruszeniem w wyprawę. Koniecznie trzeba dobrze przemyśleć taki zakup, żeby Twój najważniejszy towarzysz nie zawiódł Cię w decydującym momencie, szczególnie poza cywilizacją...

8PORAD

O czym warto wiedzieć wybierając się do Japonii?

Co należy załatwić przed wyjazdem, a co można odłożyć do czasu przyjazdu na miejsce?

8PORAD

Jak wyprać śpiwór?

Pranie śpiwora to wbrew pozorom wcale nie taka prosta sprawa. Bardzo łatwo można go wówczas trwale uszkodzić - by się tego wystrzec należy pamiętać o kilku prostych zasadach.

8PORAD

Skandynawia

Witam, ostatnio przeszla mi koło nosa możliwość wyjazdu na dłużej do Skandynawii. CZy ktoś mógłby napisać jak mniej więcej wygląda tam życie?

7PORAD

Albania - perła Bałkanów

Albania powszechnie uważana jest za kraj Trzeciego Świata i rzeczywiście jest jednym z najbiedniejszych krajów w Europie. Andrzej Stasiuk napisał kiedyś, że Albania jest wyrzutem sumienia Europy. Nie znaczy to jednak, że nie warto odwiedzić tego kraju, bowiem wojna bałkańska się już skończyła, kraj powstaje z kolan i sądzę, że wkrótce stanie się celem podróży tysięcy turystów (podobnie jak stało się to z Bułgarią, Rumunią i Ukrainą). Zachęcam do odwiedzenia tego kraju, bo naprawdę warto.

6PORAD

Jak szukać tanich lotów

Podróże samolotem już od kilku lat nie są środkiem transportu tylko dla zamożnych. Od czasu uruchomienia pierwszych tanich linii lotniczych minęło już kilka lat i nic dziwnego że zyskały one tak wielką popularność, jeśli już za kilkaset złotych można polecieć z Polski na drugi koniec Europy i z powrotem...

6PORAD

O czym warto wiedzieć wybierając się do Tajlandii?

Inny klimat, inne obyczaje, inny język. W jaki sposób przygotować się do podróży w te egzotyczne okolice, aby dobrze wypocząć i nie stresować się niepotrzebnie?

5PORAD

Co można zabrać do samolotu?

Lecąc samolotem musimy podzielić swoje rzeczy na dwa rodzaje bagażu: podręczny, który zabieramy ze sobą do maszyny bagaż główny, który oddajemy przy odprawie i odbieramy na lotnisku docelowym. O ile przy bagażu głównym nie ma większych ograniczeń (towary niedozwolone, ograniczenia wagowe), o tyle bagaż podręczny trzeba pakować z głową i mieć na uwadze pewne obostrzenia wprowadzone kilka lat temu.

  • Strona:
  • 1
  • 2
https://www.milionporad.pl/