Motoryzacja

17PORAD

Jak korzystać z drog publicznych?

Temat brzmi dość kontrowersyjnie, ale to niesamowite, jak kierowcy na siebie nawzajem narzekają. Ciśnienie skacze niektórym za kierownicą do granic możliwości i rodzi to niestety agresywne (= niebezpieczne) sytuacje. Takie reakcje często powodują zwyczajne nieporozumienia i ograniczona wyobraźnia. Bądźmy tu szczerzy - ograniczona wyobraźnia KAŻDEGO z nas. Ponieważ w sprawie dróg "jedziemy na tym samym wózku", piszmy tu porady, które ułatwią nam wspólne poruszanie się po drogach i nauczmy się myślenia o innych:

11PORAD

Kupujemy samochód używany

Kupno samochodu używanego to przedsięwzięcie wymagające dość dobrego przygotowania i niestety, choć mnóstwo osób w to nie wierzy, raczej ryzykowne. Przeczytaj jak nie dać się wykiwać, gdzie można zaoszczędzić a gdzie nie należy, słowem jak wyjść na transakcji jak najlepiej.

5PORAD

Jak serwisować używany samochód?

Serwisowanie samochodu nie jest proste. Nawet jeśli oddajemy samochód do serwisu mówiąc "zróbcie co trzeba". Minimum wiedzy pozwoli nam uniknąć wysokich rachunków i utrzymać samochód w dobrej kondycji.

7PORAD

Jak przechowywać opony?

Jeżeli nie zamierzasz zlecać przechowania opon warsztatowi który dokonuje ich zmiany, tylko chcesz przechowywać je u siebie, musisz wiedzieć jak je składować żeby ich nie uszkodzić. A może się to stać przez zwykłe zaniedbanie.

6PORAD

Jak zrobić nową wykładzinę do bagażnika

Twoja wykładzina w bagażniku była już stara, bruda i poplamiona? Chcesz ją odświeżyć, ale nie wiesz skąd wziąć nową? Nie ma problemu. Tanim kosztem i chwilą pracy tchnąłem w mój bagażnik nowe życie, więc dzielę się zdobytą wiedzą.

2PORADY

Samochodowe oleje przekładniowe

Samochodowe oleje przekładniowe

4PORADY

Jakie opony zimowe?

Skończyły mi się opony zimowe, przez pięć lat nie czytałem o oponach zimowych, teraz chcę kupić (205/55 R16), dobre w rozsądnej cenie, co poradzicie?

1PORADA

Zakup motocykla jesienią czy na wiosnę?

Chcę kupić motocykl, na koniec sezonu pojawia się wiele ofert. Jak myślicie czy warto kupić motocykl teraz czy raczej sobie odpuścić i kupić dopiero na wiosnę gotowego do jazdy?

3PORADY

Jak wypowiedzieć umowę OC?

Chcę zmienić ubezpieczyciela, co mam zrobić, żeby wypowiedzieć umowę OC?

2PORADY

Jakie kosmetyki do pielęgnacji samochodu?

Stałem się ostatnio posiadaczem posiadaczem garażu, do tej pory z racji braku miejsca pielęgnowałem samochód oddając go do myjni co jakiś czas. Teraz mam półki na których mogą zalegać jakieś środki, którymi mogę od czasu do czasu dopieścić cztery kółka. Co powinienem kupić, a co raczej sobie darować? Może są jakieś mało znane firmy które oferują doskonałych jakości produkty?

  • Strona:
  • 1
  • 2
https://www.milionporad.pl/